Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Systematický způsob“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Systematický způsob" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Systematický způsob"

1

Pappa, Christina Ioanna, Christian Kosel, Katharina Schnitzler und Tina Seidel. „Using eye-tracking to investigate teacher gaze: Data accuracy and drawing of meaningful dynamic areas of interest in video stimuli“. Pedagogická orientace 29, Nr. 4 (28.12.2020): 401–23. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2019-4-401.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie, které zkoumají pozornost učitelů skrze eye-tracking vykazují velkou různorodost co se týče stylu reportování a pohledu na kvalitu dat. Důvodem může být to, že eye-tracking je v oblasti výzkumu učitele poměrně novou metodou a systematická metodologická doporučení prozatím neexistují. To se týká především kvality sbíraných dat (tedy přesnosti) a způsobu jejich zpracování skrze vykreslení dynamických oblastí zájmu (areas of interest, AOI) ve video stimulech. Předkládaná studie zkoumá vliv různých hladin akceptované přesnosti dat na počet fixací a tři způsoby vykreslení AOI (AOI ve tvaru žáka kreslená pomocí křivek; AOI tváře žáka kreslená pomocí oválů; AOI oblasti žáka vykreslená obdélníkem) na standardní eye-trackingové proměnné: počet fixací, počet pohledů (glances) a délka fixace. 62 účastníků sledovalo video stimul s pěti označenými žáky, kteří představovali cílové AOI. Byla provedena jednoduchá analýza rozptylu s cílem určit vliv různých hladin přesnosti dat (>1°, > 0.5° to ≤ 1.0°, and ≤ 0.5°) na počet ficaxí. Vliv tří typů vykreslení dynamických AOI byl zkoumán pomocí několika jendofaktorových analýz rozptylu s opakovaným měřením. Výsledky neukázaly významný rozdíl mezi jednotlivými hladinami přesnosti. Významné rozdíly byly ale pozorovány u různých typů AOI. Při použití obdélníků bylo zaznamenáno více fixací a více návštěv AOI než u dalších dvou typů AOI. Nejdelší průměrné fixace byly zaznamenány u AOI zaměřených pouze na tváře žáků. Tyto výsledky nazančují, že je nutné zvážit výběr tvaru AOI v závislosti na výzkumné otázce a pozice AOI v prostoru a zároveň věnovat pozornost přesnosti dat.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Krejčová, Lenka. „Test pro identifikaci nadaných žáků v matematice – recenze metody“. TESTFÓRUM 7, Nr. 12 (14.09.2019): 13–16. http://dx.doi.org/10.5817/tf2019-12-12448.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Celý proces vývoje testu pokládám za ukázkovou diagnostickou a psychometrickou práci. Autoři metodu koncipovali velmi systematicky, veškerá data velmi komplexně zpracovávali, všechny výsledky v manuálu detailně prezentují a současně interpretují, k čemu a proč dospěli. S daty pracují velmi zodpovědně, přesně specifikují, za jakých okolností je vhodné diagnostický nástroj užít a kdy je naopak jeho administrace nevhodná. Rozhodně se domnívám, že je vhodné test dále šířit mezi odborníky v praxi. Oceňuji, že autoři uvažují i o variantě, že metodu budou administrovat proškolení učitelé, nejen psychologové či speciální pedagogové. Toto bezpochyby zajistí mnohem širší využití testu. Na druhou stranu v této souvislosti pokládám za důležité připravit skutečně velmi podrobné školení, na němž si potenciální uživatelé ze školní praxe osvojí postupy zpracování a interpretace výsledků. Metoda je po psychometrické stránce velmi důkladně zpracovaná, což se promítá i do výstupů získaných její administrací. Pro „nepsychology“ může být náročné se orientovat ve způsobu práce s takovým typem informací, což by mohlo vést k dezinterpretaci, či dokonce poškození probandů. Toto pokládám za nutné pečlivě ošetřit způsobem školení uživatelů testu.Jedná se diagnostický nástroj s unikátním zaměřením. Doposud v České republice obdobná metoda nebyla k dispozici. Je proto nanejvýš žádoucí, aby byl šířen a v maximální možné míře využíván v poradenské, školní i výzkumné praxi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Klodwig, Jakub. „Varování NÚKIB v systematice zákona o kybernetické bezpečnosti a možnosti jeho zohlednění v zadávacím řízení“. Revue pro právo a technologie 12, Nr. 23 (30.06.2021): 49–75. http://dx.doi.org/10.5817/rpt2021-1-2.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek se nejprve zabývá pojmovou nejednotností a používáním slova „opatření“ v systematice zákona o kybernetické bezpečnosti, tak aby nedocházelo k záměně těchto jazykově velice podobných institutů. Po jasném vymezení názvosloví a charakteru jednotlivých opatření je detailně pojednáno o institutu varování, který je v mezinárodním srovnání poměrně specifický. Klade totiž vysoké nároky na samostatnou činnost povinných osob, díky čemuž však umožňuje vhodně stupňovat bezpečnostní opatření povinných osob, a tak efektivně reagovat na kyberbezpečnostní hrozby různé intenzity. Dále je prakticky pojednáno o problematickém promítnutí performativních pravidel práva kybernetické bezpečnosti a vysoce formalizovaných administrativních pravidel zadávání veřejných zakázek. Po vysvětlení správného zohlednění varování veřejnými zadavateli jsou v souladu s podpůrnými materiály NÚKIB a aktuální rozhodovací praxí předestřeny také způsoby, jakými lze v různých fázích zadávacího řízení obsah varování promítnout do předmětu veřejné zakázky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Drličková, Klára. „Veřejný zájem a transparentnost v mezinárodní obchodní arbitráži“. Časopis pro právní vědu a praxi 25, Nr. 3 (17.10.2017): 403. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2017-3-3.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem tohoto článku je analýza otázky transparentnosti v mezinárodní obchodní arbitráži. Článek směřuje zejména k zodpovězení otázky, zda existuje veřejný zájem na systematickém zveřejňování rozhodčích nálezů. V úvodu je stručně shrnut současný stav neveřejnosti a důvěrnosti v mezinárodní obchodní arbitráži. Neveřejnost je v mezinárodní obchodní arbitráži mezinárodně uznávaná. V případě důvěrnosti, resp. mlčenlivosti v současné době jednotná koncepce neexistuje. Problematická je zejména existence povinnosti stran zachovat mlčenlivost. Její existence, rozsah a výjimky z ní se mohou lišit stát od státu. K prolomení mlčenlivosti může dojít i z důvodu veřejného zájmu. V mezinárodní obchodní arbitráži jsme svědky trendu směrem k vyšší míře transparentnosti. Nelze ovšem uvažovat o široce koncipované transparentnosti ve smyslu prolomení neveřejnosti, široké účasti třetích osob či přístupu veřejnosti ke všem dokumentům. Existuje však veřejný zájem na zveřejňování rozhodčích nálezů. U způsobu zveřejnění je nutné vzít v potaz zájem stran na zachování důvěrnosti rozhodčího nálezu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Syslová, Zora. „Rozvoj profesního vidění studentů oboru Učitelství pro mateřské školy“. Pedagogika 66, Nr. 4 (20.10.2016). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2016.319.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: Předložená studie přináší do odborného diskurzu pohled na rozvoj profesního vidění jako jedné z důležitých dimenzí profesionality učitelů mateřských škol. Jejím cílem je popsat povahu profesního vidění studentů učitelství pro mateřské školy a změn, které nastaly po systematické reflexi videonahrávek reálného vzdělávání v mateřské škole. Respondenty výzkumu se stalo 18 studentek oboru Učitelství mateřské školy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Data byla sbírána na začátku semestru, ve kterém probíhala intenzivní práce s videonahrávkami a v následujícím semestru. Písemné komentáře studentek byly analyzovány pomocí dvou kategoriálních systémů. Jeden zachytil zaměření jejich pozornosti a druhý, jak o viděném uvažují. Rozdílnosti v zaměření pozornosti a zastoupení myšlenkových operací mezi dvěma měřeními byla ověřena chí-kvadrát testem nezávislosti.Výsledky naznačují, že pozornost studentů je zaměřena především na učitele a v jejich komentářích převažuje popis. Po systematické práci s analýzami videonahrávek došlo ke kvalitativním i kvantitativním změnám, což naznačuje posun v jejich profesním vidění a způsobu přemýšlení o vzdělávací realitě. Klíčová slova: pregraduální vzdělávání, profesní vidění, předškolní vzdělávání, student, videonahrávky, zaměření pozornosti.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Systematický způsob"

1

Matoušová, Pavlína. „Systematické a ekologické pojetí výuky přírodopisu“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-446536.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The diploma thesis deals with the comparison of two selected concepts of science teaching at primary school. The theoretical part of the thesis summarizes the classification of science as an educational field, explains the possible concepts of its teaching and compares the advantages and disadvantages of two selected variants with reference to the fulfilment of educational goals and respect for didactic principles of science teaching. The available materials suitable for teaching, the degree of their use and the comparison of teaching methods depending on the success in scientific testing are also outlined. The practical part of the work brings a comparison of the results of a questionnaire survey between individual groups of ecologically and science-taught pupils. Individual tasks and questions were created on the basis of established hypotheses. The results of the research bring a comparison of the knowledge and skills area, but also the area of students' attitude towards the subject. The established hypothesis was confirmed partially, the attitude section brings in results to the research questions. Students taught ecologically were indeed more successful in the task that led to the connection of knowledge and derivation from the relationships between organisms, but the differetence were not...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Kočová, Veselská Martina. „Crustacea (Decapoda, Cirripedia) z české křídové pánve“. Doctoral thesis, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-372809.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with systematic revision, evolutionary trends, palaeoecology and migration patterns of crustaceans (Cirripedia and Decapoda) from the Upper Cretaceous of the Bohemian Cretaceous Basin. Thesis is presented as a compilation of 9 papers that were published in scientific peer-reviewed journals and includes not only old museum material, but also numerous crustacean specimens which have been recovered in the last decade. Besides, short remarks on fossil crustaceans currently under study or in the process of being published (Paraclythia, Oncopareia, Acrothoracica) are also included in this thesis. In view of the fact that the fossil crustaceans from the BCB were most recently recorded in the turn of the 19th and the 20th centuries (and partially revised in the first half of the 20th century) and since the systematics and taxonomy have changed significantly, all papers presented here focus primarily on systematic revision and modern description. The essential part of the thesis thus deals with taphonomy and its bearing on the identification of fossil material. Thanks to a modern description, new species of Ctenocheles fritschi (axiidean shrimp), Archaeochionelasmus nekvasilovae (acorn barnacle), Myolepas reussi and Capitulum sklenari (pedunculate barnacles) were erected. C. fritschi is...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie