Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Duchovní pojetí“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Duchovní pojetí" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Duchovní pojetí"

1

Štěch, Ondřej. „Sekularita a zápas o veřejný prostor“. Sociální studia / Social Studies 10, Nr. 3 (25.07.2013): 45–59. http://dx.doi.org/10.5817/soc2013-3-45.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek navazuje na diskusi mezi zastánci sekularizovaného veřejného prostoru a na kritiku tohoto konceptu. Významnými body této diskuse jsou Rawlsovo vymezení veřejného rozumu, Habermasova modifikace tohoto pojetí a Taylorova kritika Habermase. Rekonstrukce této debaty umožní uvažovat o tom, jak její protagonisté přispívají ke schopnosti imaginace takového společenského uspořádání, ve kterém jedinci s odlišným duchovním zázemím dokáží žít v neasimilované různosti a přitom ve vzájemné úctě; zdroje takové imaginace nemusejí být nutně sekulární v úzkém slova smyslu. Cílem je vytvoření takové sekularity, která nebude zbraní jedněch proti druhým, nýbrž přijatelným soužitím pro zastánce co nejširšího spektra postojů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Potoček, Jan. „Melancholie a sebevražda v díle Roberta Burtona“. Dějiny – teorie – kritika, Nr. 1 (10.04.2023): 84–106. http://dx.doi.org/10.14712/24645370.2922.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Studie si klade za cíl vyložit Burtonovu koncepci sebevraždy. Aby bylo možné jeho pojetí sebevraždy porozumět, je třeba nejprve popsat, jakým způsobem rozuměl její hlavní příčině, tedy melancholii. Z toho důvodu se první část studie věnuje rozboru konceptu melancholie obsaženém v díle Anatomie melancholie. Závěry tohoto rozboru jsou následně v druhé části využity k vysvětlení Burtonova pojetí sebevraždy a jím navržené léčby či prevence. V obou krocích je hlavní pozornost obrácena na Anatomii melancholie, pomocí které je přiblížena jednak Burtonova myslitelská pozice, ale zároveň i autorský záměr a celoživotní zájem o otázku melancholie. Studie je tak příspěvkem k bádání, které Burtonovo myšlení a dílo pojímá v historicko-kulturně-myšlenkovém kontextu raně novověkého světa, a dále ke zkoumání působnosti díla a autorské strategie zaměřené na čtenáře. Závěry studie odhalují komplexnost a sofistikovanost Burtonovy koncepce sebevraždy a ukazují, že se značně odlišuje od představ tehdejších soudců, koronerů, duchovních a lékařů, kteří měli s otázkou sebevraždy co do činění. Klíčová slova: Robert Burton, melancholie, sebevražda, hřích, léčba, kulturní a intelektuální dějiny.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Jirásek, I. „Fenomén putování jako symbol duchovního rozměru osobnostního rozvoje v diskursu zážitkové pedagogiky“. Pedagogická orientace 24, Nr. 1 (28.02.2014): 5–21. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-1-5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Text v diskursu filosofie výchovy hledá možná propojení informálního vzdělávání v rámci putovního kurzu Prázdninové školy Lipnice Život je gotickej pes a potenciálního rozvoje spirituálního rozměru lidského způsobu bytí. První část výkladu pojednává o oboru zážitková pedagogika a expedičním kurzu jako příkladu zvoleného diskursu. Druhá část se zaměřuje na spirituální rozměr lidského prožívání a jeho odlišení od témat náboženských. Třetí část konkretizuje spirituální prožitky v rámci popisovaného kurzu a předkládá nový model spirituálního (nenáboženského) putování. Struktura projektů realizovaných metodami zážitkové pedagogiky nabízí potenciál pro uchopení možností, jež s sebou nese nenábožensky pojatá spiritualita. Mezi fenomény strukturující tento rozměr prožívání patří duch, cesta, transcendence, transformace a smysl. Příspěvek tak upozorňuje, že zážitková pedagogika má ve své hloubce velmi blízko ke spiritualitě v její nenáboženské dimenzi a tím i k akcentaci autentického modu existence.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Duchovní pojetí"

1

Janoušková, Petra. „Daimón: Jednota a protikladnost světa Lopeho de Aguirre“. Master's thesis, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-312947.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The present work is focused on interpretation of the novel Daimón, written by Argentinian writer Abel Posse. It indicates the context of the "Latin America's new historical novel", comments the historical background of the story, touches the concept of time in the novel. Then the work analyses in detail the composition of the novel which is structured as a Tarot cards reading, explains the importance of the Tarot not only for interpretation of the Daimón novel, but also for understanding the World in general. Key words: Tarot, Lope de Aguirre, Abel Posse, new historical Latin America's new historical novel, dialogism, parody, heteroglossia, spiritual path, Toltec, Toltec shamanism, Carlos Castaneda, concept of cyclical time, contradictions, realization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Duchovní pojetí"

1

Dvořák, Vladimír J., und Jan B. Lášek. Comenius als Theologe: Beiträge zur Internationalen wissenschaftlichen Konferenz "Comenius' Erbe und die Erziehung des Menschen für das 21. Jahrhundert" (Sektion VII) : anlässlich des 400. Geburtstages von Jan Amos Comenius. Prag: Nadace Comenius, 1998.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Cajthaml, Martin. Evropa a péče o duši: Patočkovo pojetí duchovních základů Evropy. Praha: OIKOYMENH, 2010.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Hart, Stanislav. The story of an exchange student: Saved at Phil Driscoll's concert. Dobříš: Petr Dvořák, 2011.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie