Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Postupy první pomoci“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Postupy první pomoci" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Postupy první pomoci"

1

Čerba, Otakar. „Optimalizace procesu generování map pomocí XML“. Geoinformatics FCE CTU 2 (19.12.2007): 101–10. http://dx.doi.org/10.14311/gi.2.13.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek je zaměřený na optimalizaci procesů použitých při tvorbě Atlasu mezinárodních vztahů (Waisová at al. 2007). Tento atlasový projekt vznikl v létech 2006-2007 na půdě Západočeské univerzity v Plzni. Jednotlivé mapy tohoto tištěného atlasu byly generovány metodami webové kartografie, přičemž šlo o první rozsáhlý projekt, kdy byly použity XML (eXtensible Markup Language) technologie pro generování tematických map ve formě klasického atlasu. Proto se během tvorby atlasu a po jejím ukončení objevily nedostatky, které by měly být v případě dalšího využívání vytvořených postupů odstraněny nebo alespoň částečně eliminovány. Příspěvek se skládá ze tří částí, které popisují vytvořenou publikaci, princip generování map atlasu a navrhovaná zlepšení používaných postupů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Šíp, R., und V. Švec. „Pojetí tacitních znalostí v paradigmatu sjednoceného pole“. Pedagogická orientace 23, Nr. 5 (12.12.2013): 664–90. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-5-664.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem teoretické studie je vyjasnit pojetí tacitních znalostí (TZ). V první části autoři ukazují, v čem tkví hlavní problém současného diskurzu o tacitních znalostech. Jestliže budeme vnímat znalost jako mentální reprezentaci, nemůžeme náležitě pochopit a zkoumat TZ. Ve druhé části za pomocí příkladů z děl J. Deweyho a J. Piageta autoři dokládají, že zde již jedno století existuje alternativní – funkcionální – pojetí znalosti. Třetí část se zaměřuje na definice znalosti a poukazuje na fakt, že problematika takových definic spočívá v tom, že pedagogové a epistemologové nerozhodně stojí mezi tradičním a alternativním paradigmatem (v textu pracovně nazývaných: „paradigma oddělených objektů“ a „paradigma sjednoceného pole“). To vede k mnohým nesrovnalostem v jednotlivých teoriích a k jejich malé použitelnosti v praxi. Ve čtvrté části autoři představují epistemologické pozadí tradičního paradigmatu, aby v části páté poskytli popis pozadí paradigmatu alternativního. Díky tomuto postupu jsou v závěrečné části autoři schopni definovat alternativní pojetí TZ. Docházejí zde ke zjištění, že znalost musíme vnímat jako dynamickou strukturu sjednoceného pole a TZ chápat jako tacitní dimenzi dynamické struktury (TDZ). Teprve takto pochopená tacitní znalost nám umožňuje zkoumat její dimenze.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Kubrická, Jana. „„Time to talk“ aneb Čas mluvit o tom, komu patří angličtina v české učebnici“. Pedagogická orientace 25, Nr. 2 (20.05.2015): 168–87. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-2-169.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
V tomto příspěvku se věnujeme identitám postav zobrazeným v české učebnici anglického jazyka Time to talk. Hlavním cílem studie je popsat jak různé aspekty identit postav, tak způsoby omezování možností interpretace kulturních sdělení v textech a úlohách. V první části textu představujeme koncept identity v oblasti cizích jazyků a výzkumy, které jsou na něm založeny. Pomocí obsahové analýzy, kritické analýzy diskurzu a konceptu uzavřených a otevřených textů se v empirické části textu pokoušíme odhalit, jakou představu společenství mluvčích cílového jazyka autoři učebnice vytváří. V analýze textů, ilustrací a úloh dokládáme, že učebnice reflektuje současný interkulturní diskurz, ve kterém jsou prezentována a konfrontována různá kulturní prostředí, zároveň však v textech poukazujeme na dominantní roli britské kultury a autoritu britských rodilých mluvčích. Zobrazené postavy patří k etnické majoritě, jsou často genderově stereotypní a mají střední až vyšší sociokulturní status. V učebnici je však patrný i vliv tzv. diskurzu kulturní inkorporace, kde prostor získávají dříve opomíjené sociální skupiny.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Mareš, Jiří. „Students’ Indiscipline in the Classroom“. Pedagogická orientace 28, Nr. 4 (28.12.2018): 556–98. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2018-4-556.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Přehledová studie je založena na 121 zahraničních pracích z období 1986-2018. Výklad se omezuje se na práce, které pocházejí euroamerického sociokulturního prostředí. Zajímá se o projevy nekázně ve třídě během výuky a to na především základních a středních školách. Studie je strukturována do pěti částí. První část ukazuje, proč je obtížné definovat pojem nekázeň žáků a jak je odborná terminologie neustálená. Jsou též charakterizovány různé typy žákovské nekázně. Druhá část studie shrnuje faktory, které ovlivňují nekázeň žáků. Patří k nim: zvláštnosti žáka samotného, jeho spolužáků, jeho učitele, školní třídy, interakce mezi učitelem a žáky; zvláštnosti dané školy, školského obvodu, rodinného zázemí žáka, edukačního systému dané země a její školské politiky. Třetí část studie podává přehled postupů, jimiž se dá zjišťovat nekázeň žáků (příklady kvalitativního, kvantitativního a smíšeného přístupu). Čtvrtá část studie se zamýšlí nad důsledky nekázně žáků. Jedná se o dopad žákovské nekázně na učitele, na žákovy spolužáky a jejich učení, na celkový průběh výuky, na výsledky výuky, na klima dané třídy, na klima dané školy a na celý stát. Pátá, závěrečná část, přibližuje tři koncepční přístupy, které by měly pomoci nekázeň ve třídách řešit: historicky nejstarší přístup staví na učiteli, tj. na trestání a odměňování žáků; další staví na žákovi, jeho sebekontrole a autoregulaci a konečně poslední staví na skupině žáků, školní třídě; na diskusích žáků s učitelem o vhodném chování ve třídě, na skupinovém rozhodování a skupinovém tlaku na neukázněné spolužáky. Studie upozorňuje, že nestačí jen potlačovat či eliminovat nevhodné chování žáků, ale je třeba souběžně rozvíjet i pozitivní chování žáků.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Postupy první pomoci"

1

Kasarová, Dominika. „Design pracovního exoskeletonu“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2020. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-417057.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Dvořáčková, Eliška. „Dějiny první pomoci se zaměřením na kardiopulmonální resuscitaci“. Master's thesis, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-364907.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis deals with an overview of the history of First Aid, focusing on the development of cardiopulmonary resuscitation. It is a historical-comparative work of theoretical nature. The intention is to map the knowledge and experience that can be used effectively to develop and study the issue. When writing a thesis, an analysis of the available literature, both historical and contemporary, foreign and Czech, was used. Articles from professional periodicals and monographs were searched. The work was, for the sake of completeness, supplemented with period pictures and diagrams. The introduction justifies the choice of the topic and depicts the current state of knowledge in the field of First Aid. The next chapter explains the basic concepts which are important for orientation in the issue. Following a historical study First Aid aimed at developments providing cardiopulmonary resuscitation. The chapter is divided into subchapters describing the chronology of events to present recommendations for resuscitation and First Aid, so called CPR Guidelines 2015. The last chapter deals with the basic legal minimum. The outcome of this work is an extremely comprehensive overview of mapping the formation and development of First Aid from its history to current recommendations for resuscitation. This thesis...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Urbanová, Nikola. „Úroveň znalostí v poskytování předlékařské první pomoci u učitelů vybraných základních škol v Karlových Varech“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445922.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis is devoted to Topic: Knowledge level of first aid procedures among teachers of seleced primary schools in Karlovy Vary. In the theoretical part my focus is on the term pre- medical first aid, the principles of providing it, the legislation associated with first aid, mentioned are also the first-aider's safety, the principles of calling professional medical help, there are also the press line phone numbers stated. The thesis contains principles of first aid provided especially to children in selected injury and non-injury conditions. In practical part of this thesis I present quantitative research through questionnaire which was addressed to pedagogues of selected primary and secondary schools in Karlovy Vary. The data obtained were processed into graphs or tables. The main aim of this thesis was to discover the knowledge level of pre-medical first aid in teachers. The questionnaire evaluation suggests that the knowledge level of pre-medical first aid practices in by me selected teachers could be graded as B. It was discovered that the years of pedagogical experience in by me selected teachers might have an impact on the theoretical knowledge of providing pre-medical first aid. It is evident from my research that the best average grade for answering knowledge questions in questionnaire...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kšírová, Magdalena. „Znalost postupů a kompetencí při kardiopulmonální resuscitaci u sester pracujících v oboru intenzivní medicína a anestezie“. Master's thesis, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-341853.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with the knowledge of processes and practical skills of cardiopulmonary resuscitation among nurses working in the field of anesthesia and intensive medicine. The theoretical part of this paper defines the notion of cardiopulmonary resuscitation, deals with its history, changing definitions, and the latest recommendations. It also describes and specifies terms such as competence, knowledge of the processes and the role of the nurse in the system. The empirical part, using a questionnaire survey, assesses orientation of nurses and nurses specialists in the latest recommendations in cardiopulmonary resuscitation and the related knowledge and competences in the use of resuscitation itself. The questionnaire survey was answered by 152 respondents from 3 large hospitals in Prague. There were also the results of its investigation, compared with the results of research conducted by Václav Kukol in 2010 - 2011 as part of their thesis. In the final discussion paper evaluates the confirmation of the hypotheses. Then attach the recommendations for practice.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie