Um die anderen Arten von Veröffentlichungen zu diesem Thema anzuzeigen, folgen Sie diesem Link: Počátek.

Zeitschriftenartikel zum Thema „Počátek“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit Top-50 Zeitschriftenartikel für die Forschung zum Thema "Počátek" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Sehen Sie die Zeitschriftenartikel für verschiedene Spezialgebieten durch und erstellen Sie Ihre Bibliographie auf korrekte Weise.

1

Thomas, Christopher J. „Počátek románu (The Beginning of a Romance). Leoš Janáček“. Opera Quarterly 3, Nr. 1 (1985): 172–73. http://dx.doi.org/10.1093/oq/3.1.172.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Jeřábek, Hynek. „The Philadelphia Negro – zapomenutý počátek sociologie ve Spojených státech amerických“. HISTORICKÁ SOCIOLOGIE 2013, Nr. 1 (23.01.2018): 55–73. http://dx.doi.org/10.14712/23363525.2014.29.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Beránek, Jan. „USA vs. Henry Wirz – Kontroverzní počátek novodobých procesů s válečnými zločinci“. PRÁVNĚHISTORICKÉ STUDIE 2018, Nr. 2 (11.01.2019): 47–55. http://dx.doi.org/10.14712/2464689x.2018.38.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Krušinský, Rostislav. „BOLDAN, Kamil. Počátek českého knihtisku. Praha: Scriptorium, 2018. ISBN 978-80-88013-69-3.“ Acta Musei Nationalis Pragae – Historia litterarum 65, Nr. 1-2 (22.06.2020): 88–89. http://dx.doi.org/10.37520/amnpsc.2020.014.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Malina, Jaroslav. „Projekt Kruh prstenu aneb antropologie sexuality: Vladimír Svoboda“. Anthropologia integra 2, Nr. 1 (01.01.2011): 97–105. http://dx.doi.org/10.5817/ai2011-1-97.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Projekt Kruh prstenu: Světové dějiny sexuality, erotiky a lásky od počátků do současnosti v reálném životě, krásné literatuře, výtvarném umění a dílech českých malířů a sochařů inspirovaných obsahem této knihy vznikl počátkem devadesátých let minulého století. Představuje vytvoření reprezentativní publikace a sbírky erotik českých malířů a sochařů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Malina, Jaroslav. „Projekt Kruh prstenu aneb antropologie sexuality: Vladimír Drápal“. Anthropologia integra 1, Nr. 2 (01.06.2010): 91–98. http://dx.doi.org/10.5817/ai2010-2-91.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Projekt Kruh prstenu: Světové dějiny sexuality, erotiky a lásky od počátků do současnosti v reálném životě, krásné literatuře, výtvarném umění a dílech českých malířů a sochařů inspirovaných obsahem této knihy vznikl počátkem devadesátých let minulého století. Představuje vytvoření reprezentativní trojsvazkové publikace a sbírky erotik českých malířů a sochařů.V jednotlivých číslech časopisu Anthropologia integra jsou uveřejňovány medailony zúčastněných výtvarníků a reprodukovány některé z jejich artefaktů vytvořených pro projekt Kruh prstenu (Malina 2010).
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Králík, Miroslav, Stanislav Katina und Petra Urbanová. „Distal Part of the Human Hand: Study of Form Variability and Sexual Dimorphism Using Geometric Morphometrics“. Anthropologia integra 5, Nr. 2 (01.06.2014): 7–25. http://dx.doi.org/10.5817/ai2014-2-7.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Tradičně se lidská ruka studuje prostřednictvím měření a srovnávání jednotlivých segmentů (prstů, článků prstů, záprstních kostí) bez zohlednění jejich vzájemných prostorových souvislostí. Cílem této studie je výzkum vnitro-populační variability formy lidské ruky jako celku v oblasti tříčlánkových prstů se zvláštním zaměřením na sexuální dimorfismus a vztah mezi velikostí a tvarem ruky. Pravé ruce 99 žen a 70 mužů, převážně vysokoškolských studentů, byly ve standardizované poloze z palmární strany zaznamenány běžným stolním skenerem. Na každém dvourozměrném snímku bylo umístěno 16 význačných bodů a byla studována variabilita mezi těmito konfiguracemi prostřednictvím metod geometrické morfometrie. Pro lepší pochopení vnitřních vzorců variability tvaru byl tvarový prostor rozložen na afinní a neafinní podprostor, které byly dále analyzovány samostatně. Převážná část celkové variability byla spojena s afinními tvarovými rozdíly, které jsou identické v celé studované oblasti ruky. Jejich větší část představovala střižnou změnu v proximodistálním směru, menší část pak napínání odpovídající změnám v šířce ruky. Toto napínání také silně korelovalo s velikostí ruky. Mezipohlavní rozdíly představovala afinní změna, ve které byla proximodistální střižná změna neoddělitelně spojena se změnami v relativní šířce ruky. Lokální neafinní pohlavní rozdíly byly zaznamenány v určitých článcích prstů a mohou souviset s rozdíly v poměrech délek prstů. Domníváme se, že oddělení globálních a lokálních sexuálně dimorfních znaků ruky může pomoci blíže ozřejmit původ/počátek jejich dimorfismu v rané ontogenezi – čím lokálnější znak, tím později se v ontogenezi zakládá. Dimorfní znaky lokální a globální by proto mohly být ovlivněny odlišnými ontogenetickými faktory.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Malina, Jaroslav. „Projekt Kruh prstenu aneb antropologie sexuality: Zdeněk Macháček“. Anthropologia integra 1, Nr. 1 (01.01.2010): 71–90. http://dx.doi.org/10.5817/ai2010-1-70.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Projekt Kruh prstenu: Světové dějiny sexuality, erotiky a lásky od počátků do současnosti v reálném životě, krásné literatuře, výtvarném umění a dílech českých malířů a sochařů inspirovaných obsahem této knihy vznikl počátkem devadesátých let minulého století. Kruh prstenu je patrně prvním pokusem zachytit takové základní hodnoty života člověka a společnosti, jakými jsou sexualita, erotika, láska a manželství, a to celostně, na multidisciplinárním základě, integrovaném prostředky moderní biologické a sociokulturní antropologie i v inspirujícím sepětí vědy a umění.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Jašková, Jana. „Subjektivní percepce profesních počátků vysokoškolských učitelů odborné angličtiny: kvalitativní výzkum didaktických znalostí obsahu“. Pedagogická orientace 25, Nr. 5 (11.12.2015): 700–721. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-5-700.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je popsat výzkum zaměřený na vysokoškolské učitele odborného anglického jazyka a subjektivně vnímané změny v jejich didaktických znalostech obsahu z retrospektivního pohledu na profesní počátky; konkrétně se tato studie zaměřuje na první, kvalitativní fázi celého výzkumného šetření. V první části příspěvku jsou popsána teoretická východiska týkající se klíčových pojmů, jako jsou didaktické znalosti obsahu a odborný anglický jazyk, které jsou tematizovány mj. ve vztahu k profesní skupině začínajících vysokoškolských učitelů odborné angličtiny. Druhá část studie je zaměřena na popis celého smíšeného výzkumného designu včetně cíle výzkumného šetření a výzkumných otázek. Třetí část je věnována popisu první, kvalitativní fáze tohoto výzkumu, v níž sběr dat proběhl formou retrospektivních polostrukturovaných rozhovorů se čtrnácti dostupnými vysokoškolskými učiteli odborného anglického jazyka na téma prvních tří let jejich praxe a ve které analýza byla uskutečněna tematickým kódováním. Čtvrtá část příspěvku prezentuje získaná data, přičemž pozornost je zaměřena na jednotlivé složky didaktických znalostí obsahu – pojetí cílů výuky, znalosti kurikula, znalosti výukových strategií a znalosti o porozumění studentů. Výsledky naznačují, s jakými zásadními problémy se na počátku své profesní dráhy učitelé setkávali. Z těchto zjištění lze dovozovat potřebu zavedení specifického přípravného vzdělávání pro budoucí akademické pracovníky vyučující odborný anglický jazyk na českých vysokých školách.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Uher, David. „Trends in the Development of Science Fiction Literature in Taiwan“. Anthropologia integra 1, Nr. 1 (01.01.2010): 63–70. http://dx.doi.org/10.5817/ai2010-1-63.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Literární kritika vědeckou fantastiku většinou ostentativně přehlíží, přitom H. G. Wellse, Isaaca Asimova, Roberta A. Heinleina, Raye Bradburyho či Arthura C. Clarka aj. lze jen stěží označit za bezvýznamné pisálky ... Na konci šedesátých let minulého století, konkrétně v roce 1968, publikovala Zhang Xiaofeng 張曉風v deníku Zhongguo Shibao《中國時報》China Times povídku Panduna《潘渡娜》Pandora. Ta je považována za první dílo taiwanské vědecko-fantastické prózy. V sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století pak vědecko-fantastická literatura na Taiwanu zaznamenala bouřlivý rozvoj: byla uveřejňována v denících a časopisech, publikována ve vydavatelstvích, byly zakládány vědecko-fantastické časopisy, vyhlašovány první literární soutěže pro autory vědecké fantastiky a udělovány první ceny. Současně vznikaly první kritické práce a objevili se i první významní autoři vědecko-fantastické literatury, například Huang Hai 黄海 či Zhang Xiguo 張系國aj. Dvacet let vývoje taiwanské vědecké fantastiky ukončila na počátku devadesátých let 20. století vlna amerických vědecko-fantastických filmů. Počátky, rozvoj a úpadek vědecko-fantastické literatury na Taiwanu je proto jako ukončený jev možno popsat i analyzovat. Její historie je téměř u konce, a tak můžeme nejen hodnotit její význam, ale zároveň ji i srovnat s vývojem nejvlivnější vědecko-fantastické literatury na světě – americké vědecké fantastiky. Popis vývoje a toto srovnání jsou hlavním záměrem tohoto příspěvku.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
11

Bradbrook, B. R., Karel Čapek und Emanuel Macek. „Básnické počátky-překlady“. World Literature Today 68, Nr. 1 (1994): 167. http://dx.doi.org/10.2307/40150007.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
12

Hora, Michal. „Birth of accountancy“. Český finanční a účetní časopis 2006, Nr. 3 (01.10.2006): 80–85. http://dx.doi.org/10.18267/j.cfuc.180.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
13

Liščák, Vladimír. „Počátky jezuitské mise v Číně“. Anthropologia integra 7, Nr. 2 (15.12.2016): 57–65. http://dx.doi.org/10.5817/ai2016-2-57.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Mezi misionáři v Číně hráli nejvýznamnější roli členové Tovaryšstva Ježíšova, jezuité. Po téměř dvě stě let nejenže měli velkou početní převahu mezi misionáři, ale rovněž vyvinuli metodu akomodace pro evangelizaci Číny a hráli významnou roli na císařském dvoře v Pekingu. U čchingských císařů byli oblíbeni pro svou učenost, jelikož byli vzděláni v různých vědách, jako například v matematice, hudbě, kartografii a geografii. Na pobřeží Číny pronikali již od poloviny 16. století, avšak první misie na čínské pevnině vznikly až po roce 1582.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
14

Strachová, Milena. „Počátky vysokoškolského sportu v Brně“. Studia sportiva 6, Nr. 2 (17.12.2012): 78–84. http://dx.doi.org/10.5817/sts2012-2-9.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The city of Brno was one of the first in Czechoslovakia, where college students and their professors began to organize sports clubs and gave the basis for the development of university sport. The contribution gives a brief overview of the significant persons who helped to establish this movement. The article also contains the overview of key clubs and societies on which were created today's wide variety of Brno's university sports clubs
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
15

Hamar, Eleonóra. „Diaspora mezi snem a realitou. Znovuobjevená společenství pro transnacionální svět?“ Sociální studia / Social Studies 3, Nr. 1 (03.01.2006): 129–43. http://dx.doi.org/10.5817/soc2006-1-129.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předkládaný text se zaměřuje na doplňování a reinterpretace významu diaspory, tak jak je v několika svých dílech navrhli Jonathan a Daniel Boyarinovi. Texty bratrů Boyarinových stály na samém počátku vzniku tzv. diskurzu o diasporách na počátku 90. let 20. století a byly v mnoha ohledech formativní pro uvažování o diasporách v post-koloniální a kritické sociální teorii. Tento text se na ně soustřeďuje se záměrem představit diskurz, který diasporu hodnotí a interpretuje jako popis i jako model života ve společenství, jenž zároveň umožňuje její teoretické uchopení v souvislosti s dynamicky chápanými intersubjektivně sdílenými identitami.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
16

Kropáček, Luboš. „Počátky muslimských menšin ve střední Evropě“. HISTORICKÁ SOCIOLOGIE 2011, Nr. 1 (17.10.2017): 23–39. http://dx.doi.org/10.14712/23363525.2017.104.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
17

Kočandrle, Radim. „Aristotle on Thales's Conception of Origin“. Aither 8, Nr. 15 (30.03.2016): 46–71. http://dx.doi.org/10.5507/aither.2016.003.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
18

Crkal, Jiří, und Martin Volf. „Počátky a vývoj osídlení horního města Přísečnice“. Archaeologia historica, Nr. 2 (2016): 375–89. http://dx.doi.org/10.5817/ah2016-2-19.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
19

Těsnohlídková, Kateřina, Jakub Těsnohlídek und Petr Duffek. „Archeologie nejstaršího horizontu města Počátky (okres Pelhřimov)“. Archaeologia historica, Nr. 1 (2018): 115–43. http://dx.doi.org/10.5817/ah2018-1-7.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
20

Macek, Petr. „Karel Vetterl a počátky brněnského rozhlasového vysílání“. Musicologica Brunensia 48, Nr. 1 (2013): 79–85. http://dx.doi.org/10.5817/mb2013-1-10.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
21

Spáčilová, Jana. „Počátky opery ve Slezsku – současný stav pramenů“. Musicologica Brunensia, Nr. 2 (2016): 157–70. http://dx.doi.org/10.5817/mb2016-2-12.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
22

Jeřábek, Hynek. „Chicagská sociologická škola a počátky Chicagské univerzity“. HISTORICKÁ SOCIOLOGIE 2013, Nr. 2 (03.04.2014): 29–49. http://dx.doi.org/10.14712/23363525.2014.20.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
23

Šídlo, Luděk. „Population of the Czech Republic at the beginning of the new millennium“. Kontakt 15, Nr. 3 (27.09.2013): 289–304. http://dx.doi.org/10.32725/kont.2013.035.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
24

Jeřábek, Hynek. „The Beginnings of P. Lazarsfeld's Political Sociology - The People's Choice“. Czech Sociological Review 36, Nr. 1 (01.02.2000): 67–82. http://dx.doi.org/10.13060/00380288.2000.36.1.10.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
25

Janák, Dušan. „I. A. Bláha a počátky sociologie města u nás“. Sociální studia / Social Studies 3, Nr. 2 (19.07.2006): 11–32. http://dx.doi.org/10.5817/soc2006-2-11.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Text se zabývá sociologií města I. A. Bláhy, zakladatele brněnské katedry sociologie. Bláhova sociologie města je průkopnickou prací v českém kontextu a originálním příspěvkem ke světové sociologické teorii zaobírající se městem. Jeho práce přináší první český empirický výzkum města stejně jako první českou urbánní sociologickou teorii. Jeho sociologický funkcionalismus je svébytným teoretickým přístupem ke studiu města, hned vedle historické analýzy M. Webera, psychologického pohledu G. Simmela a ekologického pojetí příslušníků Chicagské školy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
26

Tinková, Daniela. „Exodus zemřelých: Počátky medikalizace smrti v pozdně osvícenských Čechách“. Sociální studia / Social Studies 8, Nr. 2 (10.04.2011): 35–55. http://dx.doi.org/10.5817/soc2011-2-35.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie se zabývá proměnou pohřebních praktik a forem zacházení s mrtvým tělem v osvícenské době. Jde o klíčovou periodu, kdy byla poprvé v křesťanské éře přijata osvícenským státem celá řada nařízení, jejichž ncílem – ve jménu zachování zdraví populace - byla marginalizace kontaktu světa živých a světa mrtvých. Vedle kněze si tehdy u lůžka umírajícího – poprvé v evropských dějinách – vybojoval ústřední místo také lékař. Proslulé „pohřbívání v pytlích“ představuje jen jeden z prvků celé řady opatření, která zasáhla do tisíciletých tradic a senzibility obyvatelstva (nejen) našich zemí. Zaváděly se nepříliš populární praktiky, ať už šlo o pouhé odsouvání pohřebišť mimo obydlená místa, o zřízení „instituce márnice“, o proslulé pohřbívání v pytlích i o další „novoty“. Nás bude mimo jiné zajímat, jak na jejich zavádění reagovali obyvatelé Čech. I když jde o problematiku, v níž se osvícenská „hygienizace veřejného prostoru“ projevila možná nejmarkantněji, naše historiografie jí dosud nevěnovala v podstatě žádnou pozornost. Tato studie se pokusí představit problém „vypovídání“ „škodlivých těl“ (i problémy, na které tato novota narážela u prostého obyvatelstva) především na základě studia dosud nepublikovaných (a dosud nestudovaných) pramenných materiálů z fondů Českého gubernia a Zemského protomedikátu, uložených v Národním archivu v Praze. Doplněny budou samozřejmě i dobovými (především německými) tisky, především lékařskými a policejními.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
27

Uhlíř, Dušan. „Počátky Moravského zemského muzea a případ hraběte Josefa Auersperga“. Cornova 2, Nr. 2 (2012): 47–56. http://dx.doi.org/10.51305/cor.2012.02.03.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
28

Steinova, Evina. „Dalibor Havel, Počátky latinské písemné kultury v českých zemích. Nejstarší latinské rukopisy a zlomky v Čechách a na Moravě“. Fragmentology 2 (Dezember 2019): 191–95. http://dx.doi.org/10.24446/fdlb.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Review of Dalibor Havel, Počátky latinské písemné kultury v českých zemích. Nejstarší latinské rukopisy a zlomky v Čechách a na Moravě [The Beginnings of Latin Written Culture in the Bohemian Lands. The Oldest Latin Manuscripts and Manuscript Fragments in Bohemia and Moravia] (Opera facultatis philosophicae Universitatis Masarykianae, 479), Brno: Muni Press 2018, 534 pp. ISBN 9788021089181.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
29

Černý, Karel. „The beginnings of variolation against smallpox in Europe (1713-1721)“. Opera Historica 21, Nr. 2 (30.09.2020): 189–203. http://dx.doi.org/10.32725/oph.2020.023.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
30

Hendrychová, Soňa, und Jan Frolík. „Kostel sv. Václava v Žabonosech (okres Kolín) a jeho počátky“. Archaeologia historica, Nr. 1 (2016): 229–40. http://dx.doi.org/10.5817/ah2016-1-13.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
31

Peprník, Michal. „Počátky paranormálního modu v americké fantastické literatuře: Charles Brockden Brown“. Bohemica litteraria, Nr. 2 (2018): 105–23. http://dx.doi.org/10.5817/bl2018-2-6.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
32

Hlaváčková, Ludmila. „Počátky neurologie na pražských lékařských fakultách a založení neurologických klinik“. AUC HISTORIA UNIVERSITATIS CAROLINAE PRAGENSIS 59, Nr. 2 (20.04.2020): 11–42. http://dx.doi.org/10.14712/23365730.2020.1.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
33

Velička, Tomáš. „Zeměpanské konfirmační listiny pro slezská města do počátku 15. století“. Roczniki Historyczne 82 (01.01.2017): 7. http://dx.doi.org/10.12775/rh.2016.01.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
34

Vyskočil, Aleš. „Prvorepublikové hydrobiologické stanice aneb Počátky vědeckého výzkumu ryb na Moravě“. Vodohospodářské technicko-ekonomické informace 61, Nr. 6 (15.10.2019): 6. http://dx.doi.org/10.46555/vtei.2019.07.001.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
35

Řiháček, Tomáš. „Jak zní město? Zvukové prostředí města z hlediska konceptu sonosféry“. Sociální studia / Social Studies 3, Nr. 2 (19.07.2006): 155–71. http://dx.doi.org/10.5817/soc2006-2-155.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Snaha o rehabilitaci významu zvuku jako nejen fyzikálního, ale především sociálního a kulturního fenoménu vedla na konci šedesátých let 20. století k formování nového, od počátku interdisciplinárně konstituovaného oboru akustické ekologie, který dal posléze vzniknout oblasti dnes souhrnně označované jako soundscape studies. Předkládaný příspěvek vychází z této myšlenkové a výzkumné tradice a hledá odpovědi na otázky „Jaké je zvukové prostředí současného města?“ a „Jak je toto zvukové prostředí prožíváno jeho obyvateli?“.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
36

HOLUB, Petr, und Milan STAREC. „Contribution to the Knowledge of the Origin of Zeilithoid Production in Český Rudolec“. Kvasny Prumysl 64, Nr. 1 (15.02.2018): 21–28. http://dx.doi.org/10.18832/kp201805.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
37

Koťa, Jaroslav. „Professionalization of Secondary School Teachers - from Humble Beginnings to Developed Activity“. e-Pedagogium 12, Nr. 3 (01.06.2012): 35–49. http://dx.doi.org/10.5507/epd.2012.034.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
38

Štumbauer, J. „History of Budweiser tourism from its beginnings to 1938“. Studia Kinanthropologica 22, Nr. 1 (30.03.2021): 43–61. http://dx.doi.org/10.32725/sk.2021.006.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
39

Lukele, Petra Elly, und Jana Korytárová. „MOŽNOST PODPORY NA REGENERACI BROWNFIELDS“. Czech Journal of Civil Engineering 1, Nr. 2 (31.12.2015): 72–77. http://dx.doi.org/10.51704/cjce.2015.vol1.iss2.pp72-77.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Práce se v počátku zaměřuje na vysvětlení obecné charakteristiky urbanistického termínu brownfields. Vysvětluje příčinu, proč tyto lokality nemohou být podporovány z dostupných dotací, a je třeba pro efektivní rehabilitaci navrhnout nový systém, jehož princip je zde nastíněn. Cílem navrhnutého systému by bylo určení doby návratnosti vložených finančních prostředků do sanace na podporu rozvoje brownfields. Tento finanční nástroj by sloužil malým a středním podnikům, ze kterého by čerpali prostředky. V textu je popsána současná analýza stavu a proveditelnost.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
40

Dvořáček, Jiří. „Development of Manufacturing and its Enterprises on Beginning of the 21st century“. Acta Oeconomica Pragensia 15, Nr. 2 (01.04.2007): 6–16. http://dx.doi.org/10.18267/j.aop.45.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
41

Machová, Pavla, und Olga Vraštilová. „Reading Literacy of Foreign Language Students Commencing Their Tertiary Studies“. e-Pedagogium 18, Nr. 2 (01.06.2018): 52–63. http://dx.doi.org/10.5507/epd.2018.019.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
42

Králíčková, Zdeňka. „Úvahy nad českým rodinným právem ve světle stého výročí tzv. manželské novely“. Časopis pro právní vědu a praxi 27, S (22.11.2019): 59. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2019-s-4.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek je věnován vývoji manželského práva ve světle tzv. manželské novely přijaté před sto lety. Lze říci, že tento zákon z počátku dvacátého století představuje významný počin, který české rodinné právo ovlivnil na dlouhá léta. Byl nastolen správný směr svobodné volby civilní či církevní formy uzavření manželství, došlo k omezení překážek manželství a rozvod manželství se významně zjednodušil. Klade se otázka, jaké jsou potřeby současné české společnosti? Je na místě de lege ferenda zakotvit v rámci legislativního „prorodinného balíčku“ tzv. rozvod u notáře?
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
43

Jiroušek, Bohumil. „Česká historiografie na počátku 21. století – mezi příběhem, strukurou a teorií“. Historia Slavorum Occidentis 5, Nr. 2 (31.12.2013): 1–2. http://dx.doi.org/10.15804/hso130206.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
44

Kučera, Petr. „Vědkyně, myslitelky a spisovatelky – nový pohled na počátky moderní slovinské kultury“. Slavica litteraria, Nr. 2 (2019): 146–48. http://dx.doi.org/10.5817/sl2019-2-16.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
45

Mácha, Jakub. „Analytické teorie metafory: I. Počátky interakční teorie u I. A. Richardse“. Studia philosophica, Nr. 1 (2020): 23–29. http://dx.doi.org/10.5817/sph2020-1-3.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
46

Zelenka, Miloš. „Roman Jakobson a počátky pražského lingvistického kroužku (ke kořenům strukturální estetiky)“. Slavia Occidentalis, Nr. 71/2 (01.02.2014): 7. http://dx.doi.org/10.14746/so.2014.71.01.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
47

Štech, S. „Konfrontace diagnózy z počátku 90. let s dnešním stavem pedagogického výzkumu“. Pedagogická orientace 22, Nr. 4 (14.10.2012): 608–10. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2012-4-608.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
48

Kindl, Vladimír. „Historia litteraria v českých zemích od 17. do počátku 19. století“. PRÁVNĚHISTORICKÉ STUDIE 2018, Nr. 1 (15.08.2018): 149–52. http://dx.doi.org/10.14712/2464689x.2018.29.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
49

Lebedová, Anna. „Návrat zásady superficies solo cedit – zaměření na přechodná ustanovení občanského zákoníku, komparace s řešením německým“. Časopis pro právní vědu a praxi 25, Nr. 1 (10.04.2017): 93. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2017-1-6.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek je zaměřen na koncepci návratu zásady superficies solo cedit do českého právního řádu. Věnuje se především analýze přechodných ustanovení občanského zákoníku, jež mají za úkol znovuzavedení zmiňovaného principu realizovat. Přístup českého právního řádu je pak porovnáván s řešením, ke kterému bylo přistoupeno v obdobném případě počátkem devadesátých let minulého století v Německu. Příspěvek obsahuje rovněž polemiku s názory řešícími potřebu zakotvení superficiální zásady a její přínos. V souvislosti s uvedeným principem se konkrétně věnuje právu stavby a předkupnímu právu v obou dotčených právních úpravách.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
50

Petlach, Martin. „Jiří Gruša: Eseje a studie o diplomacii a politice: Dílo Jiřího Gruši: svazek V.“ Mezinárodní vztahy 53, Nr. 2 (14.09.2018): 63–66. http://dx.doi.org/10.32422/1559.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
V esejích, projevech a dalších textech v tomto svazku Jiří Gruša, jako český velvyslanec, ministr, posléze i ředitel Diplomatické akademie ve Vídni, komentuje Evropu po pádu železné opony a její výzvy. Nabízí jedinečně mnohostranný a zasvěcený pohled na vzájemné vztahy Čechů, Němců a Rakušanů a jejich novodobé milníky (Česko-německá deklarace, vstup České republiky do NATO a Evropské unie). Předkládá však i svůj pohled na historii středoevropského soužití. Již Grušovy texty z počátku devadesátých let přitom představují překvapivě aktuální konfrontaci se základy soudržnosti evropských společenství a jejich vnitřními a vnějšími hrozbami.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie