Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Potřebný výkon“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Potřebný výkon" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Potřebný výkon"

1

Horyna, Břetislav. „Memoria jako kategorie záchrany“. Sociální studia / Social Studies 7, Nr. 1 (08.01.2010): 27–42. http://dx.doi.org/10.5817/soc2010-1-27.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie tematizuje paměť (memoria), rozpomínání, vzpomínku a sebevědomí jako soubor psychických výkonů, jemuž se moderním slovem říká identita. Vzpomínku jako obsah paměti pociťuje a vybavuje si subjekt ve svém vědomí. Znamená to ale, že vzpomínka skutečně náleží subjektu? Určujícím vztahem k individuálně subjektivním vzpomínkám je cynismus makrologické kolektivní či ještě lépe národní paměti. Protože se dosud žádná vědní disciplína nedokázala zmocnit monopolu nad pamětí a vzpomínkou, není pro práci na vytváření obsahu tzv. kolektivní či národní paměti potřebná žádná speciální vědecká kvalifikace. Paměť se působením externích vlivů (politických, náboženských, vědeckých atd.) stává úložným prostorem epizodických vzpomínek, jež procházejí procesem generalizace a stávají se sémantickými modely pro výklad a zdůvodnění toho, co je většinou z mocenských důvodů chápáno jako nezbytné v současnosti. Konceptualizace vzpomínky jako sociálního zprostředkování minulosti není nutná pro minulost, avšak neobejde se bez ní současnost. Vzpomínka je to, co zapadá do konceptu. Je-li paměť sociální konstrukt, který dosáhne toho, že je účelově akceptován, anebo se naopak stává formou odporu proti deformacím minulosti a zejména současnosti, je vzpomínka snadno jazykově analyzovatelný diskursivní výkon.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Sokolová, Hana, und Hynek Cígler. „Test cesty: Normativní česká data pro žáky 9. tříd ZŠ až 4. ročníků SŠ“. TESTFÓRUM 6, Nr. 11 (23.09.2018): 1–20. http://dx.doi.org/10.5817/tf2018-11-197.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
V předkládané studii jsou uvedena normativní česká data pro neuropsychologickou screeningovou zkoušku Test cesty pro věkovou skupinu dospívajících (15-19 let). Potvrdilo se, že není možné přejímat výsledky Testu cesty z jiného kulturního kontextu. Čeští studenti podali statisticky významně horší výkony ve srovnání s českým manuálem k metodě uváděnými normami ze zahraničí i ve srovnání s daty jiných zahraničních studií. Dále byly identifikovány faktory, které se významně podílejí na výsledku v Testu cesty u skupiny českých adolescentů - typ navštěvované střední školy a ročník studia, v protikladu s výsledky jiných výzkumů se neprokázala souvislost výkonu s věkem. Ověřovány byly také psychometrické charakteristiky metody. Pro praktické využití odbornými pracovníky je uveden metodický list pro práci s normami. Získaná data pomohou pracovníkům pedagogicko-psychologických poraden lépe identifikovat žáky s možnou potřebou podpůrných opatření ve vzdělávání, mohou být užitečná také pro klinické psychology při screeningu neurologického oslabení dospívajících.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Kasl, František. „Blockchain, společenská smlouva digitálního věku?“ Revue pro právo a technologie 9, Nr. 17 (30.06.2018): 3–18. http://dx.doi.org/10.5817/rpt2018-1-1.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek nabízí stručné pojednání o nalézání legitimity definiční autority skrze teorii společenské smlouvy aplikovaném na prostředí technologie blockchain. Po úvodním shrnutí historického vývoje tohoto zásadního teoretického konceptu je pozornost zaměřena na limity, které mu jsou vystavovány v prostředí kyberprostoru. Následně je zmíněna role definičních autorit a jejich význam v tomto kontextu. Pozornost se pak již přesouvá na technologii blockchain, jakožto možný inovativní legitimační model vhodně kombinující požadavek na implicitní podporu většiny s potřebou výkonu autoritativní moci skrze mechanismus s reálným dosahem na dané prostředí. Po rozboru systému vytváření důvěry, změny definičních norem a organizaci podílu na autoritativním výkonu moci v rámci této platformy je však formulován názor, že tato nová technologie, sice přenáší problém legitimity na novou úroveň, ale v jeho vlastní podstatě jej neřeší.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Hanušová, Světlana, Michaela Píšová, Klára Kostková, Věra Janíková und Petr Najvar. „Subjective determinants of the development of foreign language teacher expertise“. Pedagogická orientace 24, Nr. 6 (24.11.2014): 857–77. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-6-857.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek přináší parciální výsledky výzkumného projektu, který se zabýval charakterem expertnosti učitelů cizího jazyka. Zatímco první dvě fáze projektu se zaměřovaly na expertní výkon učitele, poznatkovou bázi a vhled ze synchronní perspektivy, třetí fáze výzkumu byla orientovaná diachronně a jejím cílem byla identifikace subjektivních i objektivních determinant rozvoje expertnosti učitele. V textu představujeme výsledky vztahující se k subjektivním determinantám profesního rozvoje. Data jsme získali prostřednictvím narativních rozhovorů s osmi učiteli anglického a německého jazyka na nižším sekundárním stupni škol v České republice. Procesem otevřeného kódování jsme indukovali následující kategorie: učitelovo sebepoznání, vnitřní motivaci, hodnotový systém, pracovní spokojenost, otevřenost ke změně a zvládání náročnosti profese. Výsledky přispívají k porozumění procesu rozvoje a udržování expertnosti a též k porozumění potřebám učitelů a rozvoji podpůrných procesů jejich profesního rozvoje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Vydrová, Janka. „CORE COMPETENCIES OF THE HEALTHCARE ORGANIZATION WORKERS NEEDED TO PERFORM THEIR WORK WITHIN THE SOCIAL MATURITY PILLAR“. Acta academica karviniensia 18, Nr. 4 (30.12.2018): 89–100. http://dx.doi.org/10.25142/aak.2018.031.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Čepický, Jáchym, David Procházka und Jitka Machalová. „MapServer vs. Mapserver“. Geoinformatics FCE CTU 1 (17.12.2006): 101–11. http://dx.doi.org/10.14311/gi.1.11.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Můžeme říci, že mapy prožívají díky moderním technologiím svou renesanci. Díky aplikacím, jako je Google Maps či Seznam-Mapy mohou uživatelé sítě náhle pracovat s geoinformacemi způsobem, na jaký doposud nebyli zvyklí - a tento nový způsob je baví.Pro vytvoření obrázku mapy, který je buď zobrazen v GISu nebo v okně prohlížeče je potřeba mít stroj odpovídajícího výkonu a programové vybavení schopné takový obrázek vytvořit.Tento článek se snaží pomoci nalézt odpověď na otázku ,,Jaký mapový server je pro má data nejvhodnější?``.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Novotná Krtoušová, Lucie. „Odpovědnost za jednání s péčí řádného hospodáře z pohledu teorií právnických osob“. Časopis pro právní vědu a praxi 28, Nr. 2 (09.06.2020): 247–66. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2020-2-5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Občanský zákoník obsahuje povinnost člena statutárního orgánu jednat při výkonu funkce s péčí řádného hospodáře a s jejím porušením spojuje mimo jiné povinnost nahradit právnické osobě škodu způsobenou při výkonu funkce. Cílem tohoto článku je zodpovědět otázku, zda členové statutárních orgánů právnických osob odpovídají za jednání s péčí řádného hospodáře objektivně nebo subjektivně. Skutečnost, zda bude odpovědnost členů statutárních orgánů právnických osob chápána jako subjektivní či objektivní, je rozhodná z hlediska posouzení kritérií, na jejichž základě tyto osoby budou či nebudou povinny k náhradě škody. Autorka nejdříve připomíná právní úpravu odpovědnosti členů statutárních orgánů obchodních společností před rekodifikací soukromého práva, která je potřebná pro pochopení jádra současného sporu o koncepci odpovědnosti, a diskutuje dopady rekodifikace soukromého práva do oblasti právní úpravy postavení členů statutárních orgánů a jejich odpovědnosti. Autorka zastává tezi, že pro vyřešení problému konstrukce soukromoprávní odpovědnosti za jednání s péčí řádného hospodáře je třeba se nejdříve zabývat otázkami, jak právnická osoba jedná, jak je jednání právnické osoby ovlivněno teoriemi právnických osob a jakým způsobem se teorie právnických osob projevují v platné právní úpravě, proto věnuje pozornost teoriím právnické osoby a jejich současnému nahlížení. Na tomto teoretickém základě se pak zabývá recentními rozporuplnými názory doktríny a judikatury na povahu zastoupení právnické osoby členem statutárního orgánu a odpovědnosti za jednání s péčí řádného hospodáře.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Krčová, Veronika. „Rey-Osterriethova komplexní figura: Recenze metody“. TESTFÓRUM 3, Nr. 4 (24.09.2014): 22–26. http://dx.doi.org/10.5817/tf2014-4-24.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Rey-Osterriethova komplexní figura (TKF) je specifický nástroj v tom, že měří více kognitivních funkcí najednou. Je proto obtížné často rozpoznat, o čem zhoršený výkon v TKF vypovídá. Mnoho studií však ukázalo, že TKF poskytuje užitečné informace, zejména při neuropsychologické diagnostice, ale také v oblasti psychologie výchovy a vzdělávání či klinické psychologii. Užitečnost TKF dokládá i poměrně slušný výčet výzkumů v příručce, které ukazují na její užitečnost pro různé diagnostické skupiny. Avšak doporučuji tento nástroj používat vždy společně s jinými diagnostickými metodami.K tomu, aby TKF mohl být kvalitnějším diagnostickým nástrojem v českém prostředí, by bylo potřeba vytvořit kvalitnější manuál, protože ten současný má několik nedostatků. Za prvé je třeba lépe standardizovat skórovací kritéria tak, aby byl ponechán co nejmenší prostor ke zkreslení ze strany hodnotitele. K tomu by bylo vhodné tato kritéria lépe specifikovat a doplnit názornými grafickými příklady pro snadnější hodnocení. Poté by bylo vhodné vypracovat nové normy pro děti i dospělé. V současné době je tento diagnostický nástroj v českém prostředí použitelný spíše s jistým varováním, což dokazuje i to, že v praxi často dochází spíše k posouzení výsledků TKF na základě zkušeností hodnotitele než na základě současných norem. Příručka by si zasloužila také kapitolu o validitě a reliabilitě a kvalitnější informace o výzkumech zaměřených na TKF, kterých bylo provedeno mnohem vice, než je v příručce uvedeno. Co nelze upřít tomuto nástroji, je jeho velmi jednoduchá a rychlá administrace a také nízké náklady.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Adamec, Petr. „Editorial“. Lifelong Learning 10, Nr. 3 (2020): 271–72. http://dx.doi.org/10.11118/lifele20201003271.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Vážení čtenáři, milé kolegyně a milí kolegové, přátelé celoživotního vzdělávání, právě si prohlížíte třetí číslo časopisu Lifelong Learning – Celoživotní vzdělávání, které formálně patří ještě do roku 2020. Na tento rok budeme určitě ještě dlouho vzpomínat – a s poukazem na celosvětové události pravděpodobně ne úplně v dobrém. Doufejme, že rok 2021 bude alespoň o něco lepší a neponese v podobném – koronavirovém – duchu. Určitě vás zajímá, co zajímavého se v tomto čísle dočtete. Toto polytematické číslo vám nabízí tři studie, jednu recenzi a jednu zprávu. Kolegyně Lenka Emrová z Masarykova ústavu vyšších studií Českého vysokého učení technického v Praze se ve svém příspěvku zaměřuje na oblast zdravotnictví a zabývá se vnímáním sociálních kompetencí lékaře. Akcentuje zde potřebu sociálněpsychologické průpravy lékařů jak v pregraduální přípravě, tak i v postgraduální fázi, při výkonu povolání. Konkrétně se zaměřila na obor gynekologie. Při svém výzkumu realizovala ohniskové skupiny s lékaři a rozhovory s pacientkami. K jakým výsledkům došla, tedy jaké kompetence preferuje pro svoji vzájemnou interakci jedna či druhá skupina, se dočtete v její zajímavé studii. Přátelé z Pedagogické fakulty Univerzity Konštantina Filozofa v Nitre Ctibor Határ a Petra Jedličková se rozhodli ve své studii věnovat problematice aktivního stárnutí a aktivního stáří. Porovnávají a analyzují vzdělávací a sociální politiky tří států – konkrétně Slovenska, Německa a Španělska. Při své práci využívali zejména metod srovnávací andragogiky. Pomocí obsahové analýzy národních dokumentů tak dokázali identifikovat určité společné i rozdílné znaky. Aktuálnost tématu této studie rozhodně vzbuzuje touhu po jejím přečtení. Jedním z velmi zajímavých témat současnosti je také mezigenerační vzdělávání, kterému se věnujeme i u nás na Mendelově univerzitě v Brně. Kolegyně Barbora Tallová z Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představuje ve svém článku téma mezigeneračních vztahů na příkladu dětí předškolního věku a seniorů. Pokládá si otázku, jaké jsou možnosti podpory těchto vztahů mezi uvedenými skupinami a do jaké míry se na jejich rozvoji podílejí různé mezigenerační projekty či rodinné prostředí. Petr Novotný s Miroslavou Dvořákovou z Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity nám zaslali k otištění zajímavou recenzní stať k publikaci Michala Černého, který nedávno vydal monografii pod názvem Digitální kompetence v transdisciplinárním nahlédnutí: mezi filosofií, sociologií, pedagogikou a informační vědou. Jejich podnětnou reflexi této knihy je určitě možné doporučit. I v letošním roce, konkrétně 9. září 2020, proběhla v brněnském hotelu Avanti pod záštitou rektorky Mendelovy univerzity v Brně, hejtmana Jihomoravského kraje a dalších významných osobností mezinárodní vědecká konference ICOLLE 2020, které se zúčastnili zástupci z několika evropských zemí. Podrobnou zprávu shrnující veškeré podstatné informace o této události připravila vedoucí marketingového oddělení vysokoškolského ústavu Institutu celoživotního vzdělávání Martina Urbánková. Vážené kolegyně a kolegové, přeji vám nejen příjemné chvíle ve společnosti našeho odborného časopisu, ale hlavně hodně sil, pedagogického optimismu, tvůrčích úspěchů, štěstí a ze všeho nejvíce zdraví v novém roce 2021. Petr Adamec předseda redakční rady
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Potřebný výkon"

1

Šafránek, Martin. „Univerzální charakteristiky pístových motorů s vrtulí“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-443742.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Determining the characteristics of piston engines with a propeller is a complex task. Accurate calculations are based on engine and propeller characteristics from the manufacturers, which are, however, quite demanding. It is also possible to use simplified models that can predict the achievable values of propeller efficiency and fuel consumption. They are based on a simple propeller efficiency and maximum power. However, these models are often very inaccurate, which is a significant disadvantage. Therefore, it is possible to use the universal characteristics of propeller propulsion units, which offers a more accurate calculation of power and fuel consumption using a relatively simple model. The diploma thesis deals with a summary description of all characteristics of reciprocating internal combustion engines and propellers. A mathematical model was created here, which works according to a certain algorithm based on the joint work of the engine and the propeller. This model can predict the required power and fuel consumption in different flight modes much more accurately. The results were applied to the performance of ultralight aircraft, especially to the range, which was significantly increased.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Rysová, Kateřina. „Faktory ovlivňující pracovní výkon v organizaci“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-258700.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with the factors that affect the job performance of the selected organization. In particular, the issues of motivation to work. The aim is to analyze the current level of motivation processes in Zepter International s.r.o., detect problem areas and propose possible solutions, which should help to improve the situation. The first part consists of a literature review, which describes the main tasks and objectives of human resources management. There is also specified term of job performance and the factors that affect the performance are described in detail. Finally this part describes the problems of motivation, motivation theories and motivation to work. The second part is based on the practical application of theoretical knowledge in the form of preparation and processing of the survey. Furthermore, all results of a questionnaire and analyzed on the basis of the identified problem areas in the process of motivating personnel department Warehouse and Service Center. In conclusion, there are recommended guidelines to improve problem areas, whose introduction is designed to positively influence the motivation of employees.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Havelková, Linda. „Faktory ovlivňující pracovní výkon v organizaci“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-258699.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This dissertation deals with motivation and the factors affecting work performance of employees in the selected company. The aim of dissertation is find out which factors affecting work performance are used in the company Forte Beroun, spol. s. r. o. Further identify problem´s areas and suggest improvements. The theoretical part is based on literature reviews focusing on work performance, motivation and factors affecting work performance. The first part of practical work is made up of basic and organizational characteristics of the company and describing existing motivational and hygienic factors. The second part of practical work includes evaluation of an anonymous questionnaire survey on selected factors affecting work performance of employees. The survey results are suplement by controlled and non - standardized interviews. Based on the survey results are set critical areas and suggestions for their improvements.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kočí, Zdeněk. „Formy a metody motivace ve stavebnictví“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-225658.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis on „Form and methods in construction“ is focused on satisfaction and motivation of employees from UNISTAV a.s. company. In theoretical part I focus on the most important and generally accepted theory of motivation. I also mention forms of motivation and also methods which can be used by managers in construction to challenge and stimulate their employees to perform better and to identify goals of individuals with goals of company. In the last part I introduce relevant information about studied company. As an example for empirical part of work, based on working hypothesis I created two questionnaires. On for ordinary customer and second one for managers. I also studied opinions on company communications and corporate culture in general. One of the main benefits of this thesis is, that it clearly defines weak and strong spots relative to the chosen topic. It also compares views of employees and their managers. From these findings I constructed series of solutions and recommendations. For convenience I show my findings in form of simple graphs.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Rajdlík, Lukáš. „Návrh vytápění rekreačního domku“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-399563.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This master’s thesis deals with design of different variants of heating and warming of hot service water for holiday building (year-round weekend house, made of bricks). After calculations of the design heat load and heat requirement for heating and warming of hot service water for different types of operations the suitable heat sources are chosen. For heat sources the general design of heating is made. In the end the thesis includes economical analysis for each variant in view of investment and operating costs. The most suitable heat source is chosen from the results of analysis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

SOKOLÍKOVÁ, Michaela. „Názory studentů na úroveň osvojení kompetencí potřebných pro výkon učitelské profese“. Master's thesis, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-170130.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of this diploma thesis is to find out how much are students feeling prepared for future teacher´s profession in conditions of teaching and major-subject competencies. Questionnaires, which were used to do the survey, were filled in by students of the Faculty of Education, University of South Bohemia in Ceske Budejovice and then teachers, who are already engaged in this profession for several years. This work compares the level of proficiency of pedagogical and major-subject competencies. Furthermore the acquisition of competencies for the undergraduate students is compared with students completing their master degree in following programme and finally how men and women are feeling to be prepared. By the teachers I focused on the reached level of competence straight after finishing their studies followed by the level of competence after a few years of practical teaching. Teachers were questioned about what might help students with their acquirement of teaching skills.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Horynová, Kateřina. „Ověření odhadu předpokladů pro zkrácení výkonu trestu“. Master's thesis, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-307842.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This Diploma thesis engages in problematic of the identification of needs and evaluation of risks by offenders of crime acts in the standpoint of developing the prediction tool, which could be used as a common tool in a prison and justice profession. This thesis is divided into two parts - the theoretical one and the empirical one. In the first - theoretical - part I introduce the basic concept of the evaluation of risks and its utilization in current prediction tools. I also mention here a historical development of these tools and their dividing according to the usage of statistical or dynamical factors. After that I also shortly introduce these days most common used tools in other countries. Then I focus on the development of czech (czechoslovak) evaluation tools and their specifics. Last chapter of the theoretical part introduces SARPO project in the meaning of slight description of its history and showing main ideas. Data analysis is based on dataset from SARPO 1 research (2009), which had to verify SARPO 1 utility tool. Besides the presentation of results and characteristics of dataset I will verify the propriety of designed mathematical model for calculation of risk through first and also second validization essay. Part of the analysis is also suggestion of alternative model for prediction...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

BOHDALOVÁ, Jaroslava. „Potřeba jistoty a bezpečí v souvislosti s plánovaným operačním výkonem z pohledu pacienta a všeobecné sestry“. Master's thesis, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260898.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
A planned operation performance always affects patient´s needs for assurance and safety. It is important to provide necessary information connected with the planned operation performance itself so that the patient can feel assure and safe. The key role for the patient and her/his needs for assurance and safety is in general nurse´s hands because she is the closest person to the patient and can help to inspire her/his needs for assurance and safety with konfidence best through the aid of her knowledge and skills that she should have as well as through the aid of her attitudes. The target of the thesis was to find out how a planned operation performance affects patient´s needs for assurance and safety and how a general nurse inspires patient´s needs for assurance and safety connected with a planned operation performance with confidence. The following research questions were stated: How does a planned operation performance affect patient´s needs for assurance and safety? How does a general nurse affect patient´s needs for assurance and safety connected with a planned operation performance to inspire her/him with confidence? What is insufficient in filling patient´s needs for assurance and safety before a planned operation performance? How can a general nurse help a patient control her/his fear and state of anxiety related to a planned operation performance? The method qualitative research with the use of depth interview was used to figure out the investigation. The respondents were willing to record the interview which were verbally rewritten and then subjected to the contents analysis by the method paper and pencil. From the research it is clear that a planned operation performance affects patient´s needs for assurance and safety in a negative way disregarding to her/his previous experience. Patient´s worries and negative feelings can be eliminated by a general nurse who treats her/him as equal, taking up an individual approach, informing her/him about all performances and proceedings, having a calming and welcoming way of communication, using empathy and listening as well as trying to meet patient´s wishes according to her possibilities. The research reveals the advantage of patients´ readiness for planned operation performances. Patients can learn it in the framework of educational proceeding in the out-patients´ department at the same time when they learn that they are going to be operated. The research also shows that general nurses do not have enough knowledge in the sphere of therapeutical communication. The results indicate that it would be suitable to start educating patients as soon as it is known how their disease will be solved and treated in order to reduce the negative impact of surgical treatment to patients´ needs for assurance and safety. General nurses should complete their knowledge and skills to be able to help patients to cope with their difficult life-situation. On the basis of the research investigation and after the consultation with the senior nursing officer, the training course will be organized. The topic of the training course will concentrate on communication with patients before planned operation performances with a view to therapeutical communications and therapeutical interviews. Other discovered facts, for example, the lack of information provided to patients and possibilities regarding better patients´ readiness for planned operation performances will surely be solved by the hospital management.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie