Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Limeryki“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Limeryki" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Limeryki"

1

Pawelec, Mariusz. „Limeryki karaimiki…“. Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów 32, Nr. 1-2 (70-71 (30.06.2021): 36–37. http://dx.doi.org/10.33229/az.928.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Tulisow, Jerzy. „Nowe karaimskie limeryki“. Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów 33, Nr. 1-2 (74-5) (30.06.2022): 33. http://dx.doi.org/10.33229/az.967.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Jakiś czas temu na łamach „Awazymyza” (numer 3-4/68-69 z 2020 r.) zagościła gromadka niesfornych mini dzieł poezji niepoważnej pióra Hani Pileckiej. Bohaterami wierszyków o absurdalnej poincie był oczywiście pewien Karaim (wszelkie podobieństwo do rzeczywistych postaci oficjalnie przypadkowe). I okazał się całkiem wdzięcznym tematem, bo tym razem karaimskie limeryki sypnęły się spod pióra Jerzego Tulisowa – mongolisty, mandżurysty, tłumacza tureckiej poezji i karaimskich legend.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Pilecka, Hanna. „Limeryki dla Emi(l)ki“. Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów 33, Nr. 3-4 (76-7) (30.12.2022): 18–19. http://dx.doi.org/10.33229/az.978.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Emilka ma pięć lat, talent do tworzenia opowieści i życie obfitujące w ciekawe zdarzenia, ale w tym roku najwięcej entuzjazmu w jej głosie usłyszałam, gdy po długiej podróży z rodzicami i siostrą dojechała wreszcie do Trok. Telefon aż wibrowal od dobrych emocji: „Babciu! Będziemy spacerować nad jeziorem i chodzić do szkoły z karaimskimi dziećmi!”
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Abkowicz, Mariola, und Anna Sulimowicz-Keruth. „Słońce przygrzewa“. Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów 32, Nr. 1-2 (70-71 (15.12.2021): 2. http://dx.doi.org/10.33229/az.921.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Słońce przygrzewa coraz mocniej i coraz bardziej chciałoby się wyrwać z czterech ścian do zieleni łąk i lasów. Równie mocno pragniemy swobodnych spotkań towarzyskich, bo po dłużących się pandemicznych zimie i wiośnie brakuje nam bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Ale zanim ruszymy na letnie peregrynacje, by spędzać czas wśród innych ludzi, zróbmy dwie rzeczy: zaszczepmy się i zajrzyjmy na łamy nowego numeru „Awazymyza”. Kontynuujemy pewne wątki, które pojawiły się w poprzednim numerze. Jeśli zaciekawiła Was opowieść Jakowa Kefelego, wojskowego lekarza walczącego w Chinach z epidemią cholery w 1902 roku, znajdziecie teraz więcej informacji o nim i jego bliskich oraz o niełatwych emigracyjnych losach. Opowie Wam o tym bratanek Jakowa, Michel Kefeli z Paryża, dla którego odkrywanie losów własnej rodziny, tej najbliższej i tej dalszej, stało się prawdziwą pasją. W rozmowie z Hanną Pilecką wraca do początków swoich zainteresowań, które zawiodły go znad Sekwany do Warszawy, Trok, Petersburga i pozwoliły złożyć na nowo odłamki rodzinnej mozaiki. A co, jeśli nie wszystkie kamyki z przeszłości lśnią chwalebnym blaskiem? Z postacią Izydora – Józefa Pileckiego mierzy się jego syn, Konstanty Pilecki, rysując przed nami jego niezwykle barwny, ale też niewolny od cieni, a przez to wzruszająco prawdziwy portret. Limeryki opublikowane w poprzednim numerze zainspirowały Mariusza Pawelca do sięgnięcia po te perełki absurdalnego humoru pióra polskich autorów i sprawdzenia, czy nie pojawiają się w nich karaimskie wątki. Zdziwicie się, co znalazł. Zaś Aleksander Babadżan dociekliwie bada karaimskie archiwalia w Bibliotece Wróblewskich w Wilnie i co rusz odkrywa coś nowego. Tym razem przedstawia dość zaskakującą zawartość teczek z wycinkami prasowymi zgroma- dzonymi przez Hadży Seraję Szapszała. Agnieszka Gordon opowiada o cennej inicjatywie zorganizowanej z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, która połączyła dzieci mieszkające w różnych krajach przy wspólnej nauce języka karaimskiego. Z zadowoleniem informujemy, że Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wsparł cztery projekty realizowane przez Związek Karaimów Polskich: Działalność podstawową, Karaimskie serwisy internetowe i archiwa cyfrowe, Publikację czasopism karaimskich: Awazymyz oraz Almanach Karaimski oraz Popularyzację kultury Karaimów – najmniejszej mniejszości etnicznej w Polsce. Ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego Projekty dofinansowano: Wydanie karaimskiego rocznika naukowego pt. „Almanach Karaimski”, Publikację karaimskiego czasopisma „Awazymyz” oraz Karaimską Mapę Muzyczną – działania na żywo. Fundacja Karaimskie Dziedzictwo uzyskała wsparcie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na trzy zadania: Działalność podstawową, Warsztaty edukacyjno-integracyjne na Litwie 2021 oraz Rozwój wirtualnej mapy obecności Karaimów w Warszawie www.mapy.karaimi.eu o Cmentarz Karaimski w Warszawie.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Szontagh, Veronika, und Dániel Tran. „A gyűlölet politikája: közösségi, társadalmi és globális válaszok“. Belügyi Szemle 65, Nr. 4 (15.04.2017): 108–11. http://dx.doi.org/10.38146/bsz.2017.4.8.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Pilecka, Hanna. „Niepoważnie o miłości do nazw geograficznych, czyli kłopoty z limerykami“. Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów 31, Nr. 3-4 (68-9) (30.12.2020): 25–27. http://dx.doi.org/10.33229/az.914.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Abkowicz, Mariola, und Anna Sulimowicz-Keruth. „Wirus, pandemia, dystans społeczny“. Awazymyz. Pismo historyczno-społeczno-kulturalne Karaimów 31, Nr. 3-4 (68-9) (30.12.2020): 2. http://dx.doi.org/10.33229/az.908.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Wirus, pandemia, dystans społeczny to pojęcia, które towarzyszyły nam przez cały rok 2020. Wszyscy odczuwaliśmy brak kontaktów międzyludzkich, które dotąd wydawały czymś zwyczajnym i oczywistym. Zamiast się spotykać z innymi ludźmi, przyszło nam integrować się z komputerami i poznawać nowe techniki komunikacji. To nie był i nie jest łatwy czas, ale szczęśliwie udało się go jak dotąd przetrwać bez strat wśród naszych bliskich. Epidemia jest zresztą wpisana w naszą pamięć zbiorową. Każdego lata wspominamy przecież ofiary dżumy z 1710 roku, która w tak straszliwy sposób dotknęła naszą społeczność. Ale głowy do góry! Koniec roku to czas podsumowań. Niech sprawozdania Związku Karaimów Polskich i Fundacji Karaimskie Dziedzictwo przypomną nam pozytywne emocje, które towarzyszyły wcale nie nielicznym, mimo skomplikowanej sytuacji, wydarzeniom z naszego życia kulturalnego i społecznego w tym roku. W tym numerze „Awazymyz” mamy też dla Was nowość. Wiele uwagi poświęcaliśmy dotąd przeszłości, postaciom z karaimskiej historii. A co z tymi, którzy tworzą dzień dzisiejszy, z powodzeniem funkcjonują w otaczającym nas świecie, nie tracąc karaimskiej cząstki swej duszy? Nowy cykl wywiadów pt. „Portret współczesny” rozpoczyna rozmowa Hanny Pileckiej z Agnieszką Gordon, naukowcem, działaczką edukacyjną i mamą trzech córek, której życie związane jest z Wrocławiem, Trokami i Canterbury.Nie zarzucamy jednak naszej pasji poznawania przeszłości. Czasy innej epidemii ożywają przed nami w jakże aktualnych dziś wspomnieniach z Chin początku wieku XX, spisanych przez lekarza wojskowego, Jakowa Kefelego. O charakternym, ale niepozbawionym społecznej wrażliwości Karaimie-warszawiaku, kupcu tytoniowym Szymonie Chorczence opowiada Anna Sulimowicz-Keruth, przybliżając także projekt Crispa, dzięki któremu poszukiwanie karaimskich śladów w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego stało się możliwe z każdego miejsca i o każdej porze. Lekkie pióro i poczucie humoru Hanny Pileckiej odgoni, mamy nadzieję, ponure myśli i sprowokuje Was do uśmiechu. Seria złośliwych i czasem nieco frywolnych limeryków, w kórych pojawiają się też trockie motywy, pozwoli przywołać w pamięci beztroske chwile, za którymi tak tęsknimy. Pisaliśmy już w poprzednim numerze o karaimskiej mapie muzycznej. Kolejnymi szczegółami dotyczącymi jej powstania dzieli się z Wami Ewelina Krawczyk, odpowiedzialna za promocję tego projektu. Konkurs dla dzieci i młodzieży, którego idea zrodziła się podczas zjazdu członków ZKP, spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Wewnątrz numeru i na tylnej okładce prezentujemy nadesłane prace. Gratulujemy laureatom i za- pewniamy, że to nie ostatnia taka inicjatywa. Do zobaczenia w nowym, miejmy nadzieję bezpieczniejszym, roku!
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Rosół, Rafał. „Arystofanes i limeryki“. Meander, 24.02.2023. http://dx.doi.org/10.24425/118467.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Limeryki"

1

Tomicka-Danielewicz, Urszula. Solo w duecie: Liryki i limeryki. Warszawa: Wydawn. Trio, 2001.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Bikont, Anna. Limeryki, czyli o plugawości i promienistych szczytach nonsensu. Warszawa: Prószyński i S-ka, 1998.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Bryndal, Rafał. Święty Mikołaj, krawiec i Kutno: Wierszyki niby-limeryki. Toruń: Graffiti BC, 2002.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Tarnogórska, Maria. Genus ludens: Limeryk w polskiej kulturze literackiej = Genus ludens : the limerick in Polish literary culture. Wrocław: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, 2012.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Przyzagrodowe zoo. Łódź: Wydawnictwo Astra, 2005.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Bāṃlā limerika saṃgraha. Kalikātā: Iṇḍiẏāna Pābalikeśans, 1985.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Novye limeriki: Iz zhizni zamechatelʹnykh li︠u︡deĭ. Sankt-Peterburg: Ploshchadʹ Iskusstv, 2018.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Remesz, Mr Joe. 1500 Nonsense Limerks. CreateSpace Independent Publishing Platform, 2015.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie