Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Soukromá škola“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Soukromá škola" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Soukromá škola"

1

Voda, J. „Manažerské rozhodování při řízení kvality školy“. Pedagogická orientace 22, Nr. 3 (16.06.2012): 428–51. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2012-3-428.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
V textu je představena metodologická aplikace design-based research při zjišťování závislosti manažerského rozhodování a kvality školy. S oporou o teoretické principy rozhodování a koncept kvalitní školy bilancujeme reálné výsledky rozhodovacích procesů ve fázi zakládání školy a tvorby školního kurikula. Jedná se o soukromou bilingvní základní školu s prvním stupněm. Východisko kvality této školy je spatřováno v kvalitě rozhodovacích procesů. V rozpětí čtyř let sledujeme, jak v cyklickém procesu analýza-návrh-evaluace-nový návrh dochází k posunům a přehodnocování původních rozhodnutí. Na základě získané procesní zkušenosti nabízíme interpretace, které mohou zpětně přispět k rozšíření poznání rozhodovacích procesů managementu škol. Současně zužitkováváme výsledky výzkumu k vytříbení praktického řešení ve prospěch zkoumané školy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Dvořáčková, Jana. „„Knowledge is power“: Studium MBA v perspektivě Bourdieuho teorie kapitálů“. Pedagogická orientace 25, Nr. 1 (28.02.2015): 84–102. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-1-84.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem této empirické studie, která vychází z ročního etnografického výzkumu na soukromé vysoké škole, je analyzovat, jaký význam má studijní program MBA v reprodukci sociálních diferencí. V první části je představeno teoretické pozadí studie, jímž jsou Bourdieuho koncepty kulturního, ekonomického, symbolického a sociálního kapitálu a jeho pojetí mechanismu sociální reprodukce skrze školské instituce. Druhá část příspěvku přibližuje klíčové rysy soukromé vysoké školy, kde se výzkum realizoval. Třetí část je věnována analýze manifestních cílů MBA programu, jímž je posílit kulturní a ekonomický kapitál studujících – rozvíjet jejich znalosti, kariérní perspektivy i úspěchy v podnikání. Vedle toho se zabývá MBA studiem coby zdrojem symbolického i sociálního kapitálu. Jak text ukazuje, MBA program je vedle prostředku získávání znalostí a dovedností současně prostorem konverze ekonomického kapitálu do kapitálu symbolického a sociálního. Ty následně zvyšují objem ekonomického kapitálu studujících, čímž dále upevňují jejich sociální pozici.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Seebauer, Renate. „„Učitelky“: jejich dlouhá cesta k rovnoprávnosti a uznání se zaměřením na feminizaci a její důsledky.“ Pedagogická orientace 24, Nr. 5 (15.12.2014): 699–720. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-5-699.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Vycházeje z aktuální situace v oblasti feminizace na rakouských školách, bude v historické studii zahrnující časové rozmezí od r. 1870 do konce první světové války načrtnuta dlouhá cesta učitelek k rovnoprávnosti a uznání, jak ji lze sledovat v historických odborných pedagogických časopisech. Kořeny feminizace, především v oblasti primární školy, sahají hluboko do 19. století (tehdy školy obecné – Volksschule). Přes veškeré překážky ze strany mužských kolegů a obtížné pracovní podmínky bylo až do roku 1896, kdy byly dívky/ženy poprvé připuštěny ke složení maturity, povolání „učitelky“ jedinou možností, jak mohly dosáhnout uznávaného vzdělání, které přesahovalo rámec povinné školní docházky. Během krátké doby tudíž vzdělávací ústavy „vyprodukovaly“ nadbytek učitelek, které se často musely jako soukromé učitelky za „skývu chleba“ tvrdě protloukat životem. Dnešní vysoká míra feminizace, jejímž důsledkem je nedostatek mužů na rakouských primárních školách, oslabuje především u chlapců možnost setkávat se s příklady mužských rolových vzorů; chlapci tak v dětském věku nenacházejí modely chování příslušníků stejného pohlaví, se kterými by se mohli identifikovat; zdá se, že chlapci s migračním pozadím – speciálně z jiných kulturních kruhů – jsou tím obzvláště postiženi. Argumentace podložené teorií genderu ukazují na rozmanitost důvodů, proč v učitelském povolání vládne feminizace a proč jen málo mužů volí studium učitelství pro primární školu. Mnohé jevy, se kterými se v nejnovějších studiích setkáváme (obsazování vedoucích míst, aspekty pracovní psychologie…), nacházíme již v pojednáních z let na přelomu mezi 19. a 20. stoletím.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Jarkovská, Lucie. „Ohrožují soukromé školy rovný přístup ke vzdělávání v České republice?“ Sociální pedagogika / Social Education 6, Nr. 1 (15.04.2018): 47–57. http://dx.doi.org/10.7441/soced.2018.06.01.03.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Zamojska, Eva. „Equality and Difference in Education. Theoretical and Practical Issues in Equity Education – A Polish Example“. Pedagogická orientace 26, Nr. 4 (31.12.2016): 659–76. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2016-4-677.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie si klade za cíl zamyslet se nad současným chápáním rovnosti a různosti ve vzdělávání a na základě diskuse výběru odborných textů představit klíčové teoretické a praktické problémy ovlivňující spravedlnost vzdělávání v Polsku. Každý projekt zaměřený na spravedlnost ve vzdělávání musí čelit dialektice rovnosti a různosti ve vzdělávání. V historické perspektivě lze jasně vysledovat evoluci modernistického pojetí rovnosti ve vzdělávání. Základem této evoluce byla změna v chápání různosti: od chápání rovnosti jako stejnosti a důrazu na standardizované praktiky ve vzdělávání (jednotná škola; ačkoliv byla ovlivněna myšlenkou národa – Gellner – a skrytým genderovým, třídním, rasovým a etnickým dělením), přes segregaci a selekci na základě různých rozdílů, až po dnešní chápání rovnosti jako přijímání rozdílů a snahy o rovnováhu mezi citlivostí k rozdílům a spravedlivým přístupem ke všem bez ohledu na tyto rozdíly. Toto poslední pojetí dialektiky mezi rovností a růzností tvoří základ spravedlivého vzdělávání, které je podle autorky jedním z prostředků sociální inkluze. Je ale potřeba diskutovat tři překážky efektivní implementace této myšlenky. Zaprvé, vzdělávání jako oblast (Bourdieu) má specifický charakter. Je těžké sladit nutnost přetvářet lidi v souladu s přednastavenými cíli, testování a hierarchickou strukturu samotného procesu vzdělávání s výše uvedeným chápáním rovnosti. Dalším problémem je neoliberální logika trhu, která prohlubuje třídní rozdíly ve struktuře vzdělávacího systému (tj. rozdělení na státní a soukromé školy) a vytváří rozdíly mezi státními školami („lepší“ a „horší“ školy), a tak vnucuje všem účastníkům vzdělávání, kteří se snažit naplnit dané cíle, rivalitu a extrémní individualizaci (neboli soutěž kulturního kapitálu). Třetím problémem je nesoulad mezi obsahem kurikula a učebnic a diskursem rovnosti. Tento problém je v naší studii ilustrován na příkladu Polska a tamějších výzkumů obsahu učebnic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Štastný, Vít. „Soukromé hodiny doučování na středních školách: diagnóza a směry dalšího výzkumu“. Pedagogická orientace 27, Nr. 1 (15.04.2017): 30–57. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-1-30.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem studie je provést „diagnózu“ (poskytnout základní deskriptivní informace o podobě a charakteru) soukromých hodin doučování využívaných studenty středních škol, diskutovat jejich implikace pro formální vzdělávací systém a na základě toho navrhnout další možné směry výzkumu. V první části autor vymezuje základní pojmy a přináší informace o soukromých hodinách v komparativní perspektivě. Druhá část popisuje smíšený design výzkumu, který sestával z kvantitativního dotazníkového šetření studentů maturitních ročníků (n = 1265) a kvalitativníchhloubkových rozhovorů se soukromými doučujícími (n = 22). Ve třetí části jsou prezentována zjištění týkající se míry využívání soukromých hodin doučování, nejčastěji doučovaných předmětů, organizační formy soukromých hodin, intenzity či poskytovatelů. Výsledky výzkumu naznačují úzkou spojitost soukromých hodin s formálním vzdělávacím systémem. Učitelé běžných škol tvoří významnou skupinu poskytovatelů soukromého doučování a toto zjištění se úzce dotýká otázek učitelské profesní etiky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Terreros, Barbora. „Private tutoring from the point of view of pupils in Czech elementary school. The results of the research of pupils in the 9th grade of elementary schools in the Central Bohemian and Ústí and Labem Regions“. e-Pedagogium 18, Nr. 3 (01.09.2018): 78–92. http://dx.doi.org/10.5507/epd.2018.034.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Soukromá škola"

1

Šašková, Lenka. „Soukromá základní škola v Berouně“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-240160.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis includes postprocessing the design documentation of construction part new private elementary school in Beroun. It is a building project with the purpose of teaching in English. The building is two-storey, brick with a flat roof. Wall structural system. There is 1st elementary schools, kitchen with dining room and 2nd elementary School in the building. The documentation contains project of boiler room.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Boráňová, Andrea. „Podnikatelský plán - soukromá mateřská škola“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-77868.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This final thesis is regarding the creating and evaluation of the business plan of private nursery school. The theoretical part is about small and medium-sized enterprises and business plan itself. Practical part contains concrete business plan. Crucial parts of the business plan are: analysis of the environment, marketing mix, financial plan, risk analysis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Kašpar, Jakub. „Implementace BI na soukromé vysoké škole“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-72553.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The Diploma thesis discusses Balanced scorecard and Business intelligence solution on universities. Solution is systematically divided into two main units, each with its chapters. First unit focuses on theory of Balanced scorecard and Business Intelligence. There are shown four basic perspectives of the Balanced scorecard and the basics are further enhanced by modifications, focusing on academic environment. Second chapter introduces the basic information readers needs to continue into the most important part of this work, which is pilot implementation of Business Intelligence at the University in Prague. Second unit deals with practical implementation of theoretical knowledge, gained in first unit. The following is specification of University in Prague with proposal of Balanced scorecard for the University in Prague. This is base fo further work, where is implemented pilot Business intelligence solution with basic reports.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Hora, Lukáš. „Podnikatelský plán soukromé mateřské školy“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-150065.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This document deals with the private enterprise in the field of early childhood education and child care. Summarizes the various possibilities and forms of these institutions, which can currently be found in the Czech Republic, discusses their attributes. The aim is to draw attention to important facts and pitfalls related to the establishment and operation of private nursery schools to be included in the register of schools and school facilities. The work includes an internal analysis of strengths and weaknesses and the external analysis just as micro /macroenviroment political, environmental, socio-demographic, economic and legislative framework. Calculation pessimistic, realistic and optimistic scenarios of business by determining the brake even point, quantifying the amount of profit the project decide on feasibility of the project of foundation Private nursery school Amálka.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Šafrová, Jitka. „Účetní a daňové aspekty v rámci auditu obecně prospěšných společností v konkrétních podmínkách soukromé vysoké školy CEVRO INSTITUT“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-73718.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The study tries to show how the private university to operate as a charitable society, especially in terms of accounting, tax and audit. The work is devoted to basic legal characteristics and responsibilities of public service companies in a particular case of private CEVRO Institute. The aim is to show consistency tax accounting with an emphasis on the interconnectedness of these aspects of the audit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Kunetka, Jan. „Podnikatelský plán pro založení školky“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-377634.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Thesis focuses on draft business plan regarding set up of private kindergarden (limited company). Thesis consists from 3 sections - Theory, Market analysis (external/internal environment & market research) and project realisation in a last part of thesis, resulting into final business plan proposal.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Langerová, Věra. „Podnikatelský plán pro založení soukromé anglické školky“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-241528.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis deals with a proposal of the business plan for the establishment of a private english kindergarten in Brno. The thesis consists of three main parts. The introduction summarizes the theoretical knowledge which is required for a successful establishment and operating of the kindergarten. The second part deals with analyses of the current market situation and serves to identify specific needs of the target segment. The final part contains the specific business plan for the establishment of a private english kindergarten, which is based on the findings of the two previous parts of the thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Moravcová, Michaela. „Podnikatelský plán založení soukromé vysoké školy“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260420.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The topic of thesis is a business plan for the establishment of private universities. The aim is to propose a procedure for establishing a business and develop a real business plan for the launch and operation of the college. Individual work is divided into two parts, theoretical and practical. Based on the literature describes the concepts of business, legal forms and business plan with all its parts and appurtenances. In the practical part there are the theoretical knowledge into practice. There is processed actual business plan. Part of the business plan are environmental analysis, financial planning, risk and business scenarios. Finally, we evaluated the results of the practical and possibly feasibility developed business plan. On the basis of the procedures, it is possible to determine whether the project is viable and can be profitable.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Mazánková, Kamila. „Podnikatelský záměr - založení soukromé mateřské školy“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-224895.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The Master’s thesis deals with the business plan to found a private kindergarten in the town of Rájec-Jestřebí. The kindergarten will be established as a limited liability company. The thesis consists of three basic parts. The introduction describes the theoretical bases.The second part deals with analyses of the currentmarket situation. The final part contains the specific business plan, which is created on the basis of market gaps in this area in the market.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Dundáčková, Tereza. „Podnikatelský plán založení soukromé mateřské školy“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-205408.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis is a proposal of a business plan for the establishment of private nursery school in the Czech Budweis. Private nursery school shall be established as a limited liability company. The business plan is based on market needs, analysis of the market and the local market, which is characterized by excess demand for the services of pre-school education of their existing capacities. Feasibility and viability is based organizational, marketing and financial plan mainly. Own market space, where competition is eliminated from the game captures the Blue Ocean Strategy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie