Auswahl der wissenschaftlichen Literatur zum Thema „Analýza trajektorií“

Geben Sie eine Quelle nach APA, MLA, Chicago, Harvard und anderen Zitierweisen an

Wählen Sie eine Art der Quelle aus:

Machen Sie sich mit den Listen der aktuellen Artikel, Bücher, Dissertationen, Berichten und anderer wissenschaftlichen Quellen zum Thema "Analýza trajektorií" bekannt.

Neben jedem Werk im Literaturverzeichnis ist die Option "Zur Bibliographie hinzufügen" verfügbar. Nutzen Sie sie, wird Ihre bibliographische Angabe des gewählten Werkes nach der nötigen Zitierweise (APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver usw.) automatisch gestaltet.

Sie können auch den vollen Text der wissenschaftlichen Publikation im PDF-Format herunterladen und eine Online-Annotation der Arbeit lesen, wenn die relevanten Parameter in den Metadaten verfügbar sind.

Zeitschriftenartikel zum Thema "Analýza trajektorií"

1

Żeromska-Charlińska, Joanna. „Wielokontekstowa jakość „bycia” w przestrzeni życia rodzinnego“. Horyzonty Wychowania 18, Nr. 48 (30.12.2019): 53–62. http://dx.doi.org/10.35765/hw.2019.1848.05.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
CEL NAUKOWY: Celem rozważań uczyniono próbę dokonania pogłębionej analizy doświadczeń kobiety, przebiegających na tle trajektorii jej życia, jak również opisania jej mikroświata, zaakcen‑ towania procesów autoidentyfikacji i autowaloryzacji w walce z presją codzienności poprzez ich poznanie i rekonstrukcję, potrzebę (z)rozumienia wysiłku biograficznego konstruowania tożsamo‑ ści badanej oraz wskazania potencjału codziennego, jak też uwrażliwienie na różnorodność do‑ świadczeń kobiecości. PROBLEM I METODY BADAWCZE: Poszukiwano odpowiedzi na pytania: Jak konstytuuje się podmiot? Jak konstruuje codzienność i jakie nadaje znaczenia jej przejawom? Na ile jednostka może decydować o sobie, a na ile inni określają, kim była, kim jest, kim będzie? Jakie trajektorie egzystencjalne przedstawia narratorka? Jakie znaczenie ma trajektoria cierpienia dla przebiegu biografii? Zastosowano metodę biograficzną i wywiad narracyjny. PROCES WYWODU: Przedstawiona została analiza trajektoryjnych doświadczeń kobiety w sytuacji małżeństwa, w kontekście wyodrębnionych przez nią w czasie konstruowania narracji trzech przestrzeni jej życia. Następnie zaprezentowany został scenariusz przebiegu trajektorii, wskazujący przebieg życia i znaczenie kompetencyjności osób w nie zaangażowanych z perspektywy badanej. WYNIKI ANALIZY NAUKOWEJ: Analiza narracji wskazuje złożone źródła cierpienia kogoś, kto czuje się nieakceptowany, podporządkowany idei nibylandii małżeńskiej, kto nie ma zasobów do zaakceptowania siebie w roli, kto nie ma już czasu na przemianę oraz potrzebę refleksyjnej inklu‑ zji, umożliwiającej pomoc tym, którzy są na pograniczu, pomiędzy i poza. WNIOSKI, INNOWACJE, REKOMENDACJE: Zaprezentowana w tekście walka z presją codzien‑ ności w narracji jest próbą tworzenia przestrzeni do dyskursu umożliwiającego rozumienie i poro‑ zumienie międzyludzkie, kulturową zmianę. Proces autoidentyfikacji i autowaloryzacji zanurzony w kulturze życia rodzinnego uwrażliwia na problemy i emocje, jakich może doświadczać współczes‑ ny człowiek, i umożliwia przyjrzenie się życiu z własnej bądź obcej perspektywy, co z kolei może stanowić warunek zrozumienia zastanego mikroświata.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Pędzioł, Mateusz, und Maria Skublewska-Paszkowska. „Metody interpolacji liniowej oraz Lagrange’a do uzupełniania trajektorii ruchu 3D“. Journal of Computer Sciences Institute 2 (30.12.2016): 81–84. http://dx.doi.org/10.35784/jcsi.117.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Podczas rejestracji ruchu z zastosowaniem pasywnego systemu akwizycji ruchu, w trajektorii danego markera może powstać luka, którą w procesie obróbki danych należy uzupełnić. Stosuje się w tym celu różne algorytmy interpolacji. Artykuł przedstawia trzy różne metody interpolacji: liniową, wielomianem Lagrange’a drugiego stopnia oraz piątego stopnia. W oryginalnych danych 3D zostały utworzone dziury, które następnie uzupełniono trzema metodami. Każda metoda została oceniona za pomocą miary odległości Euklidesa dla trzech wymiarów danych oryginalnych oraz po uzupełnieniu trajektorii. W artykule przedstawiono także program do uzupełniania trajektorii, zaimplementowany w języku C++. Przedstawiona analiza dotyczy uzupełnianie trajektorii wybranych markerów z modelu Plug-in Gait podczas chodu osoby.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Rynio, Alina. „Odpowiedzialność trajektorią w świat dobra“. Roczniki Pedagogiczne 13, Nr. 2 (16.08.2021): 61–78. http://dx.doi.org/10.18290/rped21132.5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Publikacja koncentruje uwagę wokół próby odpowiedzi na trzy zasadnicze pytania: 1) Czym jest odpowiedzialność i kiedy staje się trajektorią – prowadzącą w świat dobra? 2) Jakie warunki są niezbędne, aby taka odpowiedzialność zaistniała? 3) Jak jest rozumiane samo dobro i co kryje się w pojęciu szeroko rozumianego „świata dobra”? Odpowiadając na podstawie analizy reprezentatywnej literatury przedmiotowej, autorka przybliża samo pojęcie odpowiedzialności, jak i dobra oraz opisuje warunki niezbędne do ich zaistnienia. Wśród warunków niezbędnych do zaistnienia odpowiedzialności szczególne miejsce przypisuje integralnemu wychowaniu osoby.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Murtezić, Emir, Vladimir Popović und Darko Marčetić. „ROBUSTNI KONTROLER MAKSIMALNE EFIKASNOSTI U POGONU AM ZA ELEKTRIČNA VOZILA“. Zbornik radova Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu 34, Nr. 09 (31.08.2019): 1670–73. http://dx.doi.org/10.24867/04be42murtezic.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
U ovom radu je prikazan sistematičan prilaz analizi performansi kontrolera energetske efikasnosti pogona sa asinhronim motorom u električnim vozilima. Važni aspekti upravljačkog algoritma za maksimizaciju energetske efikasnosti AM kao što su matematički model AM sa gubicima u gvožđu, LMC metode i algoritmi pretra­živanja su teorijski analizirani. Izvršena je simulaciona analiza rada predloženog kontrolera na matematičkom modelu pogona AM sa gubicima u gvožđu za sve karakteristične radne režime pogona električnog vozila. Verifikacija rezultata pretraživanja optimalnih trajektorija za unapređenje efikasnosti prikazana je tabelarno i grafički za celokupan opseg brzina i momenata pogona.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Dominiak, Joanna. „Zmiany zróżnicowania przestrzennego poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce w latach 2000-2010 w aspekcie innowacyjnej gospodarki i otoczenia biznesu“. Studies of the Industrial Geography Commission of the Polish Geographical Society 26 (03.01.2014): 65–80. http://dx.doi.org/10.24917/20801653.26.5.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Innowacyjna gospodarka i otoczenie biznesu stanowią ważne czynniki rozwoju społeczno- gospodarczego regionów. W niniejszym opracowaniu analiza zróżnicowania przestrzennego poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce w latach 2000–2010 w aspekcie innowacyjnej gospodarki i otoczenia biznesu przeprowadzona została na podstawie 13 cech odnoszących się do jednostek przestrzennych poziomu regionalnego (NUTS2) oraz 3 cech odnoszących się do poziomu lokalnego (NUTS4). Otrzymane rozkłady przestrzenne obszarów wzrostu i stagnacji gospodarczej dla 11 obserwacji w okresie 2000–2010 pozwoliły na wskazanie istotnych prawidłowości rozwoju tych obszarów i identyfikacji czynników wpływających na te rozkłady. Szczegółowe cele tej analizy są następujące: 1. Identyfikacja rozkładu przestrzennego poziomu rozwoju w aspekcie: innowacyjna gospodarka i otoczenie biznesu w Polsce, prowadząca do wyróżnienia obszarów wzrostu i obszarów stagnacji. 2. Analiza trajektorii rozwoju obszarów wzrostu i obszarów stagnacji w badanym aspekcie, w tym także próba odpowiedzi na wpływ kryzysu gospodarczego na tę sferę gospodarki. 3. Identyfikacja czynników wpływających na rozmieszczenie i zmienność obszarów wzrostu i obszarów stagnacji w aspekcie: innowacyjna gospodarka i otoczenie biznesu. Artykuł prezentuje wyniki projektu badawczego: „Rozwój społeczno-gospodarczy a kształtowanie się obszarów wzrostu i stagnacji gospodarczej”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (N N306 791940, realizowanego w Zakładzie Analizy Regionalnej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Konecka-Szydłowska, Barbara. „Rozwój małych miast powiatowych województwa wielkopolskiego w ujęciu koncepcji urban resilience“. Space – Society – Economy, Nr. 24 (30.06.2018): 27–44. http://dx.doi.org/10.18778/1733-3180.24.02.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Nowa koncepcja badawcza miast urban resilience (prężności miejskiej) pozwala na podstawie analizy trajektorii rozwoju miast określić poziom prężności i wrażli­wości gospodarki miast na zachodzące zakłócenia. Celem niniejszej pracy jest przedstawienie trajektorii rozwoju małych miast powiatowych województwa wielkopolskiego w ujęciu kon­cepcji urban resilience. Badanie prężności i wrażliwości ośrodków powiatowych w wymiarze ekonomicznym prowadzi się przy wykorzystaniu wartości indeksów dynamiki zmian o stałej podstawie. W analizie uwzględniono zróżnicowaną strukturę gospodarczą miast. Zakres czaso­wy opracowania obejmuje lata 2005–2015. Uzyskane wyniki pozwalają stwierdzić, że ośrodki powiatowe o usługowej i bardziej zdywersyfikowanej strukturze gospodarki charakteryzują się większą odpornością na zakłócenia zewnętrzne i wyższym poziomem prężności w wymiarze ekonomicznym. Miasta o strukturze mieszanej i mniejszej dywersyfikacji gospodarki posia­dają relatywnie bardziej zamkniętą gospodarkę, na którą nie oddziałują w znaczącym stopniu zakłócenia zewnętrzne i wykazują niższy poziom prężności.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Klajmon-Lech, Urszula. „Praca lekarzy i personelu medycznego nad trajektorią rzadkiej choroby dziecka i jego rodziny. Analiza biografii“. Kultura i Edukacja 131, Nr. 1 (31.03.2021): 204–18. http://dx.doi.org/10.15804/kie.2021.01.12.

Der volle Inhalt der Quelle
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Kubicki, Paweł. „Polityka publiczna wobec niepełnosprawności – propozycje perspektyw teoretycznych“. Studia z Polityki Publicznej, Nr. 4(8) (01.12.2015): 9–28. http://dx.doi.org/10.33119/kszpp.2015.4.1.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
W tekście wskazano na konieczność wprowadzenia istotnych zmian polityki publicznej wobec niepełnosprawności – związanych ze zmianą paradygmatu z medycznego na społeczny. Zaproponowano jednocześnie i pokrótce omówiono trzy perspektywy teoretyczne, które mogłyby być pomocne w analizie polityki publicznej wobec niepełnosprawności, a w przyszłości służyć jej przeformułowaniu. Są to:• perspektywa biograficzna i trajektoria życia codziennego,• ujęcie problemu w ramach procesu wykluczenia społecznego,• analiza polityki publicznej w kategoriach spodziewanego niepowodzenia.Na zakończenie przedstawiono rozróżnienie pomiędzy polityką społeczną i polityką publiczną wobec niepełnosprawności, wskazując na przewagę podejścia charakterystycznego dla nauk o polityce publicznej.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Šarić, Ljiljana, und Petra Mikolić. „Semantička analiza glagolskog prefiksa o(b)- u hrvatskome“. Croatica et Slavica Iadertina 11, Nr. 11 (07.02.2017): 249. http://dx.doi.org/10.15291/csi.765.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
U radu se analizira glagolski prefix o(b)- u hrvatskome jeziku iz kognitivnolingvističke perspektive, s posebnim osvrtom na povezanost njegovih naizgled različitih značenja, te na proširenja njegovih prostornih značenja u neprostorne domene. Prototipno značenje glagola s prefiksom o(b)- uključuje ideju kružnoga kretanja u konkretnim prostornim domenama: trajektor (TR) se kružno kreće oko orijentira (LM). Ta se prostorna shema kružnoga kretanja može ilustrirati glagolom kretanja optrčati. Analiza ima za cilj pokazati da središnje značenje prefiksa o(b)-, kretanje oko, ima poseban status u značenjskoj mreži jer na izravan ili neizravan način motivira sva ostala značenja. U radu pokazujemo da različita značenja prefiksa o(b)- ne predstavljaju nasumičan zbir nepovezanih značenja, već da čine koherentnu značenjsku mrežu. U njoj su pojedina podznačenja motivirana metaforičkim i metonimijskim proširenjima te ilustriraju sustavne i djelomično predvidljive prijenose predodžbi o konkretnim prostornim odnosima u apstraktne domene.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Wygnańska, Joanna. „Poszukiwanie biograficznego sensu po upadku niemieckiej republiki demokratycznej. Przypadek Helgi Kuske“. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Sociologica, Nr. 67 (18.03.2018): 121–40. http://dx.doi.org/10.18778/0208-600x.67.07.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Artykuł skupia się na analizie autobiograficznego wywiadu narracyjnego z Helgą Kuske. Narratorka, urodzona w powojennej dekadzie, w Niemczech Wschodnich, doświadcza biograficznie uniwersum symbolicznego Niemieckiej Republiki Demokratycznej, a także trajektorii związanej z trudnościami biograficznymi radzenia sobie w okresie transformacji systemowej. Analiza przypadku Pani Kuske oscyluje między próbą uchwycenia jej biografii w kontekście powojennej historii Niemiec Wschodnich a studium historii jej życia w odniesieniu do koncepcji uniwersum symbolicznego Bergera i Luckmanna. Tekst ma także na celu wskazanie zależności między jednostkowym doświadczeniem biograficznym a procesami kolektywnymi na przykładzie działania wschodnioniemieckich mechanizmów kontrolowania przebiegu życia mieszkańców NRD.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Dissertationen zum Thema "Analýza trajektorií"

1

Zapletal, Dominik. „Preemptivní bezpečnostní analýza dopravního chování z trajektorií“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-385900.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This work deals with the and preemptive road users behaviour safety analysis problem. Safety analysis is based on a processing of road users trajectories obtained from processed aerial videos captured by drons. A system for traffic conflicts detection from spatial-temporal data is presented in this work. The standard approach for pro-active traffic conflict indicators evaluation was extended by simulating traffic objects movement in the scene using Ackerman steering geometry in order to get more accurate results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Zemanová, Martina. „Analýza trajektorií změn pastvin s dřevinami s využitím krajinné metrie (Hradecký kraj)“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260388.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This work is focused on wood-pastures and their change trajectory and evolution since 1845 to present time. Research was conducted in selected cadastral areas in region Hradec Králové. In the intoduction of the work are defined pastures, wood-pastures and benefits of this active management. It focuses on changes in land-covers in places of historic pastures, their extinction, creation and continuous exsistence. The main sources of informations are historical maps and the field research.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
3

Čermáková, Kamila. „Analýza trajektorií změn pastvin s dřevinami se zaměřením na změny v managementu“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260398.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This thesis is focused on monitoring changes in the trajectory of wood-pasture mainly in changes in management. The main goal of research was land-cover according to the Imperial prints and current orthophoto maps. Area of interest is located in the Stredocesky and the Ustecky region, specifically my intereset was six historic regions in the Midwestern Bohemia, which had the largest landscape heterogeneity. The first part describes the historical development of wood-pastures, their definition and the current status. Information was obtained from the Czech and foreign literature. Another part deals with specific trajectories in the area of interest. Changes in wood-pasture from mid-19th century to the present day were compared by program ArcGIS. In conclusion you can find the evaluation of the results by graphs, tables and verbal evaluation of the likely causes of changes in trajectory.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
4

Štěch, Petr. „Analýza trajektorií změn pastvin s dřevinami s využitím krajinné metrie (Moravskoslezský kraj)“. Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-260400.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This work is processed in a form of study on a topic of description of change trajectories in a historical development of woody pastures in selected areas of Moravian Silesian region and Olomouc region, Czech Republic. There were chosen 6 cadastrals of stable cadastral in the study areas. These were studied for the change trajectories between the 19. and 21. century. The analysis were processed in geographic information systems with usage of landscape metric methods. The main goal of this work is description, interpretation and explanation of change trajectories of woody pastures in studied areas. This work also shows the interactions between changes in the landscape and the character of the landscape. The first part discusses definitions and descriptions of woody pastures in general and also brings the newest information of the studied topic. The main part of this work is the study itself. The main benefits of this work lies mainly in describtion of the changes in development of the woody pastures in the studied areas. The information and data obtained may contribute to better understanding of the ways of historical development of woody pastures. Obtained data will be used for future studies on a level of whole Czech republic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
5

Hauerland, Richard. „Návrh gramatiky a uživatelského rozhraní pro filtrování a vizualizaci časoprostorových dat“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445568.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Objective of this thesis is about design of grammar and user interface for filtering and visualization of spatiotemporal data. The initial task is to get acquainted with evaluation of traffic data based on trajectory analysis. The next part is the design and description of a formalism which allows spatial filtering and filtering based on static and dynamic attributes. Based on the created formalism, data analysis application with a user interface is designed. Design process was preceded by a comparison of existing solutions. Application is implemented in Qt Framework using C++ and QML languages.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
6

Centový, Radoslav. „Analýza trajektorie mobilních mapovacích platforem“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-390215.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The diploma thesis deals with possibilities of tracing the trajectory of mobile mapping systems in order to compare their accuracy. This thesis discusses the individual components of the mobile mapping device that were used in its construction. The thesis contains the results of the experiments that were performed on individual test.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
7

Klicnar, Lukáš. „Robustní detekce pohybujících se objektů ve videu“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-236535.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Motion segmentation is an important process for separating moving objects from the background. Common methods usually assume fixed camera, other approaches exist as well, but they are usually very computational intensive. This work presents an approach for scene segmentation to regions with coherent motion, which works faster than similar methods and it is capable of online processing with no prior knowledge of objects or camera. The main assumption is that the points belonging to a single objects are moving together and this applies as well in the opposite direction. The proposed method is based on tracking of feature points and searching for groups with similar motion by using RANSAC-based algorithm. Short-range repair of broken tracks is applied to increase the overall robustness of tracking. Found clusters are subsequently processed to represent separate moving objects.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
8

Sedláček, Miloš. „Matematický model trajektorie svazku nervových vláken pro účely diagnostiky glaukomu“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-219503.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
This work deals with mathematical description of nerve fiber bundle trajectories for the diagnosis of glaucoma. Also gives a brief explanation in the principle of fundus camera and glaucoma. Its aim is to implement the model into MATLAB software, to project a~methodics of its use and also to realize it.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
9

Kvapil, Josef. „Analýza dat z jedoucího vozidla“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-219318.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
The thesis deals with data analysis obtained from the traffic simulator. The data are from trajectory of vehicle movement. The analysis are suggested to driving trajectory which are obtained from the characteristic parameters for the subsequent detection of the critical vehicle position. Analysis and evaluation of the detection critical vehicle position are solved in the Matlab program scripts.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
10

Košík, Juraj. „Determination of titanium dioxide nanoparticles in personal care products“. Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-240803.

Der volle Inhalt der Quelle
Annotation:
Předkládaná diplomová práce se zabývá extrakcí nanočástic oxidu titaničitého z produktů osobní péče, konkrétně opalovacích krémů a následnou charakterizací těchto částic. Počet komerčně dostupných produktů s obsahem nanočástic TiO2 se neustále zvyšuje a to se sebou přináší potřebu vyhodnotit potenciální osud a nepřímou expozici TiO2 nanošástic o různých velikostí a tvarů a zkoumat jejich celý životní cyklus. Bylo zkoumáno použití ultrafiltrace a ultracentrifugace jako extrakční metody. Dvě metody pro extrakci TiO2 nanočástic byly vyvinuty a aplikovány na vzorky opalovacích krémů. Extrahované částice mohou být použity pro ekotoxikologické studie, případně experimenty v mesokosmu. Velikost částic byla stanovena pomocí metody dynamického rozptylu světla a transmisní elektronové mikroskopie.
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen

Bücher zum Thema "Analýza trajektorií"

1

Rokuszewska-Pawełek, Alicja. Chaos i przymus: Trajektorie wojenne Polaków : analiza biograficzna. Łódź: Wydawn. Uniwersytetu Łódzkiego, 2002.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
2

Stępniewski, Andrzej Anatol. Modele symulacyjne: Planowanie trajektorii i analiza ruchu maszyn manipulacyjnych. Kraków: Wydawnictwa AGH, 2004.

Den vollen Inhalt der Quelle finden
APA, Harvard, Vancouver, ISO und andere Zitierweisen
Wir bieten Rabatte auf alle Premium-Pläne für Autoren, deren Werke in thematische Literatursammlungen aufgenommen wurden. Kontaktieren Sie uns, um einen einzigartigen Promo-Code zu erhalten!

Zur Bibliographie