Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Druhý ročník ZŠ“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Druhý ročník ZŠ" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Druhý ročník ZŠ"

1

Kubiatko, Milan. „Sémantický diferenciál jako jedna z možností zkoumání postojů k chemii u žáků druhého stupně základních škol“. Scientia in educatione 7, Nr. 1 (21.07.2016): 2–15. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.277.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek v první řadě poskytuje příklad, jak pracovat se sémantickým diferenciálem, v druhé řadě je zaměřen na zjištění postojů k chemii na základě dat získaných prostřednictvím sémantického diferenciálu. Chemie patří mezi málo oblíbené školní předměty, jak v domácím, tak i zahraničním prostředí. Na zkoumání vnímání chemie se nejčastěji používají dotazníky se škálovanými položkami. Použití sémantického diferenciálu patří mezi málo používané metody získávání dat. Cílem výzkumného šetření bylo zjistit postoje žáků základních škol k chemii za použití sémantického diferenciálu, dále byl zjišťován vliv ročníku a genderu na postoje žáků druhého stupně ZŠ k chemii. Výzkumného šetření se zúčastnilo 71 respondentů, kterým byl distribuován výzkumný nástroj s 20 adjektivy na 7bodové škále. Po obdržení dat byla stanovena reliabilita použitím Cronbachova alfa, která indikovala spolehlivost výzkumného nástroje. Použitím faktorové analýzy byla adjektiva rozdělena do čtyř dimenzí. Na základě průměrného skóre byl indikován neutrální postoj k chemii. Pomocí t-testu byl zjišťován rozdíl mezi skupinami proměnných gender a ročník. Chlapci vnímali chemii významně pozitivněji v porovnání s dívkami, mladší žáci vnímali chemii pozitivněji než starší.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Samková, Libuše. „Didaktické znalosti obsahu budoucích učitelů 1. stupně základní školy před studiem didaktiky matematiky“. Scientia in educatione 7, Nr. 2 (31.12.2016): 71–99. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.254.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předkládaná studie se věnuje problematice zkoumání didaktických znalostí obsahu v matematice v kontextu vzdělávání budoucích učitelů 1. stupně ZŠ. Jako nástroj pro zkoumání těchto znalostí představuje výukovou pomůcku Concept Cartoons. První část příspěvku uvádí přehled souvisejícího výzkumu, v druhé části popisujeme kvalitativní výzkum s přípravnou studií. Přípravná studie byla zaměřena na způsob použití Concept Cartoons jako nástroje pro zkoumání didaktických znalostí obsahu, vlastní výzkum byl zaměřen na zkoumání didaktických znalostí obsahu u budoucích učitelů 1. stupně ZŠ. Účastníky výzkumu byli studenti druhého ročníku pětiletého magisterského oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, kteří ještě nenavštěvovali univerzitní kurz didaktiky matematiky. Zájem byl soustředěn na znalosti v oblasti číselných oborů. Výsledky šetření potvrdily, že neformální základy didaktických znalostí obsahu mohou někteří budoucí učitelé úspěšně získávat z vlastních zkušeností v roli žáka/studenta na základní škole, střední škole a během nedidaktických univerzitních kurzů. Analýza dat odhalila několik respondentů s dobrou znalostí učebních úloh a žákových miskoncepcí. Zároveň jsme však objevili i respondenty, kteří nejsou schopni rozlišovat mezi identifikací, příčinou a nápravou chyby a kteří mají o možném uvažování žáků nerealistické mylné představy. Obecné výsledky šetření jsou ve studii doloženy konkrétními datovými úryvky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Hrozová, Markéta. „Výchova ke zdraví v učebnicích 1. stupně ZŠ: výsledky analýzy didaktického aparátu učebnic prvouky/přírodovědy“. Pedagogická orientace 25, Nr. 2 (20.05.2015): 249–70. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-2-249.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem empirické studie je prezentace výsledků obsahové analýzy didaktického aparátu učebnic a cvičebnic školního vzdělávacího předmětu prvouka/přírodověda určených pro žáky 1. stupně základních škol z hlediska jejich zaměření na výchovu ke zdraví. V první části studie prezentujeme teoretický základ našeho výzkumu, který spočíval ve vymezení analytických kategorií vyplývajících z holistického pojetí zdraví. V druhé části představujeme cíle a metody výzkumu, výzkumný vzorek sestávající z pěti současných ucelených učebnicových řad učebnic prvouky/ přírodovědy (38 učebnic/cvičebnic; 3136 zkoumaných jednotek, tedy otázek, námětů a úkolů zařazených do učebnic) platných pro 1. stupeň základního vzdělávání. Třetí část je věnována výsledkům analýzy, která poukázala na významné rozdíly v prezentaci učiva v oblasti výchova ke zdraví. Z výsledků vyplývá nereflektování holistického pojetí zdraví v jeho plném rozsahu, majoritní zastoupení biologického kontextu zdraví ve zkoumaných učebnicích. Holistické pojetí zdraví nejvíce reflektují učebnice druhých ročníků. Dále poukazujeme na významné rozdíly ve strukturaci učiva v rámci jednotlivých učebnicových řad (absence tematiky zdraví ve většině zkoumaných učebnic 4. ročníků) a nestabilitu v distribuci tematických celků zkoumaného vzorku učebnic. V závěru studie (čtvrtá a pátá část) jsou diskutovány výsledky, možnosti a limity studie a představujeme eventuality navazujícího výzkumného šetření.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kratochvílová, Jana, und Hana Horká. „Autonomní a heteronomní hodnocení jako jedna z determinant účinnosti učitelských praxí“. Pedagogická orientace 26, Nr. 2 (01.07.2016): 272–98. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2016-2-272.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem předkládané studie je poukázat na možnosti utváření profesního sebepojetí studentů v afektivní složce, jež se projevuje v sebehodnocení. Koncept profesního Já v dimenzi hodnoticí (self-esteem) se stal inspirací pro aplikaci autonomního a heteronomního hodnocení v reflektivním modelu profesní přípravy učitelů. V první části se autorky vyjadřují k pojetí rozvoje profesních kompetencí a profesního sebepojetí v kontextu reflektivního modelu učitelské přípravy. Druhá část je věnována charakteristice praktické přípravy studentů učitelství prvního stupně ZŠ na PdF MU na souvislé pedagogické praxi. Následuje pojednání o výzkumném šetření, jehož cílem bylo zjistit, jak se vyvíjí profesní sebepojetí studentů v průběhu dvou etap souvislé pedagogické praxe z pohledu studentů a cvičných učitelů. Výzkumný soubor tvořilo 71 studentů 4. ročníku studijního oboru učitelství prvního stupně ZŠ prezenční formy studia. Ke zjišťování sebepojetí byl použit hodnoticí arch vlastní konstrukce, který vyplňovali cviční učitelé a studenti. Výsledky výzkumu potvrzují potřebu vést studenty i jejich vzdělavatele k pochopení hodnoty reflexe i procesu její facilitace. V závěru studie jsou uvedena doporučení pro zkvalitnění způsobu práce s (auto)evaluačním nástrojem všemi zainteresovanými účastníky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Druhý ročník ZŠ"

1

Procházková, Jana. „Analýza úkolů v čítankách pro 9.ročník ZŠ“. Master's thesis, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-325560.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
RESUMÉ The essence of this thesis is to compare selected reading books or workbooks in terms of the accompanying questions and issues. The work is theoretically based on the characteristics of the pubescent reader and also Bloom's taxonomy, classification and results in international tests like PISA etc. The thesis is also examining the readers' literacy. Its definition is changing in time. Literacy is not only focusing on the knowledge, but also plays an important role in integrating into society. It is a complex of several dimensions (relationship to reading, literal understanding, deduction, metacognition, sharing and application). Each of the components is indispensable. Five reading books of the 9th year of elementary school from different publishers (SPN, New School, Fraus, Alter) were analyzed. Two reading books are published by SPN, but each represents a different approach (the older one is based on the school curriculum, newer relates to teaching according to the RVP ZV). It was not a representative analysis of the whole supply of current reading books, but only a selected sample. Analysis of particular reading books is devoted to the general characteristics and context (author, declared associations with RVP ZV, illustrations, general structure of reading book, etc). In addition the reading books...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Suchánková, Markéta. „Problematika pravopisně měkkých a tvrdých souhlásek ve výuce“. Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-446038.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The diploma thesis Problematics of Spelling Soft and Hard Consents in Teaching deals with the given topic within the curriculum of the second year of primary school. The main aim of the thesis was to teach pupils the orthographic rules related to the topic and their application. Theoretical part describes the position of consonants in Czech language, the position of given topic in teaching and problematics of terminology. It also describes the psychomotor development of child. Further, in theoretical part is an analysis of interpretation and practice in Czech language textbooks for the second year of primary school. The subject of the practical part was to create and apply an alternative teaching method and to teach pupils to use soft and hard i/y after spellingly soft and hard consonants. The survey was conducted with pupils of the second year of primary school in the form of application of an alternative teaching method created on the basis of a synthesis of knowledge from the theoretical part. It was attended by 21 pupils for 22 teaching hours. Main testing was performed at the beginning and at the end, continuous testing took place in sections of the subject matter. The survey also included testing of fifth and seventh grade pupils in order to map the current state of knowledge of the topic....
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Macháčková, Šárka. „Řešení úloh typu bludiště u žáků druhé ročníku ZŠ“. Master's thesis, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-291597.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This work is focused upon labyrinth type exercises and tasks for primary schools' second grade pupils. The main focus of my work is on how the students solve the tasks given them, and on how they communicate in order to arrive at these solutions. At the start of the work I set forth the concepts and terms used in working with the labyrinth environment. I also describe my own discovery of the labyrinth solving processes, as well as some of the challenges that I had to solve as I learned this system. In the second part of the paper there are examples of worksheets that I have prepared and tried out in the classroom. I have experimented with using them as a way of presenting labyrinth problems to my second grade pupils, and have observed the processes the children use in solving their tasks as well as how they communicate with themselves and (especially) with me. In the final part I describe all the phenomena that I have observed as well as other issues that I have run into in the course of my experiments.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Štuksová, Marie. „Jazykové hry ve 3. a 4. ročníku na prvním stupni ZŠ“. Master's thesis, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-340513.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Czech language is an unattractive and boring subject for some pupils. In this work I deal with linguistic game, by which I would like to promote interest in the subject. In the theoretical part I determine the subject matter of the word classes, new algorithms and principles that should be followed in the curriculum. In addition, there is a definition of game and its place in the life of a child. Other concepts, such as "didactic play" and "language game", are explained as well. In the practical part I analyze the questionnaire, which is concerned with language games in the third and fourth year of primary school. I evaluate teachers' opinions on play, if they involve games during their lessons and whether pupils play these games with interest or not. This section also contains a reservoir of language games that are designed to practice and consolidate the particular curriculum. I tried to link theory with practice as much as possible. The main aim of my thesis is to use games to make teaching methods more interesting and fun for children.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Volejníková, Jana. „Dramatická výchova jako metoda práce ve 2. a 3. ročníku ZŠ“. Master's thesis, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-379374.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This master's thesis is to verify the use of methods and techniques of dramatic education in primary subject in the 2nd and 3rd year of elementary school and to find out the possibilities that the dramatic education brings. The thesis is divided into the theoretical and practical part. The theoretical part deals with topics related to the methods and techniques of drama education. In the practical part are described and compared classics hours of primary subject and hours primary subject with using elements of dramatic education. The methods of research are non-direct observation and questionnaire investigations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie