Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Kvalita ve vzdělávání“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Kvalita ve vzdělávání" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Kvalita ve vzdělávání"

1

Polechová, Pavla. „OECD. Rovnost a kvalita ve vzdělávání: podpora znevýhodněných žáků a škol“. ORBIS SCHOLAE 7, Nr. 3 (05.02.2018): 159–62. http://dx.doi.org/10.14712/23363177.2018.52.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Syslová, Zora, und Vladimíra Hornáčková. „Kvalita reflexe v profesním myšlení učitelek mateřských škol“. Pedagogická orientace 24, Nr. 4 (24.10.2014): 535–61. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-4-535.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předložená studie přináší do odborného diskurzu o profesionalizaci učitelského povolání pohled na profesní myšlení učitelek mateřských škol s cílem zjistit, jak kvalitní je reflexe učitelek mateřských škol s různou úrovní kvalifikace. V úvodních kapitolách autorky rozvíjí úvahu o vztahu profesionality a kvalifikovanosti, která vyúsťuje do vymezení tří dimenzí profesního myšlení – dimenze poznatkové, reflektivní a subjektivní. V dalším textu se autorky zaměřují již jen na dimenzi reflektivní, která se stala ústředním bodem zkoumání povahy myšlení učitelek mateřských škol s různou úrovní kvalifikace (ISCED 3A a ISCED 5B). Představují modely reflexe (Eby, 2000; Korthagen, 2011; Píšová, 2005), které využily ve svém výzkumu. Zbývající část textu se věnuje metodice výzkumu a zjištěním, která z analýzy dat vyplynula. Výsledky ukazují, že některé pozitivní hodnotící výroky respondentek o jejich práci jsou v kontrastu s výsledky analýzy videonahrávek. Výsledky výzkumného šetření ukázaly, že učitelky, které se cílenou reflexí a realizací technik sebereflexe již zabývaly, využívají vyšších hladin kognitivního myšlení. Podpořily se tak úvahy autorek o profesním myšlení a jeho rozvoji v systematickém zavádění reflexe již v pregraduálním vzdělávání učitelek mateřských škol na pedagogických fakultách.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Poláchová, J. Vašťatková. „School case studies: Stories of self-evaluation“. Pedagogická orientace 23, Nr. 6 (05.02.2014): 810–22. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-6-810.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek je věnován autoevaluaci jako strategii ovlivňující kvalitu vzdělávání a podporující rozvoj škol zevnitř. Představuje metodologii vzniku 30 případových studií českých škol, které zachycují průběh i souvislosti autoevaluace. Analýza výstupů studií psaných ve formě příběhů škol pak umožňuje stanovit závěry o charakteru autoevaluačních procesů z hlediska zavádění změny. Ukazuje, že se autoevaluace pozvolna a postupně dostává do života českých škol. V centru zájmu je i posouzení přínosu zvoleného výzkumného designu pro metodologii vícepřípadových studií.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Lokajíčková, V. „Kompetence k učení a možnosti jejího rozvíjení a hodnocení: vymezení pojmu a přehled současných přístupů“. Pedagogická orientace 23, Nr. 3 (19.07.2013): 318–41. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-3-318.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Přehledová studie zpřístupňuje poznatky o kompetenci k učení a možnostech jejího rozvíjení ve výuce. Studie je rozvržena do dvou částí. První část se zabývá vymezením kompetence k učení v návaznosti na koncept (klíčových) kompetencí. S oporou o vybrané autory je kompetence k učení strukturována do dílčích dimenzí – (sub)dimenzí a je tak upozorněno na problém jejího pojetí jako multidimenzionálního konstruktu. Dále je poukázáno na zařazení jednotlivých dimenzí a (sub)dimenzí u vybraných autorů, což přináší další komplikace spojené s tímto konstruktem. U autorů jsou identifikovány tři přístupy k vymezení kompetence k učení prostřednictvím: (1) kvalit – charakteristik, (2) komponent – složek a (3) propojením kvalit a komponent (kombinovaný přístup). V druhé části studie jsou představeny čtyři domácí přístupy umožňující rozvíjet kompetenci k učení ve výuce. První dva představené přístupy (Výzkumného ústavu pedagogického) nahlíží na kompetenci k učení prostřednictvím „širší“ perspektivy (makroměřítko). Další dva přístupy (Chvála a Kasíkové a Institutu výzkumu školního vzdělávání) nahlíží na kompetenci k učení více zaostřeně (mikroměřítko) a umožňují i její hodnocení.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Janík, Miroslav, Karolína Pešková und Tomáš Janík. „Standardy pro učitelské vzdělávání jako cesta ke kvalitě: reflexe vývoje ve Spolkové republice Německo“. ORBIS SCHOLAE 8, Nr. 3 (02.02.2018): 47–70. http://dx.doi.org/10.14712/23363177.2015.57.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Juklová, Kateřina, Stanislav Michek, Petr Soukup, Jindra Vondroušová und Daniela Vrabcová. „Studentovo hodnocení výuky: validace a adaptace dotazníku CEQ pro podmínky českých vysokých škol“. Pedagogická orientace 30, Nr. 1 (30.06.2020): 32–60. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2020-1-32.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem příspěvku je seznámit s průběhem a výsledky validace a adaptace dotazníku CEQ (Course Experience Questionnaire) a diskutovat jeho využitelnost v aktuálních podmínkách českých vysokých škol. Originální verze dotazníku vznikla na základě intenzivních výzkumů učení studentů koncem 80. let v Austrálii a v současné době je jedním z celosvětově nejužívanějších nástrojů pro hodnocení kvality výuky studentem v terciárním vzdělávání. Vzhledem k aktuální potřebě českých vysokých škol realizovat autoevaluační procesy s použitím validních a spolehlivých nástrojů považujeme ověření psychometrických vlastností dotazníku a jeho adaptaci za jedno z možných řešení. V úvodní části textu je nastíněn kontext a okolnosti vzniku australského originálu včetně teoretických koncepcí, které se staly jeho základem. Proces adaptace a validace byl realizován na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové (PdF UHK) a proběhl ve dvou fázích kombinujících kvalitativní a kvantitativní přístup. V prvním kroku proběhla ohnisková skupina se studenty s cílem ověřit soulad mezi pojetím kvality výuky u českých studentů a zaměřením dotazníku. Následně byl přeložený dotazník administrován 661 studentům učitelství z PdF UHK a ověřován z hlediska konstruktové a kriteriální validity a reliability. Analýzy potvrdily originální pětifaktorovou strukturu dotazníku a uspokojivou vnitřní konzistenci všech škál. Výsledky jsou diskutovány a vztaženy ke zjištění zahraničních autorů i ke kontextu příležitostí a omezení pro používání v českém prostředí. V závěru je upozorněno na limity studie a jsou naznačeny další možné směry úprav.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Spilková, Vladimíra. „Přístupy české vzdělávací politiky po roce 1989: Deprofesionalizace učitelství a učitelského vzdělávání?“ Pedagogika 66, Nr. 4 (20.10.2016). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2016.348.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Anotace: Příspěvek je věnován kritické reflexi vývoje přístupů české vzdělávací politiky k učitelské profesi a přípravě na ni po roce 1989. Jsou analyzovány relevantní dokumenty vzdělávací politiky, legislativní návrhy i reálné zásahy decizní sféry v této oblasti v posledních 25 letech. V centru pozornosti jsou mezníky ve vývoji a klíčové problémy – profesionalizace učitelství a její podpora ze strany vzdělávací politiky vs. deprofesionalizace, profesní standard jako soubor klíčových profesních kompetencí, které jsou předpokladem ke kvalitnímu zvládání profese v měnících se nárocích na školní vzdělávání, karierní systém jako prostředek k podpoře profesního růstu učitelů, přístupy ke kvalitě učitelského vzdělávání, míra liberálnosti vzdělávací politiky v oblasti přípravy učitelů v kontextu výrazné kurikulární reformy (akademické svobody na straně jedné a odpovědnost státu za kvalitu vzdělávání a tedy i za kvalitu učitelů na straně druhé), vymezování rámcových požadavků na přípravu učitelů ze strany státu, reálné možnosti a meze Akreditační komise ČR v ovlivňování kvality vzdělávání na fakultách připravujících budoucí učitele. Klíčová slova: Vzdělávací politika, proměny profese v kontextu proměn školního vzdělávání, profesionalizace a de-profesionalizace učitelství, profesní standard, kvalita učitelského vzdělávání, fakulty připravující učitele, akreditační komise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Stará, Jana, und Karel Starý. „Výukové cíle aneb cesta tam a zase zpátky“. Pedagogika 68, Nr. 2 (19.08.2018). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2017.1033.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: Cíl: Popsat, jak o výukových cílech v sociálně-humanitním vzdělávání uvažují učitelé 1. stupně ZŠ, jaké cíle si ve výuce stanovují, jak je zprostředkovávají žákům a jak s nimi ve výuce pracují. Metody: Vícepřípadová explorační studie, případem je práce učitele se vzdělávacími cíli. Účastnicemi výzkumu bylo 10 učitelek 1. stupně ZŠ. Jako metody byly použity pozorování ve výuce, hloubkové polostrukturované individuální rozhovory s učitelkami a obsahová analýza výukových artefaktů. Výsledky: Vzdělávací cíle se ve výuce nevyskytují v explicitní formě. Při pozorování se implicitní cíle vynořovaly – na začátku hodin při sdělování programu, v průběhu hodin při řešení učebních úloh a především při hodnoticích procesech včetně závěrečné reflexe. Nejzřetelněji se vzdělávací cíle ozřejmovaly při používání kriteriálního hodnocení. Kvalita a způsoby práce s cíli u zkoumaných učitelek byla velmi různorodá. V mnohých hodinách byly v nesouladu vzdělávací cíle, výukové metody a hodnocení žáků. V rozhovorech učitelky explicitně neuváděly rozvoj hodnot jako to, o co ve výuce usilují. Závěry: Pokud jsou cíle, obsah a hodnoticí postupy v souladu, přináší to pozitivní důsledky pro učení žáků. Analýzou výroků učitele a jejich odezvy u žáků jsme dospěli k názoru, že zdokonalení práce s výukovými cíli má potenciál přinášet žákům větší zisky z učení a celkově zkvalitňovat jejich vzdělávání. Vzhledem k velkým rozdílům mezi učiteli nám připadá důležité individualizovat jejich podporu.Klíčová slova: výukový cíl, vzdělávací cíl, primární vzdělávání, realizované kurikulum, případová studie, sociálně-humanitní vzdělávání.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Pecina, Pavel, und Peter Marinič. „Kvalita výuky odborných předmětů a její výzkum s využitím didaktických kazuistik“. Pedagogika 71, Nr. 1 (08.04.2021). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2020.1723.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předložená empirická studie je věnována dosud málo zkoumané oblasti, a to využití didaktických kazuistik v rámci výzkumu kvality výuky odborných předmětů na středních školách. Cílem studie je vymezit specifika kvality výuky v podmínkách odborného technického vzdělávání a její zkoumání s využitím didaktických kazuistik. Dále potom prezentace hlavních zjištění didaktické kazuistiky realizované ve výuce odborného technického předmětu na střední odborné škole technické v Brně v roce 2019. Metody výzkumu: Ve výzkumu byl aplikován kvalitativní přístup s využitím případové studie – didaktické kazuistiky. Výsledky přinášejí informaci o možnosti zkoumání kvality výuky odborných předmětů s využitím didaktických kazuistik. Dále poskytují náhled do konkrétní výukové situace a jejího hodnocení. Závěry pomáhají vymezit a identifikovat zkoumání kvality výuky ve specifických podmínkách výuky odborných technických předmětů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Holec, Jakub, und Dominik Dvořák. „Přírodovědné standardy další generace v USA – reálná změna k lepšímu, či jen vize tvůrců?“ Pedagogika 69, Nr. 1 (28.06.2019). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2018.1341.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Abstrakt: Případová studie založená na analýze dokumentů popisuje charakteristiky nového standardu pro přírodovědné vzdělávání v kontextu vzdělávacích reforem ve Spojených státech amerických.Hlavní téma: Přírodovědné standardy další generace (Next Generation Science Standards, NGSS) představují inovativní přístup k výuce přírodních věd. Zdůrazňují propojení očekávaných výstupů vzdělávání v přírodních vědách s procesy podporujícími jejich dosažení s důrazem na aktivní zkoumání přírodních jevů a na nadpředmětové kompetence. S odstupem pěti let od jejich zveřejnění jsou zajímavým případem pro studium kontextů vedoucích k vzniku kurikulárního dokumentu a hodnocení jeho vlivu na přírodovědnou výuku.Posloupnost výkladu: Uvádíme aktuální politicko-sociální kontexty a procesy vedoucí ke vzniku nových amerických standardů přírodovědného vzdělávání. Vysvětlujeme strukturu NGSS, na příkladech ukazujeme jejich obsah a porovnáváme jej s předešlými národními standardy pro přírodní vědy. Popisujeme i dosavadní poznatky o vlivu nových standardů na realizaci přírodovědného vzdělávání v USA a o překážkách pro jejich implementaci.Závěry: Americké NGSS představují ambiciózní dokument propojující požadované znalosti v oblasti přírodních věd s procesy vedoucími k jejich získávání. Při implementaci NGSS se výrazně projevuje rozdílná kvalita vzdělávání napříč jednotlivými státy federace i uvnitř nich. K většímu přijetí nových standardů bude nezbytná podpora učitelů v realizaci výuky zaměřené na aktivní zkoumání přírodních jevů a samotná vnitřní motivace učitelů takovým způsobem učit. Klíčová slova: přírodovědné vzdělávání, kurikulum, kurikulární reforma, standardy, Next Generation Science Standards, USA
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Kvalita ve vzdělávání"

1

Vobruba, Lukáš. „Kvalita vysokoškolského vzdělávání ve vybraných státech EU“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-114281.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of this thesis is to approach a meaning of quality in higher education. The education is perceived as a system where several kinds of investment are transformed into outcomes with an added value. Determining a methodology based on a correlation analysis enables the author to look for links in education systems of selected members of the European Union. These links are interpreted in order to point out the qualitative implications of potential decisions in terms of managing this system both at a central and institutional level. Approaches to quality of tertiary education are presented in order to define the means of quality assessment and selecting a policy of achieving it. The functioning principles of higher education institutions describe the institutions' structure and characteristics. These are complemented with the impact of the European Union initiatives. The properties of higher education are analysed using selected indicators which are assumed to have an influence on education quality. The reasons for their choice are explained and an enouncement of hypotheses is followed by the correlation. The analysis outputs are interpreted and contextualised in accordance to their usability for the stakeholders.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Suchomelová, Kristýna. „Příležitosti a limity systémů řízení kvality ve vzdělávání“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-193514.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This master thesis entitled "Opportunities and limits of evaluating the quality and efficiency in education " explores the possibilities of detecting and evaluating the quality, efficiency and impact of education. The thesis is composed of two parts . The theoretical part describes the basic terms and definitions of the education, presents analysis of approaches to evaluating the quality and effectiveness of further education, including explanations of specific models and evaluation methods which measure the impact of training on person or on the company in general. The empirical part deals with the analysis of the evaluation system of education in practice, particularly in two companies (Wrigley, Staropramen Brewery) and five secondary schools. At the end everything is summarized and some recommendations and suggestions are provided.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Hrušková, Hana. „Specifika personálního řízení ve středním podniku“. Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-198243.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The Master's Thesis engages the processes of education, hiring, choice and adaptation of new employees in a middle size company. Human resources activities, which are necessary for the practical part, are introduced in theoretical part of the thesis. Organisation, where has research been made is introduced in the practical part. Research has been made by a questionnaires, individual interview and mystery shopping. The methods of the mystery shopping and questionnaires were used twice in the thesis, once for research before the education project from EU funds and for second time after it. Main task to reach the goal of the thesis is the comparison of results from both researches. There is a recommendation for improvements of the education processes in the company. This recommendation should be a basement for set-up a new education system in the company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kalousek, Jaroslav. „Kvalita ve vzdělávání“. Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-331731.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
A cornerstone of the following thesis is conviction, that education is a core activity of every school and its headteacher is a main character in reaching quality of education. Leadership and management must go hand in hand, but they are not the same. In his analysis author uses many foreign researches to introduce leadership in the school enviroment. A theory of management by competencies is an introduction for the following comparison of the headteachers education in selected countries. Author keeps on mind an education policy of the OECD. A quantitative research among 112 headteachers is a synthesis of the previous qualitative analysis. A statistic method of generalized linear models (GLM) was used for analysis of the data. Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Bělková, Veronika. „Bariéry ve vzdělávání seniorů“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-446630.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis is concerned with the barriers to education for the elderly . In the theoretical part there is introduced the theoretical framework of gerontology as well as other related issues i.e. the ageing, old age, quality of life and different forms of education for older adults. The practical segment of the thesis deals with the actual research and summary of the data obtained by the survey. The survey encompasses multiple aspects such as gender, age or in particular the age distribution within the group of elderly learners, or their highest level of educational attainment. The research aims at discovering whether the level of education acquired by seniors previously in life could somehow influence their desire to learn more in old age. Therefore , if there exists a stronger tendency to engage in further education among the vocational, highschool or university graduates. Other perspectives of the research are the geographical location of learners, their field of study or their motives behind the participation in the University of the Third Age studies. The goal of the thesis is to find a wide spectrum of people who attend U3A and thus identify the barriers, which could have faced the ones who had chosen not to engage in further studies. Another goal is to present some information...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Vojtěch, Petr. „Zavedení, udržování a rozvoj systému managementu kvality ČSN EN ISO 9001:2009 ve vzdělávání“. Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-340911.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The presented work deals with the quality of education and elaborates upon the implementation of system of quality management ISO 9001 as one of the ways of possible improvement of a process and outcomes of education. Introduction included in the theoretical part is focused on explanation of the concepts of education quality, quality management, quality of a school, quality standards, quality control and quality management models. The subsequent part of the work contains implementation of a quality management system. The following chapter deals with process management as a means of maintaining quality management system. The final chapter of the theoretical part describes cloud computing as the latest and most progressive path of development of quality management. The object of the research is to develop a model of implementation of the quality management system. Actual implementation model build on a previous qualitative research conducted in several schools, performed in a form of a case study. In the appendix part, a number of actual documents are attached in order to better convey the implementation process. KEYWORDS: Education quality, quality management, ISO, quality criteria, quality standards, Office 365, cloud
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Holčáková, Iveta. „Řízení kvality vzdělávání ve středních odborných učilištích na území hlavního města Prahy“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-446406.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis deals with the issues related to the quality management system in the field of secondary education, specifically in relation to the provision of education with an apprenticeship certificate. The quality management system is mostly associated with the private sector as a production process. However, the quality of services is as important as the quality of products. Quality management has also been known to the public sector for several years. Also state administration organizations, local authorities, universities, etc. deal with the quality management system. Secondary schools should certainly not be excluded from this sphere, as it is a necessary part of the school education system. The quality of the education provided, its course and results should undoubtedly be systematically managed. The first part of the thesis contains the definition of basic concepts focused on education and the school education system, defining quality, quality management methods (ISO, TQM, EFQM, CAF) and the principles of quality management in education. The definition of terms and related principles is based on the study of scientific literature, valid legal regulations and other documents focused on the quality management system. The empirical part of the diploma thesis is focused on the analysis...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

DVOŘÁK, František. „Systém rozvoje a vzdělávání zaměstnanců ve vybrané organizaci“. Master's thesis, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-317529.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of this thesis entitled "System of development and training of employees in the selected company" is an analysis of education and development of employees in the company XY. In the work is used fictive company name XY to preserve the anonymity of the organization. The work is divided into two parts. The first part ( one third of total volume ) is focused on theory. The remaining part is practical work, which is targeted on the specific analysis of the company XY. The theoretical part aims at clarifying the possible approaches to company training and development of its employees, further at objectives and functions of education, region and method development and education, and finally at systematic training cycle. The practical part is focused not only on an analysis of the process of education and development of employees in the company XY, but also to get feedback from the employees themselves. To obtain the necessary information were used in addition to internal company documents also two surveys: Quantitative research (survey) and qualitative research (expert interviews). It can be said that based on the results of both studies there was a consensus of obtained information (results). Based on this information and findings were made proposals to improve the education and development of the analyzed company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

FIALOVÁ, Markéta. „Lidské zdroje v systému managementu kvality ve vybraném podniku“. Master's thesis, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-367465.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The diploma thesis is focused on human resources in quality management system. The aim of this thesis is to evaluate current state of human resources in quality management in chosen enterprise and to design possible developments on it´s outcomes. This thesis is focused on two parts theoretical and practical part. The theoretical part describes history and important personalities of quality management. Terms: quality, quality management, quality management system, pros and cons of introducing this system are also defined here along with principles and conceptions of quality. Another part is focused on human resources in quality system, it´s training, education, evaluation of training, certification of personnel, motivation, team work, etc. The last part is about management quality cost. Practical part is focused on company analysis in society of human resources in quality management system. First the company is described when it was founded, what the company do, it´s goals, strategy and policy, it´s customers, etc. The quality management system is described here which certificates the company possess, strategy, policy and quality goals. Human resources are also described in association with it´s structure, education and gender. This part is also focused on their education, motivation, teamwork, evaluation, satisfaction and certificate of employees. Finally there are mentioned the cost of obtaining certificates and education costs After this analysis the suggestions for improvements are designed. The suggestions are for human resources in quality management system and improvement of enterprise alike.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Dvořák, Bohuslav. „Současné trendy ve vzdělávání a jejich aplikace v kvalifikačním studiu učitelů angličtiny“. Doctoral thesis, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-404156.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This dissertation thesis deals with lifelong education, specifically a programme provided by the Department of English Language and Literature at Charles University, Prague. The thesis is divided into two parts: theoretical and research. In the theoretical part, the theoretical basis of lifelong education is analysed, as well as trends in selected aspects of it. In the research part, data about appropriate programmes from other European countries as well as curricula from other universities and colleges in the Czech Republic and from abroad are analysed. The results of the pilot stage, the questionnaire distributed among the successful participants of the lifelong education programme, which are followed by semi-structured interviews, are presented and compared. In addition, semi-structured interviews were conducted with the teachers teaching in this programme. Content analysis is used to process, compare and interpret the collected data with regard to the programme in question and to the aims of the thesis. The main aims of the dissertation thesis are to find out how similar programmes are structured in the Czech Republic and abroad, what expectations the participants had before starting the programme at Charles University and the extent to which they were met, and whether or not they regard the...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie