Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Atraktivita kontextu“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Atraktivita kontextu" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Atraktivita kontextu"

1

Havlíčková, Radka. „Vliv atraktivity kontextu matematické slovní úlohy na řešitelský proces“. Scientia in educatione 11, Nr. 1 (30.06.2020): 2–21. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.1715.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Výzkumy zabývající se řešením matematických slovních úloh poukazují na to, že rozdíly v úspěšnosti nejsou dány pouze rozdílnou úrovní kognitivních schopností žáků, ale že svou roli sehrává také motivace. V této studii jsme se proto zaměřili na kontext, jakožto nematematickou složku slovní úlohy, a zjišťovali jeho vliv na úspěšnost žáků při jejím řešení. Sledovaným aspektem kontextu byla jeho potenciální atraktivita – zjišťovali jsme, zda žáci budou úspěšnější v řešení slovních úloh s prvky pohádky, science fiction a humoru než v úlohách se stejnou strukturou, ale s neutrálním kontextem. Žáky 5. a 6. ročníku základní školy (n5 = 623, n6 = 291) jsme rozdělili do dvou výkonově srovnatelných skupin a každé z nich předložili jednu z variant – atraktivní nebo neutrální. Pro vyhodnocení výsledků kvantitativního šetření jsme použili Item Response Theory, která nám umožnila sledovat obtížnost úlohy v závislosti na latentní schopnosti jednotlivých žáků a poskytla informaci o diskriminačních vlastnostech úloh. Kromě úspěšnosti jsme v rámci kvalitativního šetření zjišťovali také rozdíly v oblasti řešitelských strategií a chyb. Ukázalo se, že atraktivní kontexty mohouza určitých podmínek vést ke zvýšení snahy žáků o jejich vyřešení a v některých případech i k mírnému zvýšení úspěšnosti řešení. Studie také ukázala, že při variování kontextů úloh je obtížné zachovat ostatní parametry úlohy beze změn, které by se odrážely v náročnosti situačního modelu úlohy, a upozornila na určitou nekonzistenci výsledků některých výzkumů.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Pavlíková, Lada. „Zákulisí výzkumu na téma percepce atraktivity lidského obličeje v kontextu stárnutí - strategie v rozhodování, úvahy a pozorování“. Anthropologia integra 5, Nr. 2 (01.06.2014): 27–33. http://dx.doi.org/10.5817/ai2014-2-27.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Článek se snaží postihnout pozadí výzkumu soustředěného na atraktivitu lidského obličeje v kontextu stárnutí. Počínaje popisem procesu rozhodování jakou metodologickou cestou se ubírat, přes účinné strategie při náboru dobrovolníků k fotografování, odhalení problému v nastolení neutrálního výrazu ve vyšším věku a konstrukci výběrového souboru respondentů, se autorka dostává k průběhu vlastního šetření. Cílem tohoto příspěvku není seznámit čtenáře s kvantitativně laděnými výsledky plynoucími ze statistických typů analýz. Cílem je představit jim „cestu“, po které se autorka v rámci výzkumu rozhodla jít, ukázat důvody, které jí k tomu vedly a nastínit, jak původní překážky na této cestě přeměnit ve „stavební materiál“, ze kterého je nakonec vystavěna.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Vujko, Aleksandra, Jovan Plavša und Natalija Ostojić. „Putničke agencije kao činilac razvoja biciklističkog turizma na vršačkim planinama // Travel Agencies as a Factor of Cycling Tourism Development on the Mountain of Vršac“. Спортске науке и здравље - АПЕИРОН 6, Nr. 2 (25.12.2013). http://dx.doi.org/10.7251/ssh1302117v.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Biciklizam je danas veoma atraktivna sportsko-rekreativna aktivnost koja zaokuplja milione neposrednih učesnika. Bilo da je reč o takmičarskom sportu (profesionalnom ili amaterskom), ekstremnom ili rekreativnom biciklizmu, njegova uloga u turizmu može biti od izuzetnog značaja. Sagledavajući biciklizam u kontekstu zdravog načina života, aktivnog odmora i rekreacije, uočava se širok programski obuhvat koji doprinosi razvoju turizma i turističkih destinacija. Vršačke planine predstavljaju veoma interesantno područje za razvoj biciklističkog turizma na području Vojvodine, posebno sa aspekta kreiranja tematskih biciklističkih staza (vinska biciklistička staza, etno biciklističaka staza, i drugo). Za sada ne postoji jasno definisana ponuda biciklističkog turizma na ovom prostoru kao deo ukupnog turističkog proizvoda Vojvodine. Empirijsko istraživanje koje je sprovedeno na uzorku od 10 putničkih agencija u Vršcu imalo je za cilj da detektuje osnovne uzroke nepostojanja ponude za biciklistički turizam na području Vršačkih planina. Primenom Survay metoda došlo se do podataka o organizacionim činiocima koji utiču na razvoj i funkcionisanje ovog vida selektivnih oblika turizma.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Atraktivita kontextu"

1

Havlíčková, Radka. „Vliv atraktivity kontextu slovní úlohy na úspěšnost a řešení žáků“. Doctoral thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445772.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis focuses on to word problems and elementary school pupils. Research on mathematical word problems suggests that differences in success are not only due to different levels of pupils' cognitive abilities but that their motivation plays a role, too. Therefore, in this study, I focused on the context of word problem as a potential source of situational interest, which may affect the quality of pupils' cognitive function in the short term or permanently. I used my participation in a broader quantitatively oriented research on variables influencing the difficulty of word problems and using its methodology, I investigated the influence of different types of contexts on pupils' success in solving the problems. The examined aspect of context was attractiveness - the question was whether pupils would be more successful in solving word problems with elements of fairy tale, science fiction or humour than in similar problems with the same structure but with a neutral context. Pupils of the 3rd to 6th grades of primary school (n = 2 092) were divided into two groups of a comparable ability and each was presented with one of the variants - attractive or neutral. To evaluate the results quantitatively, the Item Response Theory was used allowed us to determine the difficulty of the problem depending on...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Švarcová, Eva. „Stranger compliment jako forma symbolického násilí na ženách v kontextu České republiky“. Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-336430.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis introduces sociolinguistic phenomenon called street compliment, that has not been studied much in Czech Republic. It is a form of a comment given in public places by unacquainted persons, most commonly by men to women but not exclusively. Based in the feminist tradition the research was realized as a set of semi-structured interviews with eight female participants. The research revealed how the participants understand the phenomenon and how the heteronormative configuration of society is being perpetuated. The interpretation of street compliment as a form of a compliment is based on the discourse of female atractiveness and a strong sexual drive at males. The street compliment can be used to express sexual interest, to perform masculinity or to perform identity overall. The street compliment as a display of masculine behaviour towards a legitimate target, that is to say attractive woman, refers to the use of street compliment as a mean of disciplination of female subjects. The participants agreed that they do not utter street compliments because of its convenience. Instead they would express their interest in a group of friends without exteriorizing it. On one side the participants create subversive discourses, however it is common to observe symbolic violence done to them, amongs other...
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie