Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Úkosy“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Úkosy" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Úkosy"

1

Lukáčová, Kateřina. „Úkoly Scénografického ústavu“. Theatralia 19, Nr. 1 (2016): 159–80. http://dx.doi.org/10.5817/ty2016-1-8.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

BOGOCZOVÁ, Irena. „Szkice z dialektologii języka czeskiego 3. Czeska dialektologia od połowy XX w. i jej aktualne zadania“. Bohemistyka, Nr. 2 (10.09.2018): 144–62. http://dx.doi.org/10.14746/bo.2017.2.4.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek Česká dialektologie od pol. 20. stol. a její aktuální úkoly je přehledem toho, čím se zabývala česká dialektologie od konce 2. světové války po současnost. Autorka se zaměřuje na významné badatele a jejich díla, na základní úkoly (projekty), na vývoj českého dialektologického myšlení obecně. Okrajově se dotýká nové politické a společenské situace v poválečném Československu, která přinesla změny také na jazykové mapě této země. Z celostních (komplexních) prací autorka upozorňuje hlavně na Nástin české dialektologie Jaroslava Běliče a na kolektivní dílo Český jazykový atlas (díl I–VI). Výběr dílčích témat i literatury zohledňuje do jisté míry potřeby a preference polského bohemisty.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Heinz, Walter R., und Helga Krüger. „Životní běh: Inovace a úkoly sociálního výzkumu“. Sociální studia / Social Studies 4, Nr. 1-2 (24.03.2007): 157–77. http://dx.doi.org/10.5817/soc2007-1-2-157.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Autoři se ve svém článku zaměřují na zkoumání životního běhu a s tím související společenské změny. Poukazují na rychlé společenské změny v posledních desetiletích. Životní běh představuje hlavní sféru integrace jednotlivce do společnosti, ale i hlavní sféru napětí mezi nimi. Rozvoj osobnosti se stává jak projektem, tak odrazem společnosti a společenských požadavků. S postupující modernizací se nejenom v Severní Americe, ale také v Evropě uspořádání životního běhu stává stále dynamičtějším, méně standardizovaným a více v režii jedince samotného. Analýza moderního životního běhu se proto snaží zjistit, do jaké míry ztratily biografie své determinující rámce, mezi něž patřil sociální původ, gender, věk a etnická příslušnost, a zdůrazňuje, jak se utváření prostřednictvím strukturálních sil přesunuje k sociálním procesům vyjednávání mezi jednotlivcem, sociálními sítěmi, strukturami příležitostí a institucemi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Fiala, Jan. „Domácí úkoly z matematiky v distančním vzdělávání“. Pedagogická orientace 30, Nr. 2 (01.12.2020): 192–212. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2020-2-192.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Feix, Miroslav, und Salibor Procházka. „Recent Objectives of Cyber Defence in the Department of Defence“. Vojenské rozhledy 26, Nr. 3 (04.09.2017): 31–50. http://dx.doi.org/10.3849/2336-2995.26.2017.03.031-050.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Gregor, Martin. „Tzv. procesné trestné činy v rímskom práve“. Časopis pro právní vědu a praxi 28, Nr. 2 (08.06.2020): 189–203. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2020-2-2.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Príspevok poukazuje na eventuálnu zodpovednosť žalobcu za dolózne konanie, ktorým by sa pokúšal negatívne ovplyvniť priebeh rímskeho trestného procesu s cieľom mariť výkon spravodlivosti. Bližšie analyzuje skutkové podstaty troch trestných činov, ktoré mali chrániť riadny priebeh trestného konania. Išlo jednak o zamedzenie krivého obvinenia, aby žalobami neboli zaťažovaní nevinní ľudia. Ak podaná žaloba vykazovala v tomto smere prvky adresnosti, žalobca bol povinný svoju úlohu zastávať svedomito a nenadržiavať z istých príčin obžalovanému, inak by sa dopustil trestného činu nepoctivej žaloby. Napokon by bol žalobca potrestaný za rozpačitosť, ak by svoju žalobu v priebehu procesu opustil tým, že by vo veci nevykonával žiadne procesné úkony.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Všetička, Pavel. „Uplatnění nutné obrany v souvislosti s realizací bezprostředních zásahů“. Časopis pro právní vědu a praxi 26, Nr. 1 (21.03.2018): 135. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2018-1-9.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Faktické úkony představují právně-teoretický pojem, jež v sobě zahrnuje různé specifické formy realizace veřejné správy, které bývají uplatňovány v mimořádných situacích, a to zpravidla namísto individuálních správních aktů. Jednu z forem faktických úkonů představují tzv. bezprostřední zásahy. Vzhledem k bezprostřední povaze této právní formy činnosti, je v průběhu jejich realizace vyloučena možnost přezkoumání zákonnosti postupu úředních osob prostřednictvím řádných opravných prostředků, tak jak je tomu v případě individuálních správních aktů. Z množiny záruk zákonnosti využívaných v oblasti veřejné správy je však v tomto případě možno za jistých okolností uplatnit kontrolu ze strany občanů, a to v podobě nutné obrany. Podobně ovšem i úřední osoby jsou v rámci plnění svých úkolů ve zvláštních případech oprávněny využít institutu nutné obrany.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Romža, Sergej. „Koncentračná zásada vs. zásada náležitého zisťovania skutkového stavu veci v slovenskom trestnom konaní“. Časopis pro právní vědu a praxi 26, Nr. 1 (13.04.2018): 71. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2018-1-5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Koncentračná zásada vo všeobecnosti, nastoľuje požiadavku, aby určité procesné úkony, procesné strany realizovali (uplatnili) – skoncentrovali v určitom procesnom štádiu a dokonca do určitého procesného momentu, ktorý môže byť naviazaný na rôzne procesné skutočnosti.Koncentračná zásada, osobitne nadobúda na význame, vo vzťahu k procesu dokazovania, keď zákonodarca v tejto súvislosti ustanovuje časový cenzus, teda dokedy môžu procesné strany navrhovať, resp. predkladať dôkazy. Pre správne pochopenie podstaty koncentračnej zásady, jej miesta a uplatnenia v trestom konaní, javí sa nevyhnutným objasniť jej súvzťažnosť k iným referenčným zásadám trestného konania a v tejto súvislosti osobitne k zásade náležitého zistenia skutkového stavu veci. Pri súčasnej koncepcii kreovania a hierarchie základných zásad trestného konania, žiada sa poznamenať, že zákonodarca priznáva zásade náležitého zistenia skutkového stavu veci privilegovaný status.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Lavičková, Hana. „Umělecký text v didaktickém aparátu čítanek pro primární školy: výsledky analýzy“. Pedagogická orientace 25, Nr. 2 (20.05.2015): 188–224. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-2-188.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je představit výsledky obsahové analýzy podob zadání didaktického aparátu čítanek určených pro žáky primární školy z hlediska jeho směřování k naplnění přímé práce žáků s uměleckými texty zařazenými do čítanek. V první části studie poukazujeme na specifickou roli čítanek při rozvíjení estetickovýchovného pojetí školní literární výchovy. Druhá část je věnována literárněvědným, literárnědidaktickým a kurikulárním východiskům výzkumu. Třetí část popisuje současný stav poznání v oblasti výzkumu čítanek. Ve čtvrté části představujeme metodologii výzkumu; výzkumný vzorek tvořil didaktický aparát 2 ucelených čítankových řad (8 čítanek určených pro 2.–5. ročník primární školy) sestávající z 3450 otázek, úkolů a námětů k činnostem. V páté části prezentujeme výsledky výzkumu, které poukázaly na některé společné tendence a výrazné rozdíly mezi zkoumanými čítankami. Zjistili jsme, že na práci žáků s uměleckým textem se nejvýrazněji orientují didaktické aparáty čítanek pro 4. a 5. ročník primární školy, nejméně didaktické aparáty čítanek pro 2. ročník primární školy. Z výsledků vyplývá, že zastoupení jednotlivých oblastí uměleckého textu je ve zkoumaných čítankách značně nerozmanité. V didaktickém aparátu čítanek převažují otázky, úkoly a náměty k činnostem zaměřené na tematiku a smysl uměleckého textu. Na základě zjištěných výsledků předkládáme v závěru studie doporučení pro tvorbu čítanek.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Culková, D. „Vyhledávání mimořádných prožitků a preference učebního stylu studenta“. Pedagogická orientace 23, Nr. 3 (19.07.2013): 364–85. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-3-364.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je zjistit, jaké učební styly studenti preferují v souvislosti s tendencí vyhledávat mimořádné prožitky a jaké tvoří přirozené skupiny (shluky) z hlediska těchto dvou proměnných, pohlaví a příslušnosti ke všeobecně či tělovýchovně zaměřené gymnaziální třídě. V první části jsou představena teoretická východiska, kterými jsou teorie stylu učení autorky Dunnové a koncept tendence vyhledávat mimořádné prožitky autora Zuckermana. Druhá část příspěvku popisuje použité výzkumné metody včetně ověření reliability a validity použitého nástroje pro sběr dat, kterým je dotazník. Metodou zpracování dat je shluková analýza, která zprostředkovává vhled do velkého počtu proměnných. Třetí část studie seznamuje s hlavními výsledky, které diskutuje a zpracovává do doporučení do praxe. Nejvýraznější rozdíly mezi pohlavími a příslušností k typu třídy byly zjištěny v tendenci vyhledávat mimořádné prožitky a částečně ve stylech učení. Dívky sportovních tříd nejméně vyhledávají napětí a dobrodružství, nevyhledávají nové zkušenosti, jsou nejvíce rezistentní vůči nudě a nejvíce respektují normy a pravidla. Chlapci jsou nejčastěji členy shluku, který je charakteristický nevyhledáváním napětí a dobrodružství, vyhledáváním nových zkušeností, prožitků prostřednictvím nerespektování norema nízkou rezistencí vůči nudě. Chlapci ze sportovně zaměřených tříd mají nízkou odpovědnost při učení, úkoly potřebují mít strukturované a preferují zážitkové učení. Z uvedeného vyplývá, že preference učebního stylu a tendence vyhledávat mimořádné prožitky může u gymnaziálních studentů souviset, stejně tak může souviset s pohlavím a příslušností k typu třídy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Úkosy"

1

Kadlček, František. „Vodní paprsek ve strojírenství“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-444282.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis deals with the principle of the abrasive jet and describes the devices needed to create it. The thesis presents an analysis of technological parameters and their impact on the quality of the cut. Subsequently, this thesis deals with an experiment, which consists in the design of technology for a sample component, followed by evaluation of surface quality and the economic evaluation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Šimčík, Adam. „Veřejná vysoká škola - postavení, úkoly a organizace“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2006. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-4449.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The work studies public university and it's status in a society. This work analyzes a current status, position and modification of this institution as well as its components in the system of law of the Czech republic. The work puts emphasis on any problems that are currently battled by the public universities with.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Lepičová, Anhelina. „Úkoly veřejné správy na úseku ochrany veřejného zdraví“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260214.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Masters thesis deals with an issue of public authorities which protect and support public health using their competences. It identifies selected public authorities in the theoretical part and also it explores their jurisdiction. Mentioned authorities are administrated by the different ministries. Thats why there is a focus on practical activities of these authorities. Particularly, there is the focus on the overlapping in their ordinary, preventive and repressive competences. On the other side, attention is also paid to cooperation between the public authorities and its importance. Practical part of the thesis is aimed on some competences imperfections between the authorities, especially in the field of the public catering. There is the main Czech public law in the centre of attention which covers public food safety. Problems with practical application of this law, especially the problems with application of its amendments, are shown on the several practical examples. At the end, the thesis mentioned advantages and disadvantages which provides the amendments for the owners of the food companies and their customers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Fořtová, Zuzana. „Právní úkony na internetu v českém a německém právu“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-5320.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis compares Czech and German law concerning contract of purchase on the internet, where one of the contractual partner is consumer. It compares and evaluate constract of purchase in general, then the implementation of European directives concerning consumer rights.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Jeřábek, Jan. „Postavení krajské úrovně územní samosprávy a její úkoly v rozvoji kraje“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-193172.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with an analysis of the economic performance of the Pardubice region and with an evaluation of a selected regional development project. It is divided into two parts. Firstly, the historical development and the current status of local governance in the Czech Republic are defined in the theoretical part. Further, the definition of regional policy with the emphasis on the role of the region in regional development is provided. Final section of the theoretical part is dedicated to the financial aspects of local governance, particularly to detailed description of the income and expenditure components of the budget. The analytical part of this thesis begins with the characteristics of the Pardubice region, especially from the geographical and socio-economic perspectives and continues with the analysis of economic performance of the Pardubice region in the period 2011 -- 2013. A comparison of the indebtedness of this region with other regions and the national average is added. Final part of the thesis provides an assessment of the selected regional development project called "Effective Public Administration and Friendly Public Services -- Smart Administration".
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Bečkovská, Michaela. „Delegování a jeho realizace v praxi“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-258696.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis is focused on analyzing the process of delegation and its implementation in practice in monitored company Goldbeck Prefabeton s.r.o. Delegation of tasks is part of each company and for effective achieving the targets, it is important not to neglect this concept. The theoretical part focuses on notions of delegation and apart of his process thoroughly. Within definitions have been included advantages and disadvantages delegation barriers that prevent the proper functioning of the delegation and activities which cannot delegate and the selection of a suitable employee. The practical part describes the company, her history and her current developments. It also focuses on the own survey, which was conducted a questionnaire survey and structured interviews with managers of the company. On the ascertain results there are defined problem areas and make a suggestion of suitable recommendations which lead to improve the quality of management work to future. In conclusion is evaluation the level of delegation processes in selected company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Tunysová, Alena. „Delegování a jeho realizace v praxi“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-316013.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with process of delegation and its implementation in practice. The thesis consists of a theoretical part and an own work. Theoretical part applies on general concepts of management in the introductory part. Main theoretical part is focused on issues of delegation, its object, elements and goals. Next there are introduced advantages and disadvantages, barriers, which block managers process of delegation. The analysis of work is written in details, that means what is possible or cant be delegate, planning of delegation, which includes goals of planning, terms, decisions, extent of authority or inspection. There are not forgotten chapters focused on a choice of appropriate workmate and a process how to delegate correctly. The practical part is primarily based on a survey in which statements are followed from literature research. Answers of interviewed managers are presented and then illustrated with graphs, where are also added information from unstructured interviews. It is also used a method of structured interview with managers for more details. In conclusion, this own study evaluated the results of the survey and based on these measures is proposed, which should ensure more efficient use of managerial skills in the surveyed company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Kindlová, Dita. „Návrh informačního systému“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-223794.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Maříková, Petra. „3D abrazivní vodní paprsek“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-230903.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This master's thesis deals with abrasive water jet cutting in the introduction. Another part is focused on deploying technology 3D cutting with abrasive water jet in conditions of a medium-sized company. This technology allows the elimination of bevels, and angel cutting. The following sections deal with technological capabilities of the specific machine and experimental comparison of samples cut by AWJ and DWJ technology. The work also includes a sample layout of machines on existing premises, the proposal for a potential component base and economic evaluation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Konečný, Lukáš. „Plnicí potrubí s proměnným průřezem pro 16V motor“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-231308.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Aim of the diploma thesis is to design intake ducting with variable cross-section for 16V diesel engine consisting from divided intake manifold and divided ejector. Cross-section variability is ensured by a swirl flap placed in the divided ejector. Next aim of thesis is to provide drawing documentation for production of samples. For designing was used PTC Creo system and software GeomCaliper. Also was taken account of manufacturing of the parts with sand-casting, especially to guarantee trouble-free taking out of models from the moulds, and taking out of cores from core moulds, and also for machinability of some elements. Introduction of thesis is focused on diesel engine emissions and ways of their reduction.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Úkosy"

1

Machotka, Otakar. Sociologie v moderním životě: Směry, organisace, úkoly. Ann Arbor, Mich: UMI Books on Demand, 2006.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie