Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Sociální integrace a interakce“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Sociální integrace a interakce" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Sociální integrace a interakce"

1

Baršová, Andrea, und Pavel Barša. „Od multikulturalismu k občanské integraci. Změny v západoevropských politikách integrace přistěhovalců“. Sociální studia / Social Studies 2, Nr. 1 (01.01.2005): 49–66. http://dx.doi.org/10.5817/soc2005-1-49.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek rozebírá vývoj a útlum multikulturních imigračních politik realizovaných vládami v některých evropských zemích, zvláště ve Velké Británii a Nizozemí. Konstatuje, že posun od multikulturních politik k občanské integraci imigrantů není primárně výrazem pravicové xenofobie, ale spíše liberální reakcí na vzestup protizápadních postojů v některých segmentech imigrantských komunit a sociální problémy jako rostoucí segregace ve městech. Hlavním konfliktem, se kterým se integrační politiky musejí vypořádat, není střet mezi tradiční kulturou imigrantů a moderním životním způsobem evropských národů, ale spíše mezi liberálními institucemi a fundamentalistickými ideologiemi. Článek také reflektuje situaci v České republice, která se od roku 1989 postupně stává imigrační zemí.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Císař, Ondřej. „Mezi Prahou a Bruselem: nevládní organizace, sociální hnutí a zájmové skupiny na cestě do Brusela“. Sociální studia / Social Studies 1, Nr. 1 (01.01.2004): 109–20. http://dx.doi.org/10.5817/soc2004-1-109.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem tohoto článku je posouzení očekávaných důsledků vstupu České republiky do Evropské unie. Pozornost se soustředí na účinky vstupu českých politických aktérů (sociální hnutí, nevládní organizace a zájmové skupiny). Článek vychází ze studií o dopadu mezinárodních institucí na ne-státní politické aktéry. Na základě dostupných výzkumů konstatuje, že vstup do EU nepřinese úplnou europeizaci české politiky. To ovšem současně neznamená, že daný vstup nebude mít žádný vliv. Spíše se dá očekávat zesílení interakce mezi českými politickými aktéry a EU. V závěru článek navrhuje teoretický rámec pro studium těchto interakcí.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Vengřinová, Tereza. „Akademická a sociální integrace do studia na vysoké škole u první generace vysokoškoláků: přehledová studie“. Studia paedagogica 26, Nr. 1 (15.04.2021): 167. http://dx.doi.org/10.5817/sp2021-1-7.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Heinz, Walter R., und Helga Krüger. „Životní běh: Inovace a úkoly sociálního výzkumu“. Sociální studia / Social Studies 4, Nr. 1-2 (24.03.2007): 157–77. http://dx.doi.org/10.5817/soc2007-1-2-157.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Autoři se ve svém článku zaměřují na zkoumání životního běhu a s tím související společenské změny. Poukazují na rychlé společenské změny v posledních desetiletích. Životní běh představuje hlavní sféru integrace jednotlivce do společnosti, ale i hlavní sféru napětí mezi nimi. Rozvoj osobnosti se stává jak projektem, tak odrazem společnosti a společenských požadavků. S postupující modernizací se nejenom v Severní Americe, ale také v Evropě uspořádání životního běhu stává stále dynamičtějším, méně standardizovaným a více v režii jedince samotného. Analýza moderního životního běhu se proto snaží zjistit, do jaké míry ztratily biografie své determinující rámce, mezi něž patřil sociální původ, gender, věk a etnická příslušnost, a zdůrazňuje, jak se utváření prostřednictvím strukturálních sil přesunuje k sociálním procesům vyjednávání mezi jednotlivcem, sociálními sítěmi, strukturami příležitostí a institucemi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Bernard, Josef, und Renáta Mikešová. „The Socio-cultural Integration of Immigrants: In Between Temporary Migration and Permanent Settlement“. Czech Sociological Review 50, Nr. 4 (01.08.2014): 521–46. http://dx.doi.org/10.13060/00380288.2014.50.4.107.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Vašát, Petr, und Josef Bernard. „Forming Communities or Social Integration? A Personal Network Analysis of Ukrainian Immigrants in Pilsen“. Czech Sociological Review 51, Nr. 2 (01.04.2015): 199–226. http://dx.doi.org/10.13060/00380288.2015.51.2.159.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Bernard, Josef. „The Social Integration of Migrants from Cities to Villages in the Czech Republic and in Austria“. Czech Sociological Review 42, Nr. 4 (01.08.2006): 741–60. http://dx.doi.org/10.13060/00380288.2006.42.4.07.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Unger, Josef, Milada Hylmarová, Martin Mazáč, Miroslav Šenkýř und Miroslav Králík. „Člověk a artefakt. Téma archeologické antropologie“. Anthropologia integra 5, Nr. 1 (01.01.2014): 7–20. http://dx.doi.org/10.5817/ai2014-1-7.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Artefakty vytvořené člověkem jsou na jedné straně kulturně univerzální, neboť představují vylepšené prostředky pro naplňování evolučně starých biologických funkcí (získávání potravy, hájení teritoria, prezentace sociálního statusu, reprodukce a organizace života sociální skupiny). Na straně druhé se kultury v jejich detailních formách velmi liší díky rozdílům v technologiích, náboženství, symbolice, módě, aj. Jedním z témat archeologické antropologie je vztah člověka a artefaktu, který lze vyjádřit trojstrannou interakcí artefaktu, člověka a účelu. Artefakt je podřízen dostupnosti (přírodní prostředí) a vlastnostem použité suroviny, současně však bezprostředně odráží vlastnosti člověka (resp. společnosti), který ho používá (tělesné rozměry, věk, pohlaví, zdravotní stav, časové možnosti, technologickou úroveň, materiální zdroje, tradice), zároveň musí v požadované míře respektovat účel, pro který byl vyroben, resp. ke kterému se užívá (pracovní/utilitární funkce, móda, symbolika, náboženství aj.). Každý konkrétní artefakt nezbytně zahrnuje všechny tyto tři komponenty, jejich vzájemný vztah však není triviální. Na příkladu několika artefaktů z archeologických nálezů (opevnění římského krátkodobého tábora, náramek v době římské a stěhování národů, bota a ostruha, hradba a sekera v 9. století, prsten ve starší době bronzové) jsme se pokusili demonstrovat určitou autonomii uvedených tří rovin a současně jejich specifické interakce. Interpretace role každého konkrétního archeologického artefaktu v životě tehdejšího člověka/společnosti by měla zohledňovat všechny zmíněné roviny.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Mareš, Jiří. „Jaké jsou role učitele v e-learningu?“ Pedagogika 66, Nr. 2 (23.06.2016). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2015.704.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Souhrn: Přehledová studie shrnuje dosavadní snahy o poznání různých rolí učitele v případech, kdy učitelovo vyučování a studentovo učení – alespoň z části – probíhá ve virtuálním prostředí. Cílem této studie je najít odpověď na dvě otázky: Mění role učitele v situacích e-learningu oproti tradiční výuce? Pokud ano, jakých hlavních podob učitelovy role nabývají? V první části studie je vysvětlen vztah mezi pojmy role - funkce – kompetence i používaná terminologie. Jádro studie tvoří tzv. systematický přehled prací publikovaných v letech 1995-2015. Vyhledávací strategie identifikovala 49 prací v angličtině a francouzštině a 11 prací v češtině. Podrobnější výklad o učitelových rolích je strukturován do čtyř oddílů: 1. teoreticky stanovené role, 2. role stanovené kvalitativními výzkumy, 3. role zjištěné kvantitativními výzkumy, 4. role identifikované smíšenými výzkumy. Závěry: Učitelova role je pojem multidimenzionální (má dimenzi pedagogickou, sociální, manažerskou, technologickou). Při e-learningu přibývá učitelských rolí, neboť kromě zvládnutí pedagogických rolí, musí učitel nově zvládnout role technické a technologické. Oproti tradiční výuce se role učitele v e-learningu posouvají k rolím typu: aktér změny, tvůrce pozitivního klimatu výuky, facilitátor učení, kouč, poradce, dokonce i spolustudující; do pozadí ustupuje dominantní role člověka řídícího průběh výuky; nově se objevují role projektanta, vývojáře, experta na technologie, technika reagujícího na technické problémy. Nelze ovšem zapomínat na skutečnost, že mnohé učitelovy role jsou kontextově podmíněné. Existuje též koncepční problém. Většina autorů ve svých úvahách postupuje tak, že ze znalosti výsledné podoby interakce učitel-studenti při e-learningu (jež je výsledkem určitých hardwarových a softwarových omezení) odvozují, které role za této konstelace může učitel plnit. Lze však postupovat i jinak: už ve chvíli, kdy projektujeme nový počítačový systém, který je určen pro vzdělávání lidí, bychom si měli předem stanovit, které role má plnit učitel a které role počítačový program. Klíčová slova: učitel, sociální role, klasifikace rolí, distanční učení, e-learning, on-line učení, výzkum
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Sociální integrace a interakce"

1

Toboláková, Pavla. „Sociální a ekonomická náročnost integrace tělesně postižených do běžných škol“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-73459.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis is devoted to integrating disabled children into mainstream schools. The paper focuses on the integration in secondary education. The first part deals with the theoretical knowledge of issues relating to disability, integration, ensuring the integration of the legislative and not a social and financial demands the integration of those affected physically-tion of pupils in mainstream schools. The practical part is devoted to statistical monitoring of individuals with disabilities with a focus on disability. Closer stripped statistics give high school students with physical disabilities. Following are the results of the research in the field of integration in secondary education with a focus on a brief characterization of the integration of pupils in selected schools.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Kalousová, Klára. „Skupiny obyvatelstva ohrožené sociální exklusí v ČR“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2006. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-70.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Práce analyzuje jednotlivé skupiny obyvatel v ČR, které jsou nejvíce ohroženy sociální exklusí. Mezi tyto skupiny patří hlavně senioři, Romové, zdravotně postižení, neúplné rodiny, migranti atd. Práce obsahuje i opatření, která by mohla vést ke zlepšení stávající situace. Obecně k nim patří vzdělání a zaměstnanost. Zvláštní kapitola je pak věnována Romům, jelikož se jedná o dlouhodobě ohroženou skupinu obyvatel, jejichž situace se neustále zhoršuje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Kroftová, Tereza. „Vliv migrace na ekonomický a sociální vývoj Evropské unie“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-71864.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The goal of this diploma thesis is to describe the tendency of European Union migration. First of all, I define the basic concepts relating to migration and the legislation. I focus on economic, political, social and demographic consequences of the spatial distribution of population. In these consequences, I concern with the impacts on economic variables in different countries of European Union. I will try to explain the impact of migration, advantages or disadvantages and possible solution of this issue. Finally, I refer to the issue of migration in terms of political and economic interest of migrants, such as economic instability and change of living standards, rapid demographic growth, war, religious and ethnic conflicts and environmental degradation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Vernerová, Barbora. „Analýza sociálního zabezpečení v sociální politice“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-4091.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis describes the analysis of social security in the context of social policy. Main attention is paid to the historical development of social policy or social security and integration into the social security tax system. The aim was to confirm or disprove the hypothesis: "Whether Social Security tax or not." Attention to two major historical patterns, the European developments and the current situation in the area of social policy. Then you take the analysis of social security in the Czech Republic. In the last chapter analyzes income and expenditure on social security and social policy in the Czech Republic and the European Union. Finally, I concluded that Social Security can see the hidden tax, which is very favorable for the tax system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Kvěch, Richard. „Ekonomické a sociální postavení menšin a jejich integrace v ČR na příkladu Vietnamské menšiny“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-4398.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of this thesis is to describe and evaluate a current coexistence of Vietnamese minority with Czech society and via this example to illustrate and identify principles of coexistence of minorities with majority in general. The scope of this paper contains a field research focused on the integration process of Vietnamese community into the Czech society. The results are then evaluated according to the recent studies. Finally the results of the empirical research are reviewed and summarized into a description of an integration process of the Vietnamese community into the Czech society. The partial aim of this thesis is to review updated document - Foreigners integration concept.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Bendík, Pavel. „Sociální systém organizace a jeho kvalita“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-17379.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis is based on the concept of an organization as a system of relations resulting from organization roles. The aim of the diploma thesis is to select tools and define criteria, by means of which the relations within an organization can be evaluated and their quality assessed. Theoretical part focuses on the explanation of the basic terms with organization and relations connected to it. Pursuant to this, specific tools are chosen, which enable evaluation of the organizational relations. Practical part then analyses the chosen organization as a system of relations resulting from organization roles and concentrates on the possibilities for their quality assessment by means of selected tools.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Koucký, Bohdan. „Možnosti dobrovolnictví v nevládních organizacích působících v sociální oblasti se zaměřením na intergraci cizinců“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260080.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Koucky Bohdan. Volunteering in non-governmental organizations working in the social sector, focusing on tight integration of foreigners. Prague: Faculty of Economics of the Czech Agricultural University in Prague, 2016. pages 63. Diploma thesis. Thesis focuses on the voluntary programs implemented in non-governmental organizations working in the social sector, focusing on the integration of foreigners. The main objective is to evaluate the effectiveness of voluntary programs aimed at the integration of foreigners living in the Czech Republic in the short term. The work is divided into theoretical and practical part. The objective is theorizing volunteering in the Czech Republic in its essence and forms, to describe the status of foreigners in Czech society and describe social services aimed at integrating foreigners. The survey deals with the society´s points of views on volunteering in the social sector, social services and analysis of accredited and non-accredited volunteer programs aimed at integrating foreigners in the Hradec Kralove region and evaluation of the effectiveness of voluntary programs focused on integration of foreigners in the short term residing in the Hradec Kralove region. The result is a proposal to improve the efficiency of integration of immigrants through social services, especially social services professional counseling and social rehabilitation accompanied by an accredited volunteer program.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Fialova, Karolina. „Sociální podnikání v zemědělství a jeho vliv na regionální rozvoj“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-263040.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of the thesis is to introduce the concept of social entrepreneurship in agriculture and its impact on regional development, focus on objectives, rules and support of operation in this field, with special focus on regions where the organizations and associations that are engaged in this activity operates. The real data were collected using a questionnaire survey and structured interviews in the various organizations that resulted in evaluation of general understanding of activities in this field. The major result of the thesis is to get more information about job content of the organizations that are engaged in the social business in agriculture and demonstrate its value and potential for the future.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Brzkovský, Jan. „Polyfunkční dům na Špitálce v Brně, urbanisticko-architektonická studie“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-377217.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The parcel is situated in Trnita, city part Brno-center. Today this part of town is not stabilized, full of former industrial buildings and not suitable for pedestrians. The City Masterplan has this area to be transformed. Design of this project is based on previous semestral work where was planned new buildings for mixed use, preferably residential. Diploma project is made in the scale of the city block, designed as a social housing and providing a social diversity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Kalousková, Radana. „Zajištění sociálních služeb na příkladu integrace cizinců“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-116405.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis deals with the provision of social services on the example of the integration of foreigners in the Czech Republic. The aim of this thesis is to analyze the role played by nongovernmental organizations in providing social services in the integration of foreigners and the problems they face. The theoretical part of the work focuses on the characteristics of social services, their legislative basis and the area for financing social services. The thesis then examines the development of migration policy in the Czech Republic, the concept of state in the integration of foreigners and the role of different actors of social integration of foreigners. Analytical part examines the role of nongovernmental organizations that provide services for foreigners in their integration into society. Analysis was performed on the example of the Centre for Integration of Foreigners in Prague. On the basis of the findings was defined the role of nongovernmental organizations and the problems associated with providing services in the integration of foreigners.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Konferenzberichte zum Thema "Sociální integrace a interakce"

1

Reichová, Vendula. „Kreativní sousedství a vědecké čtvrtě – charakteristiky a odlišnosti z hlediska sociální interakce a využití městského prostoru“. In XXI. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Brno: Masarykova univerzita, 2018. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8970-2018-43.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie