Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Propojování“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Propojování" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Propojování"

1

Mildeová, Stanislava, und Zdeněk Smutný. „Jan Egem: Knowledge of Customer Data and Their Integration in Marketing“. Acta Informatica Pragensia 3, Nr. 2 (30.12.2014): 219–21. http://dx.doi.org/10.18267/j.aip.50.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Černý, Michal. „Nové pojetí multikulturality jako klíče k bytí “onlife”“. Sociální pedagogika / Social Education 8, Nr. 2 (15.11.2020): 10–28. http://dx.doi.org/10.7441/soced.2020.08.02.01.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Teoretická studie popisuje problematiku kyberprostoru jako ontologicky i epistemicky závažného fenoménu měnícího základní způsoby uchopování (lidské) existence a její realizace. Nástup technologií má za následek mimořádně intenzivní propojování všech komunikujících aktérů, kteří jsou spolu vzájemně provázáni, a tato vazba ovlivňuje komplexním způsobem jejich chování. Jako východisko pro vhodný popis bytí ve světě, v němž hraje důležitou roli právě kyberprostor, se jeví Floridiho koncept onlife bytí spojující oba světy. V námi navrženém řešení o něm budeme hovořit ve vztahu k tělesnosti a tělesným aspektům spojeným se strukturací poznání. Tento přechod od online a offline k onlife s sebou nese nutnost zásadním způsobem znovu uchopit fenomén multikulturality jevící se jako základní myšlenkový konstrukt pro pochopení světa, v němž zakoušíme onlife bytí. Multikulturality nikoli jako fenoménu čistě antropocentrického, ale jako širšího prostředku pro strukturaci poznání ve světě stále méně rozlišujícího mezi technikou a živými objekty. Přesto se zdá, že živé organismy mají něco, co technika nemá a mít nemůže – tělo jevící se jako zásadní pro formování zkušenosti. Studie naznačuje směr uchopení multikulturality překonávající subjekt-objektové paradigma a stavící na zkušenostním realismu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Dvořák, Dominik, Karel Starý und Petr Urbánek. „Malá škola po pěti letech: proměny školy v době reformy“. Pedagogická orientace 25, Nr. 1 (28.02.2015): 9–31. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-1-9.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Již více výzkumů konstatovalo, že kurikulární reforma českého školství nedosáhla očekávaných cílů, o příčině však nepanuje shoda. V našem příspěvku popisujeme mechanismus problematické implementace reformy v jedné základní škole a vliv různých aktérů a úrovní systému na školu. Nejprve je představena metoda analýzy kongruence jako nástroj pro propojování dat a teoretického rámce v případové studii. Následně jsou načrtnuty dvě různé teorie změny. Empirická část příspěvku popisuje proces změny školy v průběhu více než pěti let. Důraz je kladen na interakci mezi vnitřními vývojovými procesy ve škole a vnějšími vlivy přicházejícími z vyšších úrovní vzdělávacího systému. Metodou kvalitativní případové studie byla longitudinálně sledována základní škola, která se na počátku výzkumu nacházela v kritické situaci. Analyzovanými daty jsou především rozhovory s vedením, učiteli a žáky, školy, pozorování vyučovacích hodin a dokumenty školy. Škola ve sledovaném období projevila značnou vnitřní kapacitu ke změně, avšak současně vykazuje velkou skepsi k národní reformě a implementuje ji pouze formálně. Vize rozvoje školy je formulována velmi odlišně od diskurzu reformy. Pro vysvětlení dosavadní implementace reformy se teoretické rámce, jež předpokládají složitou síť aktérů a zájmů určujících výsledek reformy, jeví vhodnější než názory, které vidí hlavní problém v učitelích.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Blažková, Martina, und Richard Macků. „Socioedutainment v prostředí letního tábora? Nevyužitá příležitost!“ Pedagogická orientace 27, Nr. 4 (28.02.2018): 558–74. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-4-558.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Text se zabývá obecným přesahem dětských táborů do běžného života jeho účastníků s důrazem na potenciál, který dětský tábor má pro rozvoj v období mladšího školního věku. Pojednává krátce o ideových kořenech dětských táborů, které jsou typické pro český kontext. Klíčovým tématem, které autoři příspěvku otvírají, je teorie socioedutainmentu. Tento koncept autoři staví na tzv. edutainmentu a rozšiřují tak chápání pojmu na sociální rozměr osobnosti, přičemž za základní metodu pro rozvoj osobnosti je považována hra. Hra pojímaná teorií sociedutainmentu jako činitel umožňující učit se sociálním dovednostem v sociálním prostředí. Celý koncept následně propojují s procesem socializace. Druhá část příspěvku popisuje koncept socioedutainmentu pomocí empirické sondy provedené mezi bývalými účastníky dětských táborů. Autoři využili pro získání dat polostrukturované rozhovory s bývalými účastníky dětských táborů a s rodiči těchto účastníků. Pro zpracování dat byla využita rámcová analýza. Autoři popisují detailní postup rámcové analýzy dat včetně jejího teoretického zakotvení. Následně předkládají podrobný popis zjištěných informací. Výstupy jsou autory vzájemně propojovány a zobecňovány, a přináší tak komplexní popis zjištění celého šetření. Zjištění jsou autory prezentována odděleně pro danou skupinu respondentů, což autorům následně umožňuje zjištění vzájemně porovnávat a poukázat tím na shody či neshody v pojetích obou skupin respondentů. V závěru příspěvku autoři shrnují zjištění z empirického šetření a staví je do kontrastu s realitou skutečných dětských táborů a tím, jak instruktoři těchto táborů využívají prostředků pro dosažení edukačního potenciálu tábora.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Zajíc, Jiří. „Možné přínosy neformálního vzdělávání založeného na systému hodnot“. Pedagogika 70, Nr. 3 (04.10.2020). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2020.1674.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: Příspěvek se zaměřuje na jedinečné možnosti, které přináší oblast neformálního vzdělávání (a výchovy), a to zejména v té podobě, jakou nabízejí tradiční spolky dětí a mládeže. Vychází z všeobecně přijímané definice neformálního vzdělávání, což umožňuje poukázat na rozhodující principy: jde nejen o vzdělávání, ale podstatně i o výchovu, která stojí na hodnotovém základu a probíhá v dobrovolném rámci. V následující nejrozsáhlejší části bude řeč o komplexnosti výchovy a vzdělávání, mimořádně důležité vztahové rovině s výraznými rysy partnerství, dlouhodobosti, která umožňuje opravdové rozvíjení kompetencí – včetně těch, které patří ke klíčovým, výchově ke svobodě a zodpovědnosti, účinné zpětné vazbě i roli vzorů. V závěru v návaznosti na projekt Propojování formálního a neformálního vzdělávání včetně zájmového článek představí některé důležité výsledky i hlavní překážky pro možnost využití přínosu neformálního vzdělávání ve školství. Klíčová slova: neformální vzdělávání a výchova, ucelený systém hodnot, účinná zpětná vazba, propojování formálního a neformálního vzdělávání.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Duschinská, Karolina, und Radka High. „Didaktika obecné didaktiky: Od deklarativní znalosti pojmů směrem k rozvoji didaktického myšlení“. Pedagogika 69, Nr. 3 (08.12.2019). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2019.1516.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: Obecná didaktika má klíčové postavení ve studijních plánech navazujícího magisterského studia oborů učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů a právem se od ní očekává položení teoretických základů učitelské profese. Tato studie sleduje tři hlavní cíle: reflektovat vzdělávací potřeby budoucích učitelů, zpracovat tematickou analýzu nejpoužívanějších vysokoškolských učebnic obecné didaktiky a analyzovat proces inovací výuky obecné didaktiky ve světle požadavků na kvalitu vysokoškolské výuky. Osmiletý proces inovací je ilustrován průběžnými výsledky studentského hodnocení výuky, dále jsou analyzovány základní aspekty výuky předmětu obecná didaktika: cíle předmětu, obsah, zkouška, činnosti ve výuce i mimo výuku a využívání příkladů z praxe. Záměrem těchto inovací bylo postupně dojít k vyváženému modelu výuky obecné didaktiky založenému na propojování teorií učení a výsledků empirického pedagogického výzkumu s porozuměním konkrétním didaktickým situacím. Hlavním výsledkem této studie je šest požadavků na výuku obecné didaktiky v učitelských studijních programech. Klíčová slova: obecná didaktika, didaktika obecné didaktiky, studium učitelství, rozvoj didaktického myšlení.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Nekolný, Lukáš. „Proměny konceptu zoo jako reflexe vztahu člověka a přírody“. Envigogika 16, Nr. 1 (06.06.2021). http://dx.doi.org/10.14712/18023061.618.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
V průběhu historie lidstva se jeho vztah k přírodě a zvířatům měnil. Zoo jsou typickým sociálním konstruktem, který tento vztah vyjadřuje a reprezentuje. Tento článek se proto věnuje reflexi jejich vývoje a diskuzi současného stavu. Dlouhou dobu zoo antropocentricky působily jako symbol lidské kontroly nad přírodou. Se změnami společnosti se však měnily jejich role a podoba. Zoo 19. století k dosavadní zábavě a rekreaci přidaly výzkum a vzdělávání, což bylo ve 20. století rozšířeno o ochranu přírody. Ve vědecky řízených zoo aktuálně dochází ke klíčovému propojování těchto funkcí – v ideálním případě do ochranářského edutainmentu. Vznikají zážitkově a ekocentricky pojaté areály, v nichž mizí bariéry a návštěvníci se vnořují do prostředí společného se zvířaty. Záchrana druhu je nově dávána nad význam jedince. Aktuální stav je nicméně reflexí koevolučního vývoje, který se eklekticky zaznamenává do jejich podoby a zachycuje i mnohé z minulosti, nejen nejnovější trendy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Propojování"

1

Blažková, Veronika. „Vzájemné propojování dramatické a výtvarné výchovy“. Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta. Knihovna, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-263167.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis is devoted to the topic of linking art and drama. This theme focuses on the practical verification of the functionality of the links in the preparatory year at the fine art school, which was implemented over two years. In the introductory part I am approaching the theoretical field of art education and its principles trying to find out its limits and define the relationship between visual art and the field of drama. The practical part describes the course of art-drama lessons inspired by three literary models. The thesis aims to provide a sample path that can help solve with support of dramatic education the weaknesses of fine arts.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Trchalík, Roman. „Síťová architektura a propojování vestavěných systémů“. Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-261223.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis focuses on the architecture of embedded systems. It summarizes the current state of accepted standards from IEEE 1451 family, which deals with creating an environment for the sensors and their involvement in various networks. These standards describe the open, network-independent communication architecture for a sensor-based system. One of the main outcomes of this work is the architectures presented as case studies, which can be used as design patters for embedded applications. They are demonstrated on ZigBee technology suitable mainly for small devices with very low power consumption. Based on these studies the new design of universal gateway was proposed. Its major advantage is that it allows interconnection of the endpoints based on different sensor network technologies. Additionally, the thesis deals with modifying the routing protocol of ZigBee network in order to reduce power consumption required to transmit one data packet.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Farkač, Pavel. „The Integration of Electricity Markets in Central Europe in the Frame of Energy Union“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-262358.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This paper examines the possibilities for further integration of day-ahead electricity market in Central Europe. The contemporary situation is locked due to the existence of the German-Austria bidding zone. However, compliance of this bidding zone with European legislative is questionable. Therefore, the author makes a thorough legal analysis to assess the compatibility of both analysed projects for market coupling with the recent legal development in the European Union. Further, the examined projects are technically deconstructed in order to evaluate their conformity or differences between each other as well as in relation towards the EU Target Model. It is assessed, that both projects are relatively well technically compatible, however, their merger is not possible until the definite and binding decision on the issue of German-Austrian bidding zone will be found.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Nicák, Michal. „Propojovací technologie pro 3D elektronické a mikroelektronické konstrukce“. Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-256547.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The doctoral thesis is focused on research on application possibilities of soldered interconnection structures especially for the use with innovative 3D structures assembled using the LTCC ceramic materials, PVD deposited and galvanically modified pads, solid core solder balls. It consists of several main parts. Introduction is followed by theoretical survey of current situation and technologies. Thesis continues with introduction of main goals and with summary of successively performed experiments and their results. End of the work belongs to summary of results and gained knowledge.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Málek, Tomáš. „Systém interních sběrnic pro čipy s technologií FPGA“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-235435.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with design and implementation of interconnection bus system for chips with FPGA technology. The system ensures both communication between internal components on a chip and their communication with other computer elements which are mapped to the host system memory. The buses are high-speed, full duplex and packet-oriented and their architecture is based on tree topology. The data width is configurable, individually for every bus part. Due to this feature, it is possible to build uniform hierarchical system of internal buses with different speed that interconnects differently fast components. Proposed interconnection system was implemented in VHDL language and it is utilized in the Liberouter project which is the part of CESNET research intention Programable Hardware.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Bořuta, Petr. „Návrh počítačové sítě“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-222491.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The main goal of this work is to make complete project of a computer network for Less & Timber s.r.o. The project will contain all information, from the cable traces, connection units, sockets and their count.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Kraus, Michal. „Paralelní výpočetní architektury založené na numerické integraci“. Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-261227.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with continuous system simulation. The systems can be described by system of differential equations or block diagram. Differential equations are usually solved by numerical methods that are integrated into simulation software such as Matlab, Maple or TKSL. Taylor series method has been used for numerical solutions of differential equations. The presented method has been proved to be both very accurate and fast and also procesed in parallel systems. The aim of the thesis is to design, implement and compare a few versions of the parallel system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Tyrala, Radek. „Evoluční návrh kolektivních komunikací akcelerovaný pomocí GPU“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-236476.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis provides an analysis of the application for evolutionary scheduling of collective communications. It proposes possible ways to accelerate the application using general purpose computing on graphics processing units (GPU). This work offers a theoretical overview of systems on a chip, collective communications scheduling and more detailed description of evolutionary algorithms. Further, the work provides a description of the GPU architecture and its memory hierarchy using the OpenCL memory model. Based on the profiling, the work defines a concept for parallel execution of the fitness function. Furthermore, an estimation of the possible level of acceleration is presented. The process of implementation is described with a closer insight into the optimization process. Another important point consists in comparison of the original CPU-based solution and the massively parallel GPU version. As the final point, the thesis proposes distribution of the computation among different devices supported by OpenCL standard. In the conclusion are discussed further advantages, constraints and possibilities of acceleration using distribution on heterogenous computing systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Figa, Josef. „Propojování telekomunikačních sítí“. Master's thesis, 2002. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-366112.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Taufer, Pavel. „Rozpoznávání a propojování pojmenovaných entit“. Master's thesis, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-352431.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The goal of this master thesis is to design and implement a named entity recognition and linking algorithm. A part of this goal is to propose and create a knowledge base that will be used in the algorithm. Because of the limited amount of data for languages other than English, we want to be able to train our method on one language, and then transfer the learned parameters to other languages (that do not have enough training data). The thesis consists of description of available knowledge bases, existing methods and design and implementation of our own knowledge base and entity linking method. Our method achieves state of the art result on a few variants of the AIDA CoNLL-YAGO dataset. The method also obtains comparable results on a sample of Czech annotated data from the PDT dataset using the parameters trained on the English CoNLL dataset. Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Propojování"

1

Šaldová, Kateřina. Cesty labyrintem: O vědecké profesi, soukromém životě a jejich propojování. Praha: Sociologický ústav AV ČR, 2007.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie