Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Mezinárodní školy“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Mezinárodní školy" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Mezinárodní školy"

1

Federičová, Miroslava, und Daniel Münich. „Srovnání žákovské obliby školy a matematiky pohledem mezinárodních šetření“. Pedagogická orientace 25, Nr. 4 (14.09.2015): 557–82. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-4-557.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Spokojenost žáků ve škole, obliba školy a učení zvyšují intenzitu osobního zapojení žáků do výuky, jejich ztotožnění se s procesem vzdělávání, což v konečném důsledku může mít výrazný pozitivní dopad na samotné výsledky vzdělávání. Cílem naší analýzy je podrobnější empirické zmapování oblíbenosti školy a učení se matematice, jak je vnímaná a vykazovaná žáky 4., 8., 9. a 10. ročníků na základě různých mezinárodních šetření TIMSS a PISA. Zaměřujeme se na případ České republiky, jejíž žáci vykazují abnormálně nízkou oblibu školy a učení se matematice i v jiných šetřeních. V první části prezentujeme podrobnější mezinárodní srovnání, v druhé části se soustředíme na oblibu u specifických skupin žáků a ve třetí části na asociace s charakteristikami škol a učitelů. Pro všechny země je charakteristický pokles obliby školy a učení s postupem do vyšších ročníků, nižší obliba u chlapců, pozitivní asociace se vzdělávacími výsledky žáků a vzdělaností rodičů, a to především ve vyšších ročnících. Ve srovnání s evropskými zeměmi je velmi nízká obliba školy a učení se v Česku dána především výrazně negativnějšími postoji chlapců, což se nejvíce projevuje v 8. třídách základních škol, kde je také patrná vysoká míra neobliby u žáků s nejhoršími výsledky. Podíl variace obliby vysvětlitelný faktory na straně učitelů a škol zachycenými šetřením TIMSS je velmi nízký.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Šaroch, Stanislav. „Petr Sedláček: Zapojení České republiky do mezinárodního úsilí o posílení globální měnové a finanční stability.“ Mezinárodní vztahy 56, Nr. 3 (28.07.2021): 127–34. http://dx.doi.org/10.32422/mv-cjir.1760.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Po celou historii se mezinárodní společenství snaží posílit globální měnovou a finanční stabilitu. Předkládaná publikace ukazuje, jakým způsobem se Česká republika podílela a podílí na tomto mezinárodním úsilí v oblasti globální governance, mezinárodního dohledu MMF, kurzů a kurzových režimů, řízení kapitálových toků a globální sítě finanční záchrany. V oblasti mezinárodních měn je pozornost věnována především problematice přijetí eura. Autor též ukazuje naši participaci při posilování důvěryhodnosti a stability finančního systému, včetně našeho zapojení do mezinárodní spolupráce. Autor je bývalým členem ČNB, kde se zabýval problematikou MMF a SB. Participoval v rámci EU jako alternát zástupce ČNB na jednáních podvýboru EFC pro otázky MMF (SCIMF) a působil též řadu let v expertní komisi podvýboru pro zahraniční záležitosti ECB. Publikace je určená nejen studentům vysokých škol, pracovníkům státní správy a představitelům finančního sektoru, ale také všem, kteří hledají souvislosti mezinárodních reformních opatření a přístupu ČR.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Rendl, M., und N. Vondrová. „Kritická místa v matematice u českých žáků na základě výsledků šetření TIMSS 2007“. Pedagogická orientace 24, Nr. 1 (28.02.2014): 22–57. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-1-22.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je popsat kritická místa matematiky základní školy, jak je lze vysledovat z výsledků našich žáků 8. ročníků v TIMSS 2007, a identifikovat pravděpodobné příčiny jejich obtížnosti. V první části je stručně uveden kontext výzkumu – mezinárodní srovnávací výzkumy v matematice a možnosti sekundární analýzy jejich dat. Ve druhé části podrobně popisujeme metodologii výzkumu. Analyzovali jsme data z tzv. almanachů TIMSS (výsledky našich žáků na úrovni konkrétních úloh a odpovědi učitelských dotazníků). K interpretaci možných příčin jsme používali také kurikulární dokumenty a analýzu zřejmě nejpoužívanější řady učebnic matematiky pro základní školy. Stanovili jsme kritérium, podle něhož je možné rozhodnout, zda je výkon našich žáků u dané úlohy pod jejich standardem, přičemž jsme vycházeli z porovnání jejich průměrné úspěšnosti s průměrnou úspěšností mezinárodního souboru. Tak byly identifikovány tzv. slabé a velmi slabé úlohy. Ty byly rozděleny do tří oblastí, které tedy můžeme považovat za místa, která jsou v matematice pro české žáky kritická: Algebra (s podoblastmi Funkce, Substituce, Rovnice a nerovnice, Výrazy), Posloupnosti, Obrazce a tělesa. U každé z těchto oblastí jsou prezentovány slabé a velmi slabé úlohy spolu s nástinem povahy obtíží, které při jejich řešení čeští žáci zřejmě měli, a jejich možných příčin. Ukazuje se, že je nutné získat ještě hlubší vhled do problematiky pomocí klinických rozhovorů přímo se žáky. To bude předmětem dalších článků.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Nováková, Eva. „Němčina v politice a diplomacii na Vysoké škole ekonomické“. CASALC Review 9, Nr. 2 (20.12.2019): 74. http://dx.doi.org/10.5817/casalc2019-2-6.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek seznamuje s výukou odborné němčiny zaměřené na oblast politiky a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Úvodem je představen systém jazykové výuky na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, bakalářský studijní program Mezinárodní studia – diplomacie a dva kurzy odborného jazyka určené pro tento program Němčina v mezinárodních studiích 1 a 2. Podstatnou část příspěvku tvoří prezentace základního učebního materiálu Politik und Diplomatie auf Deutsch, který byl pro tyto kurzy vytvořen, a především různých metodických postupů při práci s ním. Uvedené jsou také doplňkové formy výuky – práce s politickými aktualitami, televizními zprávami a autentickými mediálními texty – včetně opakování gramatiky a forem testování. Závěrem se konstatuje, že v kurzech určených pro studenty bakalářského programu Mezinárodní studia – diplomacie lze také v němčině jako druhém cizím jazyce pracovat s odborným jazykem na pokročilé úrovni a vhodnými strategiemi motivovat studenty k jeho osvojování a upevňování.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Kašparová, Vendula, Eva Potužníková und Tomáš Janík. „Subjektivně vnímaná zdatnost učitelů v kontextu jejich profesního vzdělávání: zjištění a výzvy z šetření TALIS 2013“. Pedagogická orientace 25, Nr. 4 (14.09.2015): 528–56. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-4-528.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek prezentuje a diskutuje vybrané výsledky Mezinárodního šetření o vyučování a učení TALIS 2013 (Teaching and Learning International Survey). Nejprve představuje důvody vzniku a vývoj šetření TALIS a stručně pojednává o teoretických východiscích se zaměřením na problematiku profesního vzdělávání a subjektivně vnímané zdatnosti učitelů. Ve výsledkové části prezentuje zjištění TALIS 2013 týkající se subjektivně vnímané zdatnosti a interpretuje je v kontextu zjištění týkajících se profesního vzdělávání a podmínek práce učitelů ve školách. Výsledky ukazují, že učitelé v ČR vnímají svoji zdatnost jako nižší než učitelé v jiných zemích. Navzdory tomu se méně než v mezinárodním průměru vzdělávají v oblastech, v nichž se cítí nejméně zdatní a zároveň v těchto oblastech ani necítí vyšší potřebu se vzdělávat. V souladu s mezinárodním průměrem hodnotí velká většina učitelů v ČR dopady profesního vzdělávání pozitivně, a to napříč tematickými oblastmi, a je se svým výkonem ve škole spokojena. Oproti mezinárodnímu průměru se učitelé v ČR více zapojují do různých forem vzájemné podpory a spolupráce ve školách. Nadprůměrný podíl jich však vyjádřil pocit, že je učitelské povolání nevýhodné a ve společnosti nevážené. Ve světle šetření TALIS se jeví jako vhodné využít potenciál příznivého školního klimatu k užšímu propojení mezi hodnocením práce učitelů a jejich dalším profesním rozvojem a k cílenějšímu zaměření profesního rozvoje učitelů na aktivity, které by mohly posílit jejich (subjektivně vnímanou) zdatnost.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Simonová, Jaroslava. „Charakteristiky dobré základní školy z pohledu rodičů“. Pedagogická orientace 27, Nr. 1 (15.04.2017): 136–59. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-1-136.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Přes poměrně velké množství prací, které se v mezinárodním kontextu věnovaly zkoumání rodičovských preferencí, neexistuje univerzální shoda na tom, co je pro rodiče při výběru školy nejdůležitější. Obvykle si rodiče cení výsledků vzdělávání, socioekonomického složení žáků, možnosti komunikace a zapojení do života školy nebo tříd s menším počtem žáků, sdílených hodnot a stylu výuky. Cílem stati je popsat charakteristiky dobré školy z pohledu českých rodičů s využitím dat získaných v longitudinálním šetření CLoSE od reprezentativního vzorku 2008 rodičů dětí v předškolním věku, a to pomocí obsahové analýzy a deskriptivních statistik, a porovnat informace zjištěné metodou otevřeného a uzavřeného dotazování. Rodiče očekávají, že škola bude poskytovat jim a jejich dětem individualizovaný přístup orientovaný nejenom na dobré vzdělávací výsledky, ale především na co nejlepší kvalitu života, a umožní jim podílet se na utváření podoby školního vzdělávání svých dětí.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Pullmannová, Helena. „Mezinárodní soudní pravomoc ve sporech z porušení práva k obchodnímu jménu“. Časopis pro právní vědu a praxi 29, Nr. 1 (26.03.2021): 123–36. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2021-1-5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek přináší odpověď na otázku, (i) u soudů kterého státu může poškozený podnikatel, do jehož práva k obchodnímu jménu bylo zasaženo, žalovat rušitele svého práva, (ii) zda u takto určeného soudu může poškozený podnikatel žalovat na náhradu vzniknuvší škody v celém jejím rozsahu (tedy i v částech, jež vznikly na území jiných zemí) a (iii) zda může poškozený podnikatel žalovat několik rušitelů, kteří z působili vzniklou škodu společně a kteří jsou domicilováni v různých zemích, v jednom řízení u jednoho soudu.Závěrem přináší článek srovnání z jištěných kritérií pro určení mezinárodně příslušných soudů státu Evropské unie pro spory z porušení práva k obchodnímu jménu dle nařízení Brusel I bis (včetně kritérií formulovaných judikaturou SDEU) s CLIP Principles.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Anýžová, Petra. „The Comparability of Schwartz's Human Values Scale in International Data“. Czech Sociological Review 50, Nr. 4 (01.08.2014): 547–80. http://dx.doi.org/10.13060/00380288.2014.50.4.108.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Stará, Jana, und Karel Starý. „Studie výuky dějepisného učiva na 1. stupni ZŠ“. Pedagogická orientace 27, Nr. 1 (15.04.2017): 6–29. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-1-6.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
V této stati představíme výsledky empirické studie výuky tématu událostí 17. listopadu 1939 a 1989 ve třetím ročníku ZŠ. Po krátkém ukotvení tématu v teoretickém rámci aktuálního vývoje dějepisného vzdělávání v primární škole v mezinárodním kontextu a popisu výzkumné metodologie seznámíme čtenáře s hlavními výzkumnými zjištěními. Kvalitativní explanatorní případová studie výuky tří učitelek, založená na pozorování výuky, rozhovorech s učiteli a analýze písemných projevů žáků, prokázala, že žáci jsou již v primární škole schopni porozumět významu historických událostí a uvědomovat si hodnotu života ve svobodné společnosti. K tomuto výsledku mohou žáky učitelé dovést různými přístupy, je však nutno respektovat vývojové schopnosti žáků a reagovat na specifická úskalí, která přináší dějepisné učivo. Patří mezi ně nároky na orientaci v časových obdobích, tendence přeceňovat roli známých osobností (personifikace) a posuzování historických událostí měřítky současnosti (prezentismus). Jako efektivní přístupy se ve studii ukázaly přístupy badatelsky orientované výuky – přístupy orální historie a přístupy založené na analýze hodnoty života ve svobodné společnosti na základě rozhovoru o prožitcích a pocitech lidí žijících v době nesvobody.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Kroufek, Roman, Martin Jáč, Vanda Janštová, Martina Pražáková und Kateřina Čiháková. „Výzkum v didaktice biologie, geologie a environmentální výchovy v České republice v letech 2008-2018“. Scientia in educatione 11, Nr. 1 (12.05.2020): 43–58. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.1604.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Primárním cílem studie je popsat trendy v českém výzkumu v didaktice biologie, geologie a environmentální výchovy v období mezi lety 2008–2018. Sekundárním poté komparace těchto trendů se zjištěními učiněnými zahraničními autory při rozboru národních i mezinárodních výzkumů v oblasti didaktik přírodních věd, zejména biologie. Pro naplnění tohoto cíle byla provedena obsahová analýza 148 textů daného zaměření vydaných v časopisech se standardním recenzním řízením. Nejvíce příspěvků bylo publikováno v časopisech Envigogika a Scientia in educatione, které se přímo soustředí na environmentální výchovu, resp. didaktiku přírodních věd. V analyzovaných textech převažovaly výzkumy s kvantitativním designem, respondenty byli nejčastěji žáci druhého stupně základních škol. Teoretické studie jsou v českém prostředí zastoupeny málo, stejně jako studie věnované kurikulu. Výzkumné statě byly relativně často věnovány evaluaci, případně badatelsky orientované výuce. Dobrou zprávou pro didaktiku biologie a environmentální výchovy je kromě tradice oborových konferencí a existence dvou oborově didakticky zaměřených doktorských studijních programů i to, že zaměřením výzkumů nevybočuje z mezinárodních trendů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Mezinárodní školy"

1

Caklová, Michaela Bc. „Evropské vzdělávací programy a základní školy v kraji Vysočina“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-1210.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Práce je zahájena obecným pojednáním o pojmech vzdělání a vzdělávání. Dále popisuje politiku Evropské unie v oblasti vzdělávání a obecně strukturu podpory směřující z Evropské unie. Dále se práce zaměřuje především na evropské vzdělávací programy, podprogramy a jiné formy mezinárodní spolupráce, které jsou využitelné základními školami. Praktická část se zabývá dotazováním v kraji Vysočina a dále popisem konkrétních příkladů mezinárodních projektů realizovaných vybranými základními školami v kraji Vysočina.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Sliška, Ondřej. „Mezinárodní taneční škola“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-264254.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis consists of a business plan draft for the organization of an International Summer Dance School in Prague. This project is a starting point for a broader vision of an international dance institution. The work is based on a theoretical foundation that is needed to create a business plan. It also covers analysis of competition and analysis of the needs of potential customers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Dvořáková, Miroslava. „Ekonomické aspekty vzdělávání na jazykových školách v ČR“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-262943.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The Master´s thesis is focused on financial sources invested in education at language schools in the Czech Republic. The theoretical part gathers data associated with the topic and is based primarily on the specialized literature. From the characterization of linguistic companies, it is obvious that this type can be described as a non-formal type of education. According to the international classification it belongs to the post-secondary non-tertiary education. Information obtained in the theoretical part will be important for the analytical part of the thesis. The practical section describes mostly language schools, analyses their offer of linguistic classes for public in detail. Both economic and non-economic criteria will be analysed and compared. The conclusion of the thesis presents evaluation of the previous parts. It is clear that the competition in the particular market is strong, and therefore it is necessary for every company to strive for some kind of competitive advantage. Regarding the choice of a suitable linguistic course from the point of view of a student, we suggest several factors that one should consider. Generally, it has been proven that investment in any kind of education is always considered a good investment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Štěpánek, Zdeněk. „Problematika Arktidy a související výzvy pro mezinárodní vztahy“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-203787.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis deals with identification, analysis and critical assessment of challenges for international relations arising in the Arctic in connection with global climate change, which results mainly into decrease of the sea ice. Copenhagen School forms the primary theoretical bedrock of the thesis. The thesis maps the approach of different theoretical paradigms to the Arctic region throughout the history and on this basis it justifies the relevance of application of the concept of security sectors defined by Copenhagen School on the region. The thesis also maps the current governance mechanisms of the Arctic region as far as international law and institutional arrangements are concerned. The analysis of concrete challenges for international relations is structured according to the sectors of security defined by Copenhagen School. Thus, challenges in the environmental, societal, economic, political and military sectors are examined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Začal, Marek. „Teorie liberalismu v mezinárodních vztazích a ekonomii“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-4567.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of the thesis is to compare liberal approach in science disciplines of international affairs and economy. The thesis is divided into four chapters. In the first chapter is characterized historical background and sources of liberal thinking. Next two chapters focus on liberalism presented by international affairs science and by austrian school of economics. The fourth chapter contains the comparison of these two approaches. The aim is to find logical relationship, common characteristics and differences. Conclusion summarizes gathered knowledge and evaluate final results in comparison with selected aims.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Stejkoza, Josef. „Akreditace vysokých škol jako předpoklad kvality a úspěšnosti“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-16796.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
In the thesis, the main focus is concentrated on the regulation of tertiary education sector by means of the accreditation. According to The Academic Ranking of World Universities (ARWU), there are chosen the countries with the highest representation of universities in Top20-Top500. Especially in the point of view of their regulation, the systems of tertiary education of those countries are analyzed and divided into two groups: (1) In the first group, there are systems running liberally (or on more liberal base); and (2) In the second one, there are the systems considered as behaving more regulative to tertiary sector. The comparison of those two groups is trying to answer the question if the regulation might be the reason of successfulness or unsuccessfulness of the given group. In comparison of world's best practice, special attention is dedicated to the Czech Accreditation Committee and accreditation process transparency in the Czech Republic. Due to the lucidity, there is to found the illustration of the systems according to each analyzed country at the end of the thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Cvetler, Martin. „Ćeské národní zájmy“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2006. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-234.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Balážová, Eva. „Přístup k problematice vstupu dítěte do základní školy v mezinárodní škole podle britského národního kurikula“. Master's thesis, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-275486.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis "Approach towards children entering the primary education at the international school operating under British National Curriculum" is assessing topics like school readiness and school maturity of a child. The primary goal of this paper is to present approaches, attitudes and positions of the British National Curriculum on the topic connected with a turning point in the life of a child - the entry to the primary school - compare them with the Czech educational system and based on this comparison seek inspiration for the teaching practice. The practical part of the thesis presents the contents and targets of the British educational system for pre-school education in a common day-to-day regime of an international school and maps the parent opinion on the importance of the institutional pre-school education in the preparation of a child for the first grade in the primary school.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Dejová, Nelly. „Autoevaluace střední školy z aspektu dalšího vzdělávání zaměstnanců“. Master's thesis, 2020. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-411593.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The diploma thesis comprehensively introduces the issue of in-service training of pedagogical staff with a focus on secondary school teachers as one of the areas of school self-evaluation. In-service teacher training comes to the fore as it goes hand in hand with the quality of training. In its first part, it identifies the basic definitions needed to understand the topic of school self- evaliation and in-service teacher training, then it defines the legislative framework ensuring in- service teacher training, strategic documents and other plans. Last but not least, it defines the objectives and forms of in-service teacher training and briefly outlines the situation in Europe with a focus on international surveys. Using content analysis, the thesis evaluates three annual reports of the selected secondary school. Furthermore, standardized structured interview was held with the school management and also a standardized questionnaire is distributed among pedagogical staff of the selected secondary school. Based on the obtained data, the thesis monitors the views of school management and teachers on this very issue including their motivation, conditions for development, possibilities for in-service training or the process of putting the acquired knowledge. into practice in the context of the results of...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Fischerová, Zuzana. „Rozšíření kurikula 1. stupně základní školy o netradiční přírodovědné úlohy“. Master's thesis, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-364988.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The results of the international study TIMSS (The Trends in International Mathematics and Science Study) raise concerns that Czech primary pupils fall behind in some content domains of science (namely the physical sciences) and in some skills (experimental skills). This thesis compares the Czech curriculum with the current international trends in the science education and shows that above mentioned topics/skills are not sufficiently covered in the official curriculum. The second part of the thesis describes a case study of a relatively successful implementation of innovative science lessons focused on these skills in three primary classrooms of a Czech school. The concepts of inquiry-based learning, theory of learning materials and lesson study method are the main components of the theoretical and conceptual background of the study. When comparing the Czech curriculum (official documents and textbooks used in school) and school curricular plans with the TIMSS framework, it emerges that both the national curricular framework and the school curriculum do not cover some of those upper mentioned. Based on these findings, a lesson plan introducing some of the missing areas and task types was developed and tested in a particular school. The qualitative research desigh of case study with embedded...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Konferenzberichte zum Thema "Mezinárodní školy"

1

Khendriche, Zuzana, und Marek Starý. „Svazkové školy: perspektiva k zachování venkovských škol?“ In 17. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. 17th International Colloquium on Regional sciences. Brno: Masaryk University Press, 2014. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-6840-2014-36.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Marešová, Magdalena. „Jak to ta škola dělá? (Klíčové faktory úspěšného zapojení rodičovských dobrovolníků do každodenní práce školy. Exploratorní případová studie Mezinárodní školy v Haagu)“. In 19th Annual Conference of CERA (Czech Educational Research Association). 19. výroční konference České asociace pedagogického výzkumu. Masaryk University Press, 2011. http://dx.doi.org/10.5817/pdf.p210-capv-2012-38.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Rehák, Štefan. „Vysoké školy v strednej a východnej Európe –štrukturálne a priestorové aspekty“. In XXII. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Brno: Masarykova univerzita, 2019. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-9268-2019-26.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Zvara, Jan, Petr Šašinka, Jakub Rybář und Petr Hudeček. „Vysoké školy jako aktér regionálního rozvoje“. In 16. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. (16th International Colloquium on Regional Sciences. Conference Proceedings.). Masaryk University Press, 2013. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-6257-2013-15.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Kouřilová, Jana. „Vyjížďka za vysokoškolským vzděláním z periferních venkovských regionů: Případová studie Vysoké školy ekonomické v Praze“. In XX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Kurdějov: Masaryk university, 2017. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8587-2017-44.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Palát, Milan. „Postoje studentů vysokých škol v Jihomoravském kraji k imigrantům“. In XIX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masaryk university, 2016. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8273-2016-119.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Šauer, Martin. „Druhá největší města V4 jako destinace cestovního ruchu - pohled studentů vybraných brněnských vysokých škol“. In XIX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masaryk university, 2016. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8273-2016-126.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Šindelková, Monika, Irena Plucková und Martina Zouharová. „Integrovaná tematická výuka jako motivační prvek přírodovědné výuky na základní škole“. In 11. mezinárodní vědecká konference. Didaktická konference 2017. 11th International Scientific Conference. Didactic Conference 2017. 1. a 2. června 2017, Brno, Česká republika. Brno: Masaryk university, 2017. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8590-2017-19.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Kaňka, Lukáš, und Jiří Ježek. „Spolupráce podniků, škol a veřejné správy při plánování lidských zdrojů v Plzeňském kraji pro období 2014–2020“. In 17. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. 17th International Colloquium on Regional sciences. Brno: Masaryk University Press, 2014. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-6840-2014-37.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Šerý, Ondřej, Tatiana Mintálová, Zdeněk Szczyrba und Václav Toušek. „Slováci v České republice: s důrazem na dojížďku za prací a do vysokých škol“. In 16. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. (16th International Colloquium on Regional Sciences. Conference Proceedings.). Masaryk University Press, 2013. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-6257-2013-13.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie