Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Reflexe výuky“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Reflexe výuky" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Reflexe výuky"

1

Duschinská, Karolina, und Radka High. „Reflexe nouzové výuky: distanční přednášky předmětu základy didaktiky“. Pedagogická orientace 30, Nr. 2 (01.12.2020): 266–81. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2020-2-266.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Uličná, Klára. „To see or not to see: Profesní vidění budoucích učitelů anglického jazyka a budoucích učitelů pro 1. stupeň se specializací na anglický jazyk“. Pedagogická orientace 27, Nr. 1 (15.04.2017): 81–103. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-1-81.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je prozkoumat profesní vidění budoucích učitelů anglického jazyka. Pozornost je věnována především tomu, jakých doménově obecných i doménově specifických jevů si studenti učitelství všímají, ovšem sledována je také oblast uvažování založeného na vědění, tedy jak nad identifikovanými jevy přemýšlejí. Zaměřujeme se na rozdíl povahy vybraných aspektů profesního vidění mezi budoucími učiteli anglického jazyka pro 2. stupeň základní školy a střední školy a budoucími učiteli pro 1. stupeň se specializací na anglický jazyk. V první části textu vymezíme koncept profesního vidění v kontextu přípravného vzdělávání učitelů. Další část je věnována samotnému výzkumnému šetření, a to obsahové analýze nestrukturovaných reflexí studentů pořízených na základě sledování videozáznamu stejné výuky anglického jazyka na základní škole. Výsledky studie naznačují, že mezi studenty učitelství anglického jazyka pro 2. stupeň základní školy a střední školy (AJ2) a budoucími učiteli pro 1. stupeň se specializací na anglický jazyk (AJ1) je statisticky signifikantní rozdíl ve všímání si kategorie žák. Tato kategorie je následně podrobena hlubší analýze s cílem odhalit, v jakých aspektech se obě zkoumané skupiny studentů liší. Ukazuje se, že se tak děje především ve věnování pozornosti oborovým a oborovědidaktickým aspektům výuky (AJ2) a klimatu třídy (AJ1) a v uvažování nad viděným prostřednictvím hodnocení (AJ1) a interpretace (AJ2).
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Najvar, Petr. „Zkoumání (kvality) výuky: Srovnání dvou přístupů“. Pedagogika 67, Nr. 3 (23.12.2017). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2017.991.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Tato studie kontrastivně představuje dva antagonické přístupy ke zkoumání edukačních procesů ve školní výuce. Jedním z nich je tzv. IVŠV videostudie výuky jako reprezentant kvantitativních videostudií (KVS); přístup využívající deduktivní kategoriální systémy k zachycení obsahu a formy vyučování a učení a ke kvantifi kujícímu zobecnění vztaženému např. k interakčním vzorcům ve výuce či oborovým a oborovědidaktickým specifikům výuky. Druhým z nich je obsahově zaměřený přístup ke zkoumání a zlepšování výuky jako přístup stavějící na induktivním postupu při identifi kaci obsahových jader výuky a na kvalitativním hodnocení didaktické kvality výukových situací. Tyto výzkumné přístupy jsou využity pro osvětlení rozdílů v povaze didaktického poznání generovaného postupy stavějícími na tzv. předem strukturované reflexi, ve srovnání s didaktickým poznáním, jež přináší tzv. následně strukturovaná reflexe výuky.Klíčová slova: výzkum výuky, videostudie, obsahově zaměřený přístup, analýza výukových situací, předem strukturovaná refl exe, následně strukturovaná reflexe.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kratochvílová, Jana, und Kateřina Lojdová. „Reforma kurikula pedagogicko-psychologického modulu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity: Hledání kvality v éře masifikace“. Pedagogika 69, Nr. 3 (08.12.2019). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2019.1519.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: Příspěvek mapuje reformu pedagogicko-psychologického modulu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, který je podstatnou součástí učitelských studijních programů. Představuje východiska, postupně se měnící strukturální podmínky a hlavní dilemata, která provázela jeho tvorbu. Na jejich základě se zaměřuje na principy kvality vysokoškolské výuky a jejich evaluaci. Proces reformy kriticky zasazuje do souvislostí vysokoškolského vzdělávání v éře masifikace. V neposlední řadě text přináší osobní reflexe autorek podílejících se na reformě kurikula pedagogicko-psychologického modulu. Klíčová slova: kvalita výuky, pedagogická propedeutika, reforma kurikula, vysokoškolská výuka, vzdělávání učitelů, studenti učitelství.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Vondrová, Naďa, Jana Cachová, Jana Coufalová und Magdalena Krátká. „„Lesson study“ v českých podmínkách: Jak učitelé vnímali svou účast a jaký vliv měla na jejich všímání si didakticko-matematických jevů“. Pedagogika 66, Nr. 4 (20.10.2016). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2016.321.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: Cílem článku je uvést do českého prostoru tzv. lesson study jako specifickou formu dalšího vzdělávání učitelů založenou na spolupráci učitelů při zkvalitňování výuky prostřednictvím plánování, realizace a vyhodnocení experimentální hodiny. Lesson study má společné rysy s akčním výzkumem a souvisí s pojmy kvalifikovaná reflexe a rozvíjející hospitace. Kromě popisu konkrétní realizace lesson study se článek zaměřuje na otázku, jaký vliv měla na zúčastněné učitele (n = 13) z hlediska jejich subjektivního vnímání i z hlediska všímání si didakticko-matematických jevů. Data zahrnují písemné odpovědi na reflektivní úkoly a záznamy diskusí. Data byla analyzována technikami založenými na zakotvené teorii i s použitím existujícího kategoriálního systému. Učitelé považovali práci v lesson study za smysluplnou a subjektivně vnímali, že došlo k posunu jejich schopnosti reflektovat výuku matematiky. Analýza reflektivních úkolů posun ve všímání si didakticko-matematických jevů neukázala. Byly zjištěny rozdíly v hloubce individuální a společné reflexe výukové situace. Závěrem jsou uvedeny předpoklady a bariéry rozšíření lesson study u nás. Klíčová slova: Lesson study, kvalifikovaná reflexe, rozvíjející hospitace, další vzdělávání učitelů
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Šeďová, Klára. „Reï¬exe jako nástroj změny komunikačního chování učitele: případová studie“. Pedagogika 66, Nr. 4 (20.10.2016). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2016.317.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: V této studii podrobujeme analýze data získaná prostřednictvím reflektivních rozhovorů s učiteli v rámci vzdělávacího programu zaměřeného na změnu komunikačního chování učitelů. Klademe si otázku, jaký je obsah reflektivních rozhovorů a zda existuje korespondence mezi tímto obsahem a následnou změnou výuky. Ukazujeme, že jde o korespondenci selektivní, neboť učitel zapracovává do své výuky jen selektivně zvolené podněty z rozhovorů. Zároveň se zapracováním změny se jako nepředpokládaný důsledek typicky vynoří nový problém, který je předmětem kritické reflexe v dalším kroku. Dále ukazujeme, jak jsou reflektivní rozhovory formovány odlišným profesním viděním učitelů a výzkumníků a jak je přes toto odlišné profesní vidění možné dospět k souladu. Klíčová slova: Výuková komunikace, akční výzkum, vzdělávání učitelů, reflektivní rozhovory
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Seďová, Klára, Zuzana Šalamounová, Martin Sedláček und Roman Švaříček. „Problém účelnosti v dialogickém vyučování“. Pedagogika 67, Nr. 3 (23.12.2017). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2017.768.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek vychází z dat získaných v rámci intervenčního výzkumného projektu, v němž skupina učitelů prošla programem profesního rozvoje zaměřeným na to, aby byli učitelé s to implementovat do své výuky postupy tzv. dialogického vyučování. Dialogické vyučování, které tvoří teoretickou platformu této studie, je přístup, který usiluje o komunikační i kognitivní aktivizaci žáků (Alexander, 2006). Intervence se ukázala jako úspěšná v tom smyslu, že došloke změně komunikačního chování učitelů i jejich žáků ve sledovaných třídách. V průběhu analýzy dat jsme si však povšimli, že u všech učitelů dochází k porušování principu účelnosti. V teorii dialogického vyučování se přitom operuje s nutností dodržet tzv. princip účelnosti (tamtéž), jímž je míněno směřování jednotlivých aktivit a učebních úloh směrem k vytčenému cíli, kterým je zprostředkovávat žákům obsahy a praktiky konstituující učivo daného předmětu (Herbel-Eisenmann, Steele & Cirillo, 2013).V tomto příspěvku se nejprve zaměřujeme na to, jakou podobu mají bezúčelné pasáže identifikované ve vyučovacích hodinách. Představujeme typologii situací, v nichž dochází k porušení účelnosti, a popisujeme, čím toto porušení vzniká. Hovoříme o kategorii hádání tématu, kvazievokace a kvazi-reflexe, sousedského klábosení, zadání mimo dosah žáků a digresí do osobního života žáků. Jakožto příčiny vzniku bezúčelných pasáží popisujeme nezacílené převzetí výukovýchmetod a odklon výuky od původního plánu výuky, který učitel není s to zvrátit. Následně sledujeme vztah mezi klíčovým indikátorem žákovských replik s argumenty a naplňováním účelnosti, abychom zjistili, jak přítomnost dialogického vyučování souvisí s účelností výuky. Z našich nálezů přitom vyplývá, že pokud dochází k posilování indikátoru žákovských replik s argumenty, dochází také k posilování účelnosti.Klíčová slova: dialogické vyučování, princip účelnosti, bezúčelnost výuky, obsah výuky, žákovské repliky s argumenty, intervenční program pro učitele.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Pavlasová, Lenka. „Profesní vidění studentů učitelství biologie zaměřené na obor a oborově didaktické jevy“. Scientia in educatione 8, Nr. 2 (20.12.2017). http://dx.doi.org/10.14712/18047106.1006.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Profesní vidění představuje jednu z dimenzí učitelské profesionality. Obecná shoda panuje na tom, že by mělo být rozvíjeno v průběhu přípravného vzdělávání učitelů. Volba účinných intervencí vyžaduje znalost výchozího stavu dovedností studentů. Předložená studia zjišťuje dovednosti všímání si a uvažování založeného na znalostech u budoucích učitelů biologie (n = 26) pomocí kvalitativní analýzy písemných reflexí videozáznamu vyučovací hodiny. Použitím kategoriálního systému podle Sherin a van Es (2009) bylo zjištěno, že u studentů převažují výroky zaměřené na učitele, pedagogiku a obecnou didaktiku a že k nim zaujímají převážně hodnotící a popisný přístup. Další analýzy ukázaly, že výroky uváděné ve spojení s žákem jsou ve větší míře interpretovány než výroky spojené s učitelem, kde převažuje popis a hodnocení. Podrobnější analýza oborových a oborově didaktických komentářů ukázala jejich tematickou orientaci na dvě širší oblasti: (1) metody, formy, postupy a pojetí výuky a (2) cíl výuky, očekávané výstupy, kompetence, obsah výuky. Mezi opomíjená témata patřily například pomůcky, motivace, aktivizace a pozornost žáků, instrukce učitele. Jen ojediněle studenti komentovali odborné chyby a terminologické nepřesnosti učitele. Tato zjištění poskytují důležité informace garantům kurzů didaktiky biologie.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Černín, David. „Role historie v době post-faktické“. FILOSOFIE DNES 11, Nr. 1 (21.10.2019). http://dx.doi.org/10.26806/fd.v11i1.302.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Jaká je role historie v době post-faktické? Může nám filosofie historie pomoci bránit se proti cílenému zneužívání historických narativů na ideologickém základě? Tento článek zkoumá filosofické reflexe historie a jejich vztah k ideologiím. Je ukázáno, že na počátku této filosofické disciplíny filosofové jako Karl Popper nebo C. G. Hempel usilovali o eliminaci politického a ideologického zabarvení historie. Avšak narativistické bádání Haydena Whita naznačuje, že takový cíl je nedosažitelný. Antirealistická filosofie historie, zastoupena L. J. Goldsteinem, dokonce odmítá reálnou minulost jako cíl historického bádání a zdůrazňuje situovanost historiků ve vztahu k důkazům. Představená verze historického antirealismu chápe historii jako současné zkoumání, které sdílí řadu rysů s kritickým myšlením a zaměřuje se především na zkoumání empirických dat, jež vyžadují postulaci nepřístupné minulosti. Tato podobnost by měla být zdůrazněna skrze výuku historie jako zkoumání, nikoliv jako pouhého příběhu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Reflexe výuky"

1

Bednář, Tomáš. „Měření výšky hladiny pomocí OVS“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-219315.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The subject of this master‘s thesis is the issue of design of fiber optic sensor for min/max and continuous measurement of liquid level, which could be used for laboratory measurement of optoelectronics. The thesis is divided into the three parts, the first part deals with methods of retrieval level measurement using fiber optic sensors. The second part is made of plant design of optical fiber sensors, it is shown the implementation of measuring devices for liquid level measurement and measured transfer characteristics of the sensors developed. The last part is proposed for laboratory typing tasks using established preparation for teaching in the subject Optoelectronic sensors.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Oraný, Vladimír. „Automatické vyhodnocování studentských úloh“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-17432.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Nearly seven hundreds of students each year apply for informatics' studies at University of economics, Prague (UEP). At the beginning, each one must complete two courses related to programming - Introduction to Programming and Fundamentals of Software Engineering. Both courses produce a lot of outputs -- simpler home works or more complex semestral projects -- which must be assessed by the teachers. Especially assessment of early home works is laboring and routine which makes it perfect candidate for automation. The goal of this work is to suggest the best suitable way how to implement this automation at UEP. Since mass courses make troubles universities all around the world there is already a lot of existing solutions how to automate evaluation of programming courses. First two chapters summarize the effort to find the most interesting ones and present them to the Czech audience. Because existing solutions are really sophisticated but does not provide white box tests support needed at UEP the rest of this thesis is not about creating own new automatic assessment system but about creating a middleware which can handle the problem mentioned. The middleware called Duckapter makes usage of Java reflection API easier and is downloadable from project website http://code.google.com/p/duckapter. Using them, the teachers can provide white box tests inside the black box (unit) tests which are supported by the most of the current automatic assessment systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Makarov, Miroslav. „Formativní evaluace výuky studenty“. Master's thesis, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-312951.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Title: Student formative class evaluation Objectives: The master's thesis puts into concept a formative evaluation of students' teaching. It deals with its use in physical education, analyzes the contents of selected research papers from this area. Methods: The methods of analysis, comparison, induction, deduction and synthesis of collected knowledge are used. From a methodological point of view the master's thesis can be described as the survey work containing the elements of comparison. Results: There is still a strong emphasis on summative evaluation rather than on formative evaluation. However, among experts, there is a consensus that formative evaluation is more important. Usable methods of formative evaluation have been found, sorted, compared and described with particular attention paid to the applications in physical education. Conclusions: Formative evaluation of students' teaching is a valuable innovation of the educational process. The research of possibilities of this type of students' participation is only at the beginning. Keywords Evaluation of teaching, teacher evaluation, formative evaluation, physical education, feedback, reflection
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Václavík, Marek. „Implementace průřezových témat do kurikula a výuky“. Doctoral thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-350974.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The central theme of this work is cross-cutting themes. The author analyzes them from various parts, but in the context of the curriculum.The aim of the first part is to provide a comprehensive picture of the cross-sectional themes. Therefore, this section comprises of several analyzes. Critical comments and experiences of the author are an integral part of the thesis. At the end of this section, the author would like to offer the revision of the cross-sectional themes in the curriculum. Research part of thesis answers the fundamental question "How is dealt with cross-sectional themes and how are they implemented in the school curriculum, teaching and school life?" Furthermore he notes in particular the obstacles that teachers have in practice when implement the cross-sectional themes.Fundamental research method of this study is intrinsitive case study. The author was collecting the data and gaining experience for three years. He depicts the acquired knowledge in detail through a story.In conclusion, the study summarizes the most important findings. KEYWORDS: cross-sectional themes, curriculum, case study,analysis of educational programs, critical reflection
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Randová, Michaela. „Filosofie výchovy a otázka možnosti výuky etiky“. Master's thesis, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-406061.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The Thesis deals with possibility of teaching ethics. It explores philosophy of education and ethics. Basic question is whether it is even reasonable to teach ethics. Thesis also reflects the essence and nature of upbringing and education. In final chapter the thesis comes to synthesis of philosophy of education and ethics. Points of focus from previous chapters are merged together and author tries to show a path with elementary starting points. Author concludes that ethics can be taught by philosophical discussion, thinking and by combined discovery of theoretical philosophy. Ethics that grows from philosophical thinking and thinking process itself may develop the ability of students to pose important questions and deeply reflect ethical issues. They establish ethical outlook and inner understanding. They aim for uplifting the listeners, to shake their human psyche, to stir unrest in their souls. Goal of teachers of this subject is to challenge current certanties. Teachers have the possiblity to teach their students to think philosophically by introducing them to philosophical thinking, where thinking is defined as "Thinking in bigger picture". Keywords Ethics, Ethical Education, Philosophy of Education, Philosophy, Education, Philosophical Reflection, Ethical Dimension of Teaching
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Štěpánová, Jitka. „Začleňování genderových témat to výuky Anglického jazyka“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445966.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The purpose of this thesis is to design, implement and evaluate lessons oriented towards gender issues. The theoretical part of this thesis introduces the topic of gender and places it in the school context. It addresses gender-sensitive education and the courses of action by which gender issues can be integrated into teaching. Furthermore, this part deals with the methodology of content-based approaches. Finally, it presents the lesson planning process based on the Six-Ts method and lesson reflection using the ALACT model. The practical part consists of planning sample lessons and designing students' worksheets, both oriented towards gender issues. The sample lessons were consequently piloted in Business Academy Heroldovy Sady. The evaluation of their progress is also included in this section, together with practical recommendations for similar lessons based on personal teaching experience. Lastly, the thesis notes that teachers of English and other foreign languages can raise awareness of gender issues in their lessons while developing students' language skills. The thesis is enriching as it finds solutions to integrate gender topics into English language teaching and provides examples of this practice. KEY WORDS English as a foreign language, EFL, English language learning, content-based...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Horáková, Kateřina. „Aktivity ve výuce rozvíjející plynulost ústní produkce u studentů češtiny jako cizího jazyka očima studentů a vyučujících“. Master's thesis, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-388200.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
(in English): The productions of language of the students learning Czech or other foreign languages may be evaluated in light of three criteria - the accuracy, the fluency and the complexity. The improvement of the quality of each of these can be influenced by a variety of factors, inter alia, personality of the student, the topic, the possibility to prepare before the production and so on, but also by student's language competence or the didactical methods used to reach this level of competence. In this master thesis, the main focus will be placed on the fluency, more precisely on the methods, which are contributing to its development; Rather than focusing on their effectiveness, the scrutiny will analyze the attitude of students as well as the teachers towards each of those methods. Also, we compare, how the preferred aspect (accuracy or fluency) influence the evaluation of the methods and, in the end, if and how the evaluation of the activities is being influenced by the students' level of language. Within questioning we obtained data from teachers and students of Czech as a foreign language. With them, we verified the role of the factors above for the respondends evaluations. Apart from that, we compared, in which measure the evaluations of students and teachers differ and we occupied with a...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Formanová, Mariana. „Možnosti a meze reflexivního dialogu ve výtvarné výchově na 1. stupni ZŠ“. Master's thesis, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-328841.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Bejlková, Kristýna. „Obraz Ruska v učebních souborech pro výuku ruštiny na středních školách a jeho reflexe žáky“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-446432.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis deals with presentation of russian culture, life and institutions in teaching sets for teaching russian at czech high schools. The theoretical part of the thesis focuses on the role of russian language in the contemporary world and the history of teaching russian in the Czech republic, presents Curricular documents. The thesis also deals with the meaning of a teaching set during learning language and present teaching sets for teaching russian, which were analyzed as an instrument for teaching culture and acquiring of communication skills. The practical part of this thesis analyses the teaching files Радуга по- новому, Снова Класс! and Твой шанс and offers the complete summary of representation of russian culture in these teaching sets. The main aim of this thesis is to compare the image of Russian Federation in selected teaching sets with a real high school students' knowledge. The realised research shows that the students' knowledge are not noticeably different under the terms of type of high school or a teaching set that they use. The majority of responders made known that their teaching set includes enough information about culture, nevertheless their knowledge is not good. The research also shows that student are greatly influenced not only by the teaching sets, but also by...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Kovbová, Kristýna. „Kategorie reflexivity v česko-ruském kontextu s ohledem na moderní metody výuky češtiny cizincům“. Master's thesis, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-311054.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The main objective of this thesis is to describe category of reflexivity in Czech language based on Russian language material, followed by design and formation of language handbook to category of reflexivity for foreign students of Czech language for A1 - B2 levels in accordance with Common European Framework of Reference for Languages: Learning, teaching, assessment (CEFR). In the theoretical part individual aspects in category of reflexivity in Czech language are described. Mainly reflexive form of verbs, reflexive deagentive forms and reflexive verbs. The proposal of our own clasification category of reflexivity comes after and it incorporates explored material, which is systemized for design and formation of educational materials. The main target of the practical part is to design and form language handbook to category of reflexivity in Czech language. After the analysis of current educational materials we realized category of reflexivity is not taken in consideration enough, sometimes it is missing at all. In the process of creation of the educational material itself we followed the current methodological base CEFR for Czech language as foreign language. We defined grammar and lexical competences for individual A1, A2, B1, B2 levels in accordance with CEFR. Based on all above rules four...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie