Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Problematická místa“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Problematická místa" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Problematická místa"

1

Wojtucki, Daniel, Karolina Wojtucka, Magdalena Majorek, Bartosz Świątkowski und Honorata Rutka. „Bývalé popravčí místo na lokalitě Żagań ve světle interdisciplinárního výzkumu“. Anthropologia integra 10, Nr. 2 (13.12.2019): 17–29. http://dx.doi.org/10.5817/ai2019-2-17.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem interdisciplinárního výzkumu na lokalitě Żagań bylo poznání vzhledu bývalého popravčího místa a různých typů archeologických objektů a zařízení, které se zde nacházely. Výzkum se zaměřil na problematiku zacházení s těly popravených zločinců, na to, jak byly prezentovány veřejnosti, na jejich osud a specifičnost míst využívaných pro pohřby sebevrahů a zločinců. V letech 2018 a 2019 bylo zřízeno pět výzkumných sond, ve kterých byly nalezeny relikty kamenné architektury a další archeologické nálezy, včetně železných sponek, fragmentů popravčích řetězů, fragmentů keramiky a mnoha lidských kosterních ostatků, včetně 7 pohřbů v anatomické poloze.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Kohout, Jiří, Marie Mollerová, Pavel Masopust, Lukáš Feřt und Jan Slavík. „Kritická místa kurikula na základní škole pohledem mezinárodního šetření TIMSS a českých učitelů – poznatky z fyziky“. Pedagogická orientace 29, Nr. 1 (30.04.2019): 5–42. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2019-1-5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem studie je zjistit, které úlohy zařazené do obsahové domény fyzika v šetření TIMSS v letech 1995, 1999 a 2007 byly problematické (ve smyslu slabých výsledků českých žáků ve srovnání s mezinárodním průměrem) a odhadnout příčiny této problematičnosti a následně stanovit kritická místa fyzikálního kurikula na základní škole. V úvodní části je stručně představen dosavadní výzkum týkající se kritických míst kurikula, která jsou definována jako oblasti, ve kterých se při vyučování a učení vyskytují problémy s fyzikálními koncepty. Rovněž je realizována hierarchizace těchto konceptů. Dále jsou stanovena kritéria, na jejichž základě bylo identifikováno celkem 19 problematických úloh zadaných v TIMSS, a rovněž je prezentován výzkum mající za cíl odhalit příčiny jejich kritičnosti (analýza kurikulárních dokumentů a rozhovory s 31 učiteli fyziky). Pro tři vybrané úlohy jsou vytvořeny sémanticko-logické sítě umožňující hlubší náhled na mentální procesy skryté za řešením těchto úloh žáky. Bylo identifikováno šest kritických míst fyzikálního kurikula na ZŠ a ukázáno, že příčiny kritičnosti je třeba hledat jak v psychodidaktické, tak v ontodidaktické oblasti. Prezentované výsledky naznačují, že je třeba věnovat pozornost identifikovaným kritickým místům fyzikálního kurikula, speciálně pak vývoji technik umožňujících překonat kritičnost těchto míst. Příčiny kritičnosti, stejně jako hierarchizace příslušných fyzikálních konceptů, by měly být vzaty do úvahy při reformě kurikulárních dokumentů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Tinková, Daniela. „Exodus zemřelých: Počátky medikalizace smrti v pozdně osvícenských Čechách“. Sociální studia / Social Studies 8, Nr. 2 (10.04.2011): 35–55. http://dx.doi.org/10.5817/soc2011-2-35.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie se zabývá proměnou pohřebních praktik a forem zacházení s mrtvým tělem v osvícenské době. Jde o klíčovou periodu, kdy byla poprvé v křesťanské éře přijata osvícenským státem celá řada nařízení, jejichž ncílem – ve jménu zachování zdraví populace - byla marginalizace kontaktu světa živých a světa mrtvých. Vedle kněze si tehdy u lůžka umírajícího – poprvé v evropských dějinách – vybojoval ústřední místo také lékař. Proslulé „pohřbívání v pytlích“ představuje jen jeden z prvků celé řady opatření, která zasáhla do tisíciletých tradic a senzibility obyvatelstva (nejen) našich zemí. Zaváděly se nepříliš populární praktiky, ať už šlo o pouhé odsouvání pohřebišť mimo obydlená místa, o zřízení „instituce márnice“, o proslulé pohřbívání v pytlích i o další „novoty“. Nás bude mimo jiné zajímat, jak na jejich zavádění reagovali obyvatelé Čech. I když jde o problematiku, v níž se osvícenská „hygienizace veřejného prostoru“ projevila možná nejmarkantněji, naše historiografie jí dosud nevěnovala v podstatě žádnou pozornost. Tato studie se pokusí představit problém „vypovídání“ „škodlivých těl“ (i problémy, na které tato novota narážela u prostého obyvatelstva) především na základě studia dosud nepublikovaných (a dosud nestudovaných) pramenných materiálů z fondů Českého gubernia a Zemského protomedikátu, uložených v Národním archivu v Praze. Doplněny budou samozřejmě i dobovými (především německými) tisky, především lékařskými a policejními.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Rendl, M., und N. Vondrová. „Kritická místa v matematice u českých žáků na základě výsledků šetření TIMSS 2007“. Pedagogická orientace 24, Nr. 1 (28.02.2014): 22–57. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-1-22.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je popsat kritická místa matematiky základní školy, jak je lze vysledovat z výsledků našich žáků 8. ročníků v TIMSS 2007, a identifikovat pravděpodobné příčiny jejich obtížnosti. V první části je stručně uveden kontext výzkumu – mezinárodní srovnávací výzkumy v matematice a možnosti sekundární analýzy jejich dat. Ve druhé části podrobně popisujeme metodologii výzkumu. Analyzovali jsme data z tzv. almanachů TIMSS (výsledky našich žáků na úrovni konkrétních úloh a odpovědi učitelských dotazníků). K interpretaci možných příčin jsme používali také kurikulární dokumenty a analýzu zřejmě nejpoužívanější řady učebnic matematiky pro základní školy. Stanovili jsme kritérium, podle něhož je možné rozhodnout, zda je výkon našich žáků u dané úlohy pod jejich standardem, přičemž jsme vycházeli z porovnání jejich průměrné úspěšnosti s průměrnou úspěšností mezinárodního souboru. Tak byly identifikovány tzv. slabé a velmi slabé úlohy. Ty byly rozděleny do tří oblastí, které tedy můžeme považovat za místa, která jsou v matematice pro české žáky kritická: Algebra (s podoblastmi Funkce, Substituce, Rovnice a nerovnice, Výrazy), Posloupnosti, Obrazce a tělesa. U každé z těchto oblastí jsou prezentovány slabé a velmi slabé úlohy spolu s nástinem povahy obtíží, které při jejich řešení čeští žáci zřejmě měli, a jejich možných příčin. Ukazuje se, že je nutné získat ještě hlubší vhled do problematiky pomocí klinických rozhovorů přímo se žáky. To bude předmětem dalších článků.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Bukačová, Jana. „POVÁLEČNÉ STÁNKY POŠTOVNÍ NOVINOVÉ SLUŽBY“. Czech Journal of Civil Engineering 6, Nr. 2 (31.01.2021): 28–33. http://dx.doi.org/10.51704/cjce.2020.vol6.iss2.pp28-33.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Text se věnuje jednomu z hlavních témat projektu „Drobná architektura ve veřejném prostoru v době poválečné (1945–1989)“ podpořeného grantem Studentské grantové soutěže ČVUT a zároveň je dílčím výstupem disertačního výzkumu autorky. Volně navazuje na článek publikovaný v tomto periodiku před dvěma lety (Poválečné telefonní budky, 02/2018). Zkoumaná problematika drobných úloh datovaných mezi roky 1945 až 1989 je zde představena na stánkách Poštovní novinové služby (dále PNS) – objektech na pomezí architektury a designu, které byly produkované sériovou výrobou a navrhované pro celé naše území. Setkáváme se u nich s téměř mizivou produkcí originálně řešených projektů. Text ilustruje převažující typizovanou produkci, originálně řešené drobné stavby navrhované na konkrétní místa i tehdejší možnosti autorů v normalizační době.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Sehnálek, David. „Mezinárodněprávní aspekty nekalé soutěže a nekalých obchodních praktik v právu Evropské unie“. Časopis pro právní vědu a praxi 25, Nr. 1 (10.04.2017): 23. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2017-1-2.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Svoboda pohybu zboží a postupující harmonizace vnitrostátního hmotného práva právem Evropské unie usnadňuje přeshraniční transakce. Rozvoji obchodu dále napomáhá elektronizace služeb a intenzivnější využívání internetu. Problémy, které v minulosti bylo možno řešit takřka výlučně nebo alespoň většinově na národní úrovni, nyní získávají mezinárodní charakter. Mnohdy to bude důsledek záměrného jednání podnikatele, vyloučena ale není ani nechtěná aktivace zahraničního práva či sudiště. V tuzemské odborné literatuře není věnována dostatečná pozornost mezinárodněprávním aspektům nekalé soutěže a nekalých obchodních praktik. Právě na ně je proto tento článek zaměřen. S ohledem na zřetelný vliv práva Evropské unie, které národní kolizní a procesní normy nahradilo vlastní unifikovanou unijní úpravou, je zkoumána unijní regulace této problematiky, a to ve světle judikatury Soudního dvora EU. Cílem je identifikovat rizika spojená s úpravou proti nekalosoutěžnímu jednání s přeshraničním dopadem a vymezit pravidla pro určení rozhodného práva a místa sudiště.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Čermáková, Eva. „“Change yourself or leave” – nature of mobile cultures“. Anthropologia integra 1, Nr. 1 (01.01.2010): 39–41. http://dx.doi.org/10.5817/ai2010-1-39.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek se zabývá vztahy mezi kulturní změnou a migrací. Zvláště se zaměřuje na problematiku evoluce v rámci nomádských kultur. Východiskem je předpoklad, že fenomén změny, času a migrace jsou vzájemně úzce propojené a z určitého úhlu pohledu až totožné. Změna místa (migrace) tedy umožňuje z tohoto pohledu uniknout změně stavu (například přizpůsobit se kulturními prostředky novým podmínkám). Pohybem v krajině například nomádi do značné míry eliminují nutnost změny v čase – evoluci. Migrací se vrací to, co bylo (hojná pastva, dostatek vody, mírné klima …). Respektive v ideálním případě je udržen status quo. Protiklad tvoří usedlé kultury, které jsou více náchylné ke změnám a evoluci, právě v důsledku setrvávání na jedné lokalitě a tedy nutnosti přizpůsobit se změnám, na něž musí reagovat jinak než odchodem. Tento fakt potvrzuje i skutečnost, že právě nomádské společnosti dneška uchovávají v nejhojnější míře archaický způsob života, zatímco usazené komunity jsou vystaveny mnohem rychlejší modernizaci.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Všetička, Pavel. „Uplatnění správního uvážení a problematika výkladu neurčitých právních pojmů v případě bezprostředních zásahů realizovaných Policií České republiky“. Časopis pro právní vědu a praxi 25, Nr. 3 (17.10.2017): 493. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2017-3-8.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Správní uvážení, neboli „diskreční pravomoc“, podobně jako výklad tzv. „neurčitých právních pojmů“, představuje významné oprávnění orgánů veřejné správy. Přestože jsou obě tato oprávnění již tradičně spojována především s rozhodovací činností orgánů veřejné správy probíhající v rámci správního řízení při vydávání individuálních správních aktů, je nepochybné, že v souvislosti s plněním svých úkolů těchto oprávnění pravidelně využívají též příslušníci bezpečnostních sborů. Neboť v případě realizace bezprostředních zásahů musí zasahující orgán na místě zákroku nejprve vyhodnotit veškeré okolnosti, a poté rozhodnout o použití jednoho z několika možných prostředků, které mu zákon pro řešení dané situace dává k dispozici. V předkládaném článku se zabývám otázkou, jakým způsobem a do jaké míry se v rámci bezprostředních zásahů uplatní institut správního uvážení, jakož i výklad neurčitých právních pojmů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Stárková, Dagmar, und Martin Rusek. „Etické a bezpečnostní aspekty využívání ICT ve výuce chemie“. Scientia in educatione 7, Nr. 2 (31.12.2016): 100–110. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.374.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Informační a komunikační technologie (ICT) jsou v dnešní době nedílnou součástí edukačního procesu. Při jejich používání je mimo efektivity zapotřebí zohledňovat i možná etická a bezpečnostní rizika, která s sebou využívání moderních technologií přináší. Pro učitele i žáky je důležitá znalost a důležitost pravidel bezpečného, legálního a morálního užívání ICT zejména v prostředí internetové sítě. Konkrétně jde o základní etické kodexy a legislativní rámec, ale i schopnost je správně aplikovat.Příspěvek se věnuje výsledkům dotazníkového šetření kategorizujícího učitele na základě jejich postojů k využívání ICT ve výuce chemie. Následně provedeným šetřením autoři zjišťují, jakým způsobem inovativní učitelé zohledňují problematiku počítačové etiky a bezpečnosti ve své výuce. Z odpovědí respondentů vyplývá, že ICT nacházejí ve výuce chemie své místo prostřednictvím komunikace, vyhledávání informací, nebo jen procvičování znalosti prostřednictvím online testů, aplikací nebo her. Z hlediska počítačové etiky jsou učiteli zmiňovány citace elektronických zdrojů. Další části etiky zůstávají upozaděny (např. síťová etika či autorský zákon). Bezpečnostní aspekty pak učiteli nejsou dostatečně zohledňovány.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Fialová, Eva. „Využití algoritmů při profilování v trestním řízení a důsledky pro lidská práva“. Časopis pro právní vědu a praxi 26, Nr. 2 (02.07.2018): 229–58. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2018-2-3.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Algoritmy nahrazují činnosti, které dříve vykonávali lidé. Jednou z těchto činností je soudní rozhodování založené na algoritmech. Obecně se předpokládá, že algoritmické rozhodování, na rozdíl od toho lidského, postrádá předsudky a předpojatosti. Tento předpoklad je problematický ve dvou momentech. Za prvé, algoritmus rozhoduje podle předem stanovených kritérií a hodnot. Tyto hodnoty určují lidé, kteří mohou mezi předem stanovená kritéria zahrnout ta, která odpovídají jejich předsudkům. Za druhé, některé algoritmy mohou mít schopnost učit se, což znamená, že vygenerované výsledky jsou přizpůsobeny předchozím výsledkům, které byly v minulosti upřednostněny. Uživatelé mohou mít možnost zvolit výsledky, které odpovídají jejich názoru, které však mohou být založeny na předsudcích. Ve Spojených státech a také v některých evropských zemích již soudy používají algoritmus k posouzení, zda je pravděpodobné, že obviněný (resp. odsouzený) spáchá v budoucnosti jiný trestný čin. Soudce nerozhoduje na základě okolností případu a individuálních charakteristik obviněného. Soudce rozhoduje místo toho na podkladě profilu. Profily pachatelů jsou sestaveny na základě osobních údajů pachatelů, přičemž některé z těchto údajů mohou mít povahu biometrického údaje. Algoritmické rozhodování založené na profilování vyvolává obavy ze zásahu do práv obviněného v soudním řízení, konkrétně zákazu diskriminace a právu na spravedlivý proces.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Problematická místa"

1

Šimara, Eva. „Ztracená místa uvnitř Brna - architektonicko-urbanistická studie“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-216195.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma project design studio work focus on the introduction to the problematics of vacant lots within the contemporary city centres. The opening represents basic typology of the lots. The work also presents a strategy how to develop the potential of vacant lots with its recreation as public spaces before the housing developments. The whole project book is divided into three parts. Analythical one shows the vacants lots within the Brno city centre and their typology. The strategy is illustrated by a sort of a „health kit“ tool box.And the main aim of the design part is to explore various possibilities of development for a vacant lot on Vesela street.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Vaňková, Kateřina Bc. „Problematika personální politiky ve vybraném podniku“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-2527.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Teoretická část se věnuje obecným pojmům personální práce, vytváření a analýze pracovních míst, personálnímu plánování, získávání a výběru zaměstnanců a řízení kariéry. V praktické části jsou tyto oblasti analyzovány v konkrétním podniku, kterým je Toyota Peugeot Citroen Automobile. Vzávěru je provedena SWOT analýza vybraných personálních činností a zhodnocení a návrhy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Hromková, Ivana. „Příspěvek k problematice redukce průběžných dob ve výrobních systémech“. Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-239860.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Presented PhD thesis aims at development of new methodologies and approaches to reduce lead times in production systems. Therefore the thesis examines in detail the design of new, more comprehensive approaches to shortening lead times. The dissertation describes the methodology of using these approaches in production systems, it is suggested their inclusion in the control structure of production and adequate managerial support for the successful application of these new approaches in the industry is developed. The first part summarizes current knowledge in the field of reducing lead times. The various methods that can be used for reducing lead times are defined and described, from which is selected discrete simulation of manufacturing systems as a suitable method for the purposes of issue development. The next part of this work is therefore devoted to simulation approach to reducing lead times and the factors that affect them, such as processing time, size of the batch, queue lengths, etc. In this part is also discussed the use of information technologies (programming languages, libraries, and software tools) that enable efficient creation of simulation models. The second part is focused on industrial applications implemented to reduce production lead times. Specific simulation analysis deal with, for example, reduction of the lead time for manufacture of surgical instruments, screws, slats, but also transport systems, optimization of production orders input to the production system, the issue of supply, etc. The second part also describes a practical approach to data transfer to / from the simulation model, simulation software connection to the ERP database of enterprise and energy intensity of production. The conclusion summarizes the findings that were detected on the issue of reducing lead times, and within the chosen methodology, simulation of manufacturing processes indicates possible further progress in the research and practical applications.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Krausová, Veronika. „Evidence obyvatel podle zákona 133/2000 Sb. se zaměřením na místo trvalého pobytu a problematika „úředních adres“ při výkonu státní správy a občanskoprávních řízeních“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260021.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis focuses on the way of inhabitants registration in the Czech Republic according to the Act no. 133/2000 Coll., Resident register Law and on institutes associated with the inhabitants register. The main goal of this thesis is to explain the issues of inhabitants registration, the statutory provisions and the history of the registration of inhabitants in the Czech lands. Another aim is to clarify the terms official address, register office, why and by virtue of is this institute granted to citizens. This thesis will also focus on issues that are connected to institute of official address in connection with the delivery of civil or administrative proceedings. In the practical part there will be evaluated questionnaires which were sent to authorities of municipalities with extended powers in Ustecky Region, Central Region and in Prague. In the end of the thesis there are suggestions for possible changes in connection with the submitted draft amendment to the Resident registry Law.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Cibulková, Pavlína. „Evidence obyvatel podle zákona 133/2000 Sb. se zaměřením na místo trvalého pobytu a problematika „úředních adres“ při výkonu státní správy a občanskoprávních řízeních“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-262932.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The diploma thesis The Civil Registration under the Act 133/2000 Coll., focusing on the place of residence and the issue of official addresses in the exercise of state administration and civil proceedings is dealing with the population register since the origin of the right of domicile till the current legislative framework. In the first part the terms are defined in theoretical level relating to the administrative procedure, records of citizens and legal framework of examined issues. In the practical part there is the analysis of undertaken questionnaire surveys. Respondents were people with an official address and a questionnaire survey examined the experiences of citizens with address of permanent residence at the headquarters of the registration office. Another method of exploring the issue were structured interviews. Interviewees were persons with an official address, clerks of municipal office and clerks of the court mailroom. Through evaluating the data obtained various aspects of the institute of official address have been explained. Their effect has been assessed not only to people who are registered on an official address, but also to other citizens and public administration.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Landíková, Kristýna. „Kritická místa matematiky na 1. st. ZŠ vyučované Hejného metodou“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445714.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis on "Critical places at the first stage of primary school in the teaching of mathematics by the Hejný method" focuses on the problematic places of the Hejný method, which make it difficult for teachers and especially their pupils at the first stage of primary schools. In the theoretical part of the thesis, the constructivist and transient educational style teaching of mathematics using the Hejný method are characterized. The critical points in mathematics identified in the project of the Grant Agency of the Czech Republic are also introduced and conceived into a unified structure. The theoretical part also includes an analysis of pupil solutions to mathematical tasks from the 2015 TIMSS international survey. The empirical part deals with the experience and view of primary school teachers in teaching mathematics by the Hejný method. The first research survey finds from future primary school teachers their experience and opinions on this method. The second research survey focuses on the identification of problematic places and roles in the teaching of mathematics by the Hejný method from the point of view of teachers who teach mathematics using the Hejný method at the first stage of primary schools. The questionnaire survey was carried out using the questionnaire method, which identifies...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Bauerová, Helena. „Problematika nedostatku míst v mateřských školách v Ústeckém kraji a její souvislosti z pozice jednotlivých aktérů a úrovně vládnutí“. Master's thesis, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-333199.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Increasing numbers of missed children to pre-school education are debated political agend, which is paid in recent years much attention. This thesis focuses on selected cities in the Ústí region, in which it was carried Examining the city's strategy in addressing the shortage of places in kindergartens. The aim of the study was to analyze how the institution kindergarten conceive community as their founders are more motivated and influenced by their particular decisions regarding the operation of schools and municipalities to the requirements of the above policies and actors reflect. In this thesis used a case study method, the analysis of individual cases of municipalities and their strategies. Another method used was semi-structured interviews and content analysis with representatives of the municipalities in the Usti region who were previously e-mail communications asked for cooperation and familiar with the objectives and content of the work. Institutional analysis was used mainly in the definition of legislative and policy documents. I also used a descriptive analysis of documents, especially when statistical data processing and data registers. The theoretical approach is the theory of implementation, specifically participating participatory model where municipalities take over the goals of...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Smetana, Vojtěch. „Východiska rozvojové pomoci v Zimbabwe“. Master's thesis, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-339604.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This work maps currant situation of development assistance in Zimbabwe. It summarizes currant situation of this activity in this country and shows basic development problems: "Double-law" system, women empowerment, "Sugar mummies and sugar daddies" phenomena, religion syncretism, fear factor, "child- headed" families and a "vicious circle of poverty". This thesis states these basic development outcomes: Microfinancing, use of "physical economy" and political changes. It is divided in two main parts; theoretical and practical. In the theoretical-one it deals with geo-population discourse and historical-political discourse so that the outcomes can to be place into context of currant development problems. In practical- one it deals with research question and hypothesis, as well as own investigation at the place. It shows the general interest in development assistance in terms of education, not only in terms of money (which was anticipated). At the end there is a discussion chapter, based mostly on personal experience, which I gained during the residencies HTF UK in 2011 and 2012. The end deals with outcomes, which were done by investigation and mentioned discourses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie