Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Charakteristické vlastnosti“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Charakteristické vlastnosti" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Charakteristické vlastnosti"

1

Porteš, Petr. „Optimization of vehicle suspension kinematics“. Journal of Middle European Construction and Design of Cars 9, Nr. 1 (01.11.2011): 1–5. http://dx.doi.org/10.2478/v10138-011-0001-5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
SHRNUTI Članek popisuje optimalizaci kinematickych charakteristik zavěšeni kol automobilu. Vypracovana metoda zohledňuje specificke požadavky na optimalizaci kinematickych vlastnosti napravy a na proces konstrukčniho navrhu a to jak v etapě vyvoje před vyrobenim prvniho prototypu, tak v etapě testovani a dolaďovani vlastnosti vozidla na zakladě jizdnich testů. Přiklad aplikace metody konkretizuje jednotlive dilči ulohy vedouci k dosaženi optimalnich hodnot parametrů napravy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Juríčková, Veronika, Peter Babinčák, Tereza Příhodová und Marek Preiss. „Česká verze škály na měření důležitosti morální identity – pilotní studie“. E-psychologie 14, Nr. 4 (30.12.2020): 43–56. http://dx.doi.org/10.29364/epsy.384.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem dvou provedených studií je zjišťování psychometrických vlastností české verze Škály na měření důležitosti morální identity. Škála se skládá z devíti morálních vlastností vystihujících morální osobnost. Měří dvě dimenze morální identity, internalizaci a symbolizaci. Pro analýzu jsme si zvolili autory originální 13 položkovou škálu. Na základě statistické analýzy v pilotní studii (n = 163) jsme z původní škály vyloučili dvě položky, které nesplňovaly stanovená psychometrická kritéria. V druhé studii, na jiném souboru respondentů (n = 185), jsme následně ověřovali míru interní konzistence upravené 11 položkové škály. Konstruktovou validitu jsme měřili pomocí nástrojů měřících morální vyvázání a podvádění v práci. Na základě dosažených výsledků v naší studii doporučujeme zvážit pro použití v české populaci námi navrhovanou, jedenácti položkovou alternativu dotazníku, u které jsme zjistili dostatečně dobré základní psychometrické charakteristiky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

STRAUS, Jiří, und Jiří JONÁK. „Predikce tělesné výšky osoby ze stop lokomoce“. Forenzní vědy, právo, kriminalistika 6, Nr. 2 (2021): 141–49. http://dx.doi.org/10.37355/fvpk-2021/2-03.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
V článku jsou prezentovány možnosti predikce tělesné výšky osoby podle rozměrů nohy nebo parametrů chůze. Forenzní biomechanika umožňuje studovat především trasologické stopy lokomoce, které byly dosud v kriminalistice na okraji zájmu. Trasologické stopy bipedální lokomoce jsou typickým představitelem stop, které odrážejí funkční a dynamické vlastnosti působícího objektu a je možné z těchto stop dekódovat biomechanický obsah. Tělesná výška je jednou ze základních charakteristik, která slouží k identifikaci osoby. V článku jsou uvedeny vztahy pro predikci tělesné výšky z délky nohy nebo délky kroku a dvojkroku.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Kresa, Jiří. „Zastánce jako klíčový hráč v eliminaci šikany“. Pedagogická orientace 29, Nr. 2 (30.06.2019): 129–48. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2019-2-129.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Příspěvek se věnuje sociální roli zastánce jako „klíčového hráče“ v elimi-naci šikany. Cílem příspěvku je na základě kvalitativního výzkumu co nejdetailněji zachytit charakterové vlastnosti a přepokládané vlivy prostředí zastánců v šikaně. Jde především o vlastnosti související s prosocialitou a situační vlivy, které spoluur-čují míru „odvahy zastat se“. Výběrovým souborem kvalitativního výzkumu byly tři skupiny respondentů. První skupinou byli žáci a žákyně v rané adolescenci ve věku 11–13 let (5 respondentů). Nominace zastánců vycházela ze dvou hlavních kritérií definice šikany. Zastánce byl definován jako osoba, jež se zastává těch, kterým ně-kdo ubližuje a nemohou/neumí se bránit. Kvalitativní studie sledovala, jak percipují zastánci své projevy spojené se zastáváním se viktimizovaných spolužáků a se zasta-vováním šikany. Další skupinou respondentů byli rodiče zastánců (11 respondentů) a třetí skupinou potom třídní učitelé zastánců (12 respondentů). Výzkumným zámě-rem bylo zjistit, jak vnímají rodiče své děti v roli zastánce z hlediska jejich prosoci-ality a sociálních vztahů (uvnitř rodiny, s vrstevníky). Důležitým zjištěním také bylo, jak konkrétní projevy pomoci a zastávání se druhých vnímají třídní učitelé zastánců. Po prostudování dat se ukázala jako vhodná aplikace analytické metody tematické analýzy. Výsledky naznačují, že zastánci v šikaně se snaží aktivně spoluvytvářet po-zitivní klima třídy. Většinou jsou k tomu vybaveni i řadou nezbytných osobnostních charakteristik a dovedností. Těmto žákům se také dostává všemožné podpory z širo-ké sociální sítě, ve které se pohybují (např. od rodičů a učitelů).
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Trnová, Eva, Tomáš Janko, Josef Trna und Karolína Pešková. „Typy vzdělávacích komiksů a analýza jejich edukačního potenciálu pro přírodovědnou výuku“. Scientia in educatione 7, Nr. 1 (21.07.2016): 49–64. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.225.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Komiksové příběhy jsou tradičně vnímány jako specifické populární médium. Vzhledem k jejich oblíbenosti a srozumitelnosti pro dospívající je jim však pozornost stále častěji věnována i v oblasti přírodovědného vzdělávání. Důležitým aspektem je v tomto ohledu nejen obsah komiksů, ale také jejich výrazové prostředky. Cílem studie je přispět ke konkretizaci edukačního potenciálu komiksů a naznačit způsoby jejich pedagogického využití v kontextu motivace a poznávacích charakteristik současné NET-generace žáků. Jádro studie představuje analýza ukázek vzdělávacích komiksů s přírodovědnou tématikou, jež se uplatňují při transformování přírodovědných konceptů do lépe uchopitelné podoby. Nejdříve je čtenář v obecné rovině seznamován s přínosem komiksů vzhledem k učebním návykům současných žáků. Následně jsou objasňovány vlastnosti vzdělávacího komiksu a podrobněji vysvětlováno jeho fungování jako didaktického prostředku. V závěru studie jsou na základě zjištěných poznatků vyvozována didaktická doporučení a popisovány příklady efektivního využití vzdělávacích komiksů v přírodovědné výuce.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Hvězda, Jiří. „Multi-Zone Models of Combustion and Heat Transfer Processes in SI Engines“. Journal of Middle European Construction and Design of Cars 10, Nr. 2 (01.11.2012): 14–22. http://dx.doi.org/10.2478/v10138-012-0008-6.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Shrnutí Tato práce představuje sadu nově vyvinutých nástrojů implementovatelných do komplexních kódů pro simulaci spalovacích motorů pro zajištění výpočtů týkajících se vysokotlaké části termodynamického cyklu čtyřdobého zážehového motoru. Tento více-zónový simulační nástroj pracuje na základě jednoduché kvazi-dimenzionální metody reflektující reálnou geometrii spalovacího prostoru a používá specifický přístup k popisu chemické transformace složek. V případech abnormálně rychlých chemických reakcí je klasické kinetické schéma adaptivně kombinováno s flexibilní metodou chemické rovnováhy pro zlepšení numerických vlastností soustavy rovnic. Reálná 3-D geometrie spalovacího prostoru je zohledňována pomocí předem vytvořených geometrických charakteristik. Je zde prezentován nový univerzální nástroj zajišťující tato data. Nový kód má schopnost pracovat v prediktivním stejně jako inverzním módu. Vybrané výsledky týkající se obou těchto režimů jsou prezentovány v závěru příspěvku.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Gálová, Lucia. „Multifaktorový osobnostní profil: Recenze metody“. TESTFÓRUM 4, Nr. 5 (25.03.2015): 93–96. http://dx.doi.org/10.5817/tf2015-5-44.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Multifaktorový osobnostný profil je inventárom, ktorý má potenciál zaplniť medzeru v testovaniach osobnosti pre použitie v personalistickej praxi. Avšak k vývoju dotazníka vedie dlhšia cesta.Zámer a aplikačné oblasti sú vhodne nastavené. Online nástroj na posúdenie osobnosti je v dnešnej dobe atraktívnejší pre respondentov či zadávateľov (firmy), ktorí chcú o danom jednotlivcovi zistiť konkrétne osobnostné charakteristiky. Aj počítačovo generované správy sú veľkou výhodou v súčasnosti. Avšak je potrebné do úvahy brať aj psychometrické vlastnosti daného nástroja. Validita inventára bola skúmaná v mnohých štúdiách, ale uvedené štúdie neposkytujú dostatočný informačný rámec pre čitateľa, ktorý sa rozumie psychometrike. Rovnako zvýšenú pozornosť vo forme podrobnejších informácií by si zaslúžilo aj sledovanie reliability. Normy a vytvorené referenčné skupiny by potrebovali dopracovať v zmysle detailnejšieho informovania o rozdieloch v rámci pohlavia a iných dôležitých premenných.V súčasnom prevedení je vhodné daný inventár podrobiť detailnejšej analýze a jeho možnosť využitia je v takejto podobe vo výskume. Pri jeho použití pre diagnostiku osobnosti jednotlivca by mala byť Výstupná správa z testovania len doplnkovým meradlom, nakoľko viaceré kroky v analýze psychometrických kvalít je potrebné zvážiť a doplniť.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Šalamounová, Z., J. Bradová und K. Lojdová. „Mocenské vztahy mezi začínajícími učiteli a jejich žáky“. Pedagogická orientace 24, Nr. 3 (28.07.2014): 375–93. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-3-375.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předložená teoretická studie se zabývá konceptem moci ve školní třídě. Jejím cílem je analyzovat koncept moci prostřednictvím jeho ústředních vlastností, a hlouběji tak porozumět jeho definici. V návaznosti na to poukazujeme na intervenující faktory, jež se do podoby mocenského uspořádání ve třídě promítají a které mohou zastávat významnou roli v mocenském uspořádání ve třídách začínajících učitelů a potažmo také studentů učitelství. V první části příspěvku je moc definována skrze tři její hlavní charakteristiky: cirkularitu, situačnost a reciprocitu. Druhá část příspěvku je věnována hlavním faktorům, které se do mocenského uspořádání ve školní třídě promítají. Těmito faktory jsou míra shody zájmů mezi učiteli a žáky, podoba vzájemných vztahů a kontext, v němž k uspořádání mocenských vztahů dochází. Z příspěvku vyplývá, že fenomén moci hraje u začínajících učitelů významnou roli. Právě u nich je totiž funkční nastavení mocenských vztahů vnímáno jako jeden z klíčových problémů při vstupu do profese a stává se také stěžejním důvodem pro její opuštění.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Kvardová, Nikol, Monika Radimecká, Marie Drápalová und Jan Širůček. „Reliabilita a konstruktová validita metody Relationship Assessment Scale“. TESTFÓRUM 7, Nr. 12 (14.09.2019): 17–29. http://dx.doi.org/10.5817/tf2019-12-12123.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předkládaná studie se zabývala ověřením vybraných psychometrických charakteristik metody Relationship Assessment Scale (RAS), která zjišťuje partnerskou spokojenost. V rámci ověření byla zjišťována reliabilita metody v podobě vnitřní konzistence a konstruktová validita prostřednictvím souvislosti metody RAS s dimenzemi partnerské spokojenosti, partnerské shody a partnerské soudržnosti metody Revised Dyadic Adjustment Scale (RDAS), která zjišťuje partnerské přizpůsobení. Za účelem ověření těchto vlastností metody byla sesbírána data od 232 respondentů, data byla sesbírána po internetu. Reliabilita metody byla v rámci současné studie zjištěna jako uspokojivá pro výzkumné účely. Souvislosti mezi faktorem partnerské spokojenosti metody RAS a faktory partnerské spokojenosti a soudržnosti metody RDAS podpořily hypotézu o konstruktové validitě metody RAS. Silný pozitivní vztah mezi faktorem partnerské spokojenosti metody RAS a faktorem partnerské shody metody RDAS nepodpořil hypotézu o konstruktové validitě, tento výsledek poukazoval na možnou shodu těchto dvou konstruktů. Výsledek však mohl být způsoben škálou partnerské shody metody RDAS, která na výzkumném vzorku současné studie nemusela fungovat jako spolehlivý ukazatel shody mezi partnery. Na základě výsledků byla navržena revize modelu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Hajdúk, Michal, Barbora Mesárošová und Anton Heretik. „Skrátená verzia škály reziliencie – psychometrická analýza prostredníctvom IRT“. TESTFÓRUM 4, Nr. 6 (30.06.2015): 14–22. http://dx.doi.org/10.5817/tf2015-6-81.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Škála reziliencie (Wagnild, Young, 1993) patrí v súčasnosti medzi najčastejšie používané metódy na skúmanie reziliencie ako osobnostnej črty. Výsledky výskumov poukazujú na veľmi dobré psychometrické charakteristiky škály. Cronbachovo α sa pohybuje od .72 do .94. Výsledky zahraničných aj lokálnych výskumov potvrdzujú dobrú konštruktovú validitu škály. Pôvodná verzia obsahuje 25 položiek. Autori vytvorili aj skrátenú verziu, ktorá pozostáva zo 14 položiek. Cieľom výskumu bolo overiť psychometrické vlastnosti skrátenej verzie škály. Výskumný súbor tvorilo 609 uchádzačov o štúdium na Katedre psychológie na FiF UK, ktorí vyplnili kompletnú 25 položkovú verziu. Pri analýze sme porovnávali psychometrické ukazovatele klasickej teórie testov a taktiež sme pri analýzach aplikovali aj Teóriu odpovede na položku (IRT). Na odhad parametrov položiek sme použili Samejimovej model. Priemerná bodovo-biseriálna korelácia skrátenej verzie škály bola r = .513. Odhad úrovne reziliencie (prostredníctvom IRT) zo skrátenej verzie škály bol takmer identický ako pri použití 25 položkovej verzie (R2 = .932). Obidve verzie škály merajú dostatočne presne na pomerne širokom intervale úrovne reziliencie a prinášajú najviac informácií o ľuďoch s podpriemernou až priemernou úrovňou reziliencie. Pôvodná 25 položková verzia meria trochu presnejšie, čo je spôsobené väčším počtom položiek. Z výsledkov vyplýva, že skrátená verzia Škály reziliencie je vhodný a dostatočne reliabilný nástroj, ktorý je časovo menej náročný ako pôvodná plná verzia Škály reziliencie. Resilience Scale (Wagnild, Young, 1993) is currently one of the most frequently used questionnaire for research about resilience as a personality traits. The research findings have showed very good psychometric characteristics of the scale. Cronbach's α ranging from .72 to .94. The results of foreign and local studies confirmed good construct validity. The original version contains 25 items. The authors have developed a shortened version consisting only of 14 items. The aim of the research was to investigate the psychometric properties of shortened version of the scale. Sample consisted of 609 applicants for study at the Department of Psychology at the Faculty of Arts UK, who filled the entire 25 item version. In the analysis, we compared the psychometric properties of Classical Test Theory and Item Response Theory (IRT). We used Samejima`s model. The average point-biserial correlation of shortened version scale was r = .513. Estimated level of resilience (through IRT) with a shortened version of the scale was almost identical to estimate from 25 item version (R2 = .932). Both scales measure with sufficient accuracy on relatively wide range level of resilience. Both scales bring the most information about people with below-average to average level of resilience. The original 25 item version measured more accurately, due to a larger number of items. Shortened version of Resilience Scale is truly suitable and sufficiently reliable tool to measure resilience, which is less time consuming than the original full version scale.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Charakteristické vlastnosti"

1

Kvapil, Matěj. „Charakteristické vlastnosti spalování nízko-výhřevných paliv“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-316411.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The diploma thesis is focused on the combustion of the low calorific gaseous fuels. The first part is devoted to the characterization and usage of low calorific fuels. Then combustion theory focused mainly on emissions and thermodynamics. Next characterization of burners and their modifications for low calorific value fuels is described. Safe storage and handling of chosen gases is also included in the last chapter of the theoretical part. Practical part includes the description of the laboratory experiment, which was a part of this thesis. It consists of the experiment description, experimental plan, calculation and evaluation of emissions, high and low heating value, density, flame temperatures and heat flux. Laboratory experiment was carried out with different fuels. Low calorific fuels were simulated by gradual increase of the concentration of inert gasses in the natural gas. Increased concentration of inert gasses had positive effect on the emissions. Measurement of the flame temperatures confirmed that the decrease of emissions corresponds to the inert gas addition to the noble fuel. Heat flux and thermal efficiency of the combustion was almost identical for each configuration.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Hudák, Igor. „Vliv inertních plynů na charakteristické parametry spalování“. Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-295650.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The dissertation thesis is focused on the investigation of the influence of inert gases on characteristic parameters of the combustion process. Inert gases are usually standard components of alternative gaseous fuels such as the producer gas, coal gas or biogas. For a long period some of the fuels were considered as waste gases and their potential was not sufficiently utilised. Compared with noble fuels such as natural gas, alternative fuels have different physical-chemical properties. For example, their lower heating value (LHV) can be lower even than 10 MJ/mN3. The composition of the alternative gaseous fuels can be various during their production process. Lower LHV is a result of the occurrence of inert gases that does not take a part in the combustion reactions. Inert gases have the ability to accumulate the heat. Under certain conditions it is possible to combust alternative fuels on conventional burners, but due to their different properties, problems can occur during the combustion. E.g. to achieve the same heat output as with the noble fuel, it is necessary to burn bigger volume of the alternative fuel. However, the limiting factor could be the burner's head geometry. Theoretical introduction of the thesis summarizes research results in the field of low calorific gaseous fuels combustion and the addition of inert gases into the noble fuels. The thesis also describes the mechanisms of the NOx formation and summarizes techniques which can be used to reduce NOx formation. Furthermore, fuels from alternative sources are categorized and described, including their composition and characteristics. Their physical-chemical properties were obtained by means of the combustion simulation carried out in the simulation software. Two devices had to be designed and manufactured to fulfil goals of the dissertation thesis. The first is a gas mixing station capable of mixing 4 different components. The second device is a burner utilized for the combustion of low calorific fuels. The key section of this thesis is a chapter describing the experimental plan, the performance and the evaluation of the experiments. The goal of the experiments was to dilute the natural gas by two inert gases, namely carbon dioxide and nitrogen. The lowest LHV value achieved during the experiment was 10,7 MJ/mN3. The influence of the inert gases on the NOx emissions, the flame stability and characteristics, the flue gas temperature, the in-flame temperatures, the heat flux and the thermal efficiency was investigated and evaluated. Each parameter was measured and evaluated for three different burners: the burner with the staged gas, the burner with the staged air and the burner for low calorific fuels. Generally, after the addition of the inert gas into the noble fuel, the in-flame temperatures decreased. As a consequence, the NOx emissions decreased as well. The effects of carbon dioxide on the investigated combustion parameters were more substantial than the effects of nitrogen. Each measured parameter is strongly dependent on the burner geometry. The experiments revealed that in most cases the addition of the inert gas into the fuel influenced the flame length (flame shortened) and also more heat was transfered into the chamber's walls closer to the burner tile.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Štenclová, Kristýna. „Sledování vlivu úpravy vzorků na stanovení vybraných vlastností biopaliva“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-443202.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Diploma thesis is focused on the treatment of biofuel prior to combustion and effect of this treatment on the biofuel characteristics. The first part is a review of literature encompassing characteristics of fuel, preparation of samples, methods of analysis of individual characteristics and a presentation of various types of mills. The second part of thesis is experimental. It is an analysis of sample characteristics under various mill settings with regard to the temperature in the mill during grinding.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Janošík, Petr. „Mechanické vlastnosti biokompozitů“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-258114.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Goal of this diploma thesis was to describe mechanical properties of epoxy resins containing organical fibers and to experimentally evaluate the effect of the fiber length with various concentrations on final mechanical property of composit material. First part of the diploma thesis is dedicated to literature review which describes general properties of fiber composites, materials which they are made of, and mechanical trials. In chapter called Methodics, materials used for experimental research are described. Process of sample preparation and mechanical trials, which were used for the test, are also described there. Last part of the diploma thesis is dedicated to evaluation of results of executed mechanical trials on composites with fiber support of various lengths and concentrations
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Kulíková, Barbora. „Sledování vlivu teploty na vlastnosti lithium-iontové baterie“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-399541.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This Master’s thesis deals with a monitoring of the temperature influence on Li-ion batteries, literature search of this topic and proposal of experiments. First chapter contains the theory of evolution and fundamentals of the Li-ion batteries. Planned experiments with flow charts and block diagrams are described in the second chapter. The work station is explained along with a description of the execution of the experiments in the third chapter. The experiments are analyzed and results explained in the last chapter.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Chmelař, Zdeněk. „Vliv podvozku na tahové vlastnosti traktorů“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-231709.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
In this master thesis is analyzed the current situation in the construction chassis of tractors, in addition, a methodology for evaluating the impact of influences on drawbar properties of tractors. The main objective of this work was to analyze and conclude the measured drawbar properties of selected tractor same power and weight categories with different chassis designs. Measured and calculated values were tabular and graphically presented. When evaluating the drawbar properties were determined according tractive power and slip depending on the drawbar forces.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Florián, Pavel. „Elektrické a dielektrické vlastnosti organických materiálů pro fotovoltaické aplikace“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-217037.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Diploma thesis deals with the use of organic materials in photovoltaic applications and the study of their electric and dielectric properties. The theoretical part of thesis deals issue of the use of organic polymeric materials in photovoltaics and their advantages and disadvantages. Next are the results of various studies of organic solar cells by other authors. In the practical part of the work are shown experimental results (volt-ampere characteristics and impedance spectra) of samples of organic semiconductors and their evaluation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Martinů, Michaela. „Studium vlastností různých rostlinných olejů“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-216392.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The aim of the diploma thesis was determined the particular fatty characteristics of various vegetable oils in dependence on their storage life and storage conditions. Storage conditions were defined by room temperature and coolroom temperature. The fourteen oils were used for analyses, namely linseed oils, castor oil, grape seed oil, almond oil, olive oil, jojoba oil, avocado oil, apricot kernel oil, corn oil, rice bran oil, macadamia nut oil, soya bean oil, pumpkin seed oil and sunflower oil. All tested oils were supplied by firm M+H, Míča a Harašta s.r.o. The fatty characteristics included the saponification value, the acid value, the iodine value and the thiobarbituric value. The ester values and the percentage glycerol content were counted on the basis of the saponification value and the acid value. Time dependences of all fatty characteristics were figured to graphs and they were compared on various storage conditions. The fatty characteristics indicated lower values in storage of oil samples in coolroom than at laboratory temperature.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Wolf, Jiří. „Měření vlastností ultrazvukového zobrazovacího systému“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-217227.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This diploma thesis deals with the displaying process evaluation from the resolution capabilities of the ultra-sonic probe point of view. As a part of the thesis a method for measuring the response from point spread function (PSF) and method for measuring the response from linear spread function LSF were designed. Collected data were processed in the Matlab environment. Basic evaluation parameters of the space resolution capabilities were set and used – axial, lateral and traversal resolution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Nováková, Tereza. „Elektrické vlastnosti nanostrukturovaných povrchů TaxOy pro kapacitní aplikace“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-318191.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Cílem diplomové práce bylo nastudovat a popsat mechanismy transportu náboje v tantalovém kondenzátoru. Práce obsahuje stručný teoretický úvod do problematiky kondenzátoru jako součástky a dále se zabývá jednotlivými mechanismy přenosu náboje jako je ohmická, Poole-Frenkel proudová, Schottkyho, tunelovací a emisní složka a také proudem prostorového náboje. V experimentální části byly měřeny ampér-voltové I/V, ampér-časové I/t a impedanční charakteristiky, jejichž data byla následně zpracována pomocí např. Mott-Schottkyho analýzy a byly vyhodnoceny elektrické parametry jako je aktivační energie, koncentrace dopantů, akumulační kapacita nebo potenciálová bariéra. Výsledky, vypočtené veličiny a naměřené hodnoty jsou diskutovány.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie