Inhaltsverzeichnis

  1. Dissertationen

Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Vyhledávání regulárních výrazů“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Vyhledávání regulárních výrazů" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Dissertationen zum Thema "Vyhledávání regulárních výrazů"

1

Kaštil, Jan. „Hledání regulárních výrazů s využitím technologie FPGA“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-235986.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis explains several algorithms for pattern matching. Algorithms work in both software and hardware. A part of the thesis is dedicated to extensions of finite automatons. The second part explains hashing and introduces concept of perfect hashing and CRC. The thesis also includes a suggestion of possible structure of a pattern matching unit based on deterministic finite automatons in FPGA. Experiments for determining the structure and size of resulting automatons were done in this thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Kaštil, Jan. „OPTIMALIZACE ALGORITMŮ A DATOVÝCH STRUKTUR PRO VYHLEDÁVÁNÍ REGULÁRNÍCH VÝRAZŮ S VYUŽITÍM TECHNOLOGIE FPGA“. Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-261228.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Disertační práce se zabývá rychlým vyhledáváním regulárních výrazů v síťovém provozu s použitím technologie FPGA. Vyhledávání regulárních výrazů v síťovém provozu je výpočetně náročnou operací využívanou převážně v oblasti síťové bezpečnosti a v oblasti monitorování provozu vysokorychlostních počítačových sítí. Současná řešení neumožňují dosáhnout požadovaných multigigabitových propustností při dodržení všech požadavků, které jsou na vyhledávací jednotky kladeny. Nejvyšších propustností dosahují implementace založené na využití inovativních hardwarových architektur implementovaných v FPGA případně v ASIC. Tato disertační práce popisuje nové architektury vyhledávací jednotky, které jsou vhodné pro implementaci jak v FPGA tak v ASIC. Základní myšlenkou navržených architektur je využití perfektní hashovací funkce pro implementaci přechodové tabulky konečného automatu. Dále byla navržena architektura, která umožňuje uživateli zanést malou pravděpodobnost chyby při vyhledávání a tím snížit paměťové nároky vyhledávací jednotky. Disertační práce analyzuje vliv pravděpodobnosti této chyby na celkovou spolehlivost systému a srovnává ji s řešením používaným v současnosti. V rámci disertační práce byla provedena měření vlastností regulárních výrazů používaných při analýze provozu moderních počítačových sítí. Z provedené analýzy vyplývá, že velká část regulárních výrazů je vhodná pro implementaci pomocí navržených architektur. Pro dosažení vysoké propustnosti vyhledávací jednotky práce navrhuje nový algoritmus transformace abecedy, který umožňuje, aby vyhledávací jednotka zpracovala více znaků v jednom kroku. Na rozdíl od současných metod, navržený algoritmus umožňuje konstrukci automatu zpracovávajícího libovolný počet symbolů v jednom taktu. Implementované architektury dosahují v porovnání se současnými metodami úspory paměti zlepšení až 200MB.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Horký, Michal. „Rychlejší než grep pomocí čítačů“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445473.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Vyhledávání regulárních výrazů má ve vývoji softwaru nezastupitelné místo. Rychlost vyhledávání může ovlivnit použitelnost softwaru, a proto je na ni kladen velký důraz. Pro určité druhy regulárních výrazů mají standardní přístupy pro vyhledávání vysokou složitost. Kvůli tomu jsou náchylné k útokům založeným na vysoké náročnosti vyhledávání regulárních výrazů (takzvané ReDoS útoky). Regulární výrazy s omezeným opakováním, které se v praxi často vyskytují, jsou jedním z těchto druhů. Efektivní reprezentace a rychlé vyhledávání těchto regulárních výrazů je možné s použítím automatu s čítači. V této práci představujeme implementaci vyhledávání regulárních výrazů založeném na automatech s čítači v C++. Vyhledávání je implementováno v rámci RE2, rychlé moderní knihovny pro vyhledávání regulárních výrazů. V práci jsme provedli experimenty na v praxi používaných regulárních výrazech. Výsledky experimentů ukázaly, že implementace v rámci nástroje RE2 je rychleší než původní implementace v jazyce C#.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Košař, Vlastimil. „Implementace jednotky pro vyhledávání vzorů v FPGA“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-237092.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This term project focuses on algorithms for pattern matching used in modern IDS. The main focus is on regular expression matching. It deals with methods based on deterministic and nondeterministic finite automata, hybrid methods and with method based on regular expressions as programing langue for specialised processors. Implementation of pattern matching units based on some of described methodologies is described in next part. Methodology for resource consumption estimation is also described. Developed software system for unit generation is described in the next part. In the final part results are presented and discused.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Dvořák, Milan. „Měření spolehlivosti vyhledávání vzorů“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-236542.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with the pattern matching methods based on finite automata and describes their optimizations. It presents a methodology for the measurement of reliability of pattern matching methods, by comparing their results to the results of the PCRE library. Experiments were conducted for a finite automaton with perfect hashing and faulty transition table. Finally, the resulting reliability evaluation of the algorithm is shown and possible solutions of the identified problems are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie